Třebíčsko - Střítež, Dolní Vilémovice, Ratibořice

Zde je prostor pro zapsání příjmení, která se vyskytují ve vašich rodokmenech. Pro nově nalezená příjmení upravte, prosím, původní záznam.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Třebíčsko - Střítež, Dolní Vilémovice, Ratibořice

Příspěvekod layosh1 » stř kvě 11, 2011 23:11

Nesetkali jste se někdo ve vašem pátrání s jmény Kořínek, Hutař, Kratochvíl, Roupec , Lichtenberg v obcích v okolí Třebíče - Střítež, Dolní Vilémovice, Ratibořice v období 1880 a dále do historie?
Díky
Uživatelský avatar
layosh1
 
Příspěvky: 240
Registrován: stř zář 01, 2010 9:17
Bydliště: Znojmo
Oblast pátrání: okresy Znojmo, Třebíč, Jihlava a západní Slovensko - okolí Senice a Skalice

Re: Třebíčsko - Střítež, Dolní Vilémovice, Ratibořice

Příspěvekod janroupec » čtv lis 19, 2015 19:41

Zdravím, setkali a to v Ratibořicích.
janroupec
 
Příspěvky: 13
Registrován: čtv lis 19, 2015 19:28

Re: Třebíčsko - Střítež, Dolní Vilémovice, Ratibořice

Příspěvekod layosh1 » čtv lis 19, 2015 21:23

janroupec píše:Zdravím, setkali a to v Ratibořicích.

Tak to je skvělé, sic jsem se od té doby tohoto příspěvku posunul poměrně hodně, určitě mě to zajímá. Máte někde na webu rodokmen k prozkoumání? Můj najdete na http://familytrees.genopro.com/layosh1 s příjmením Roupec, které tipuju že Vás zajímá asi nejvíce jsem se dopracoval až před rok 1700...
Uživatelský avatar
layosh1
 
Příspěvky: 240
Registrován: stř zář 01, 2010 9:17
Bydliště: Znojmo
Oblast pátrání: okresy Znojmo, Třebíč, Jihlava a západní Slovensko - okolí Senice a Skalice

Re: Třebíčsko - Střítež, Dolní Vilémovice, Ratibořice

Příspěvekod janroupec » pát lis 20, 2015 17:50

Váš rodokmen jsem viděl, ale spojitost s Vašimi "Roupci" bohužel nemám. Roupce mám pouze cca od začátku 19. století. Na netu rodokmen nemám, mohu pouze poslat sz v případě zájmu. Ale vzhledem k tomu že rodin tohoto jména jenom v Ratibořicích je v daném období víc, moc nespoléham na nějakou shodu : ).
janroupec
 
Příspěvky: 13
Registrován: čtv lis 19, 2015 19:28

Re: Třebíčsko - Střítež, Dolní Vilémovice, Ratibořice

Příspěvekod kuchy68 » stř srp 17, 2016 14:14

Dobrý den,

narazil jsem na
Kořínky - Blatnice
Roupec, Roubec - Myslibořice, Klučov, Ostašov, Ratibořice
Kratochvíl- Zarubice, Dolní Vilémovice
Lichtenberg - Okřešice

S pozdravem
PK
kuchy68
 
Příspěvky: 59
Registrován: úte kvě 12, 2015 11:37
Oblast pátrání: Třebíčsko, Hrotovicko, Mor. Krumlovsko, Znojemsko,
příjmení Kuchařík, Jonáš, Otoupal, Ramach

Re: Třebíčsko - Střítež, Dolní Vilémovice, Ratibořice

Příspěvekod layosh1 » stř srp 17, 2016 14:43

Díky za upozornění, o jaké se jedná období? Už jsem se od prvního příspěvku kapku posunul do minulosti:-)

- u Kořínků hledám narození a předky od jistého Adama Kořínka (syn Jana Kořínka z Popovic), mohl se narodit tak kolem roku 1700 v Jaroměřicích nad Rokytnou a okolí (což Blatnice je, k prozkoumání jsem se zatím nedostal)...
- Roupec - tam hledám narození Matouše Roupce (zemřel v Šebkovicích roku 1747 v 72 letech, mohl se narodit kolem roku 1675),což by taky mohlo být z těch obcí co píšete...
- Kratochvíl - nemůžu najít odkud cca před rokem 1744 přišel do Šebkovic jistý Matěj Kratochvíl (06.04.1744 se mu v Šebkovicích narodilo první dítě - Marie Anna)
- Lichtenberg - pracovali jako pacholci na různých statcích, takže pendlovali v okolí Třebíče (a objevil jsem je i v Okřešicích na Vartemberském statku někdy kolem roku 1750), hledám odkud asi tak mohl přijít Michal Lichtenberg do Třebíče, kde se mu narodil 14.5.1725 syn Jan (a ten pak měl dětí jako smetí).

Díky

kuchy68 píše:Dobrý den,

narazil jsem na
Kořínky - Blatnice
Roupec, Roubec - Myslibořice, Klučov, Ostašov, Ratibořice
Kratochvíl- Zarubice, Dolní Vilémovice
Lichtenberg - Okřešice

S pozdravem
PK


Díky
Uživatelský avatar
layosh1
 
Příspěvky: 240
Registrován: stř zář 01, 2010 9:17
Bydliště: Znojmo
Oblast pátrání: okresy Znojmo, Třebíč, Jihlava a západní Slovensko - okolí Senice a Skalice

Re: Třebíčsko - Střítež, Dolní Vilémovice, Ratibořice

Příspěvekod kuchy68 » pát srp 19, 2016 12:19

Dobrý den,

to jste podstatně daleko.

Kořínek- nejstaršího mám až kolem roku *1749
Roubec- v rodokmenu mám s b (mohlo dojít ke zkomolení), nejstarší se narodil 1753 v Klučově, jeho otec byl Matěj a děd Pavel, jestli v Klučově, nebo jinde nevím
Kratochvíl - s nimi začínám cca o sto let později než vy, byly ze Zárubic, ale od někud sem přišli
Lichtenberg - na to jméno jsem narazil v jednom zápisu oddaných v okolí Okřešic, ale nic určitého

Moc jsem Vám nepomohl :-)

Pěkný den
PK
kuchy68
 
Příspěvky: 59
Registrován: úte kvě 12, 2015 11:37
Oblast pátrání: Třebíčsko, Hrotovicko, Mor. Krumlovsko, Znojemsko,
příjmení Kuchařík, Jonáš, Otoupal, Ramach

Re: Třebíčsko - Střítež, Dolní Vilémovice, Ratibořice

Příspěvekod layosh1 » čtv srp 25, 2016 13:15

Nevadí, každopádně díky, ale určitě se v budoucnu, hlouběji v minulosti potkáme :-) Relativně aktuální údaje o mých příjmeních mám tady https://www.gedmatch.info/cs/views/mysurnames?userKey=0b924e30dc5cd683dbf4985b9dacd09f
Uživatelský avatar
layosh1
 
Příspěvky: 240
Registrován: stř zář 01, 2010 9:17
Bydliště: Znojmo
Oblast pátrání: okresy Znojmo, Třebíč, Jihlava a západní Slovensko - okolí Senice a Skalice


Zpět na Příjmení v rodokmenech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků