Litovelsko, Blanensko, Vyškovsko, Znojmo, Třebíčsko, Žďársko

Zde je prostor pro zapsání příjmení, která se vyskytují ve vašich rodokmenech. Pro nově nalezená příjmení upravte, prosím, původní záznam.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Vilémovice Grym

Příspěvekod jirka.a.sirka@centrum.cz » sob led 07, 2012 19:58

Já jsem našel ve svém rodokmeni ve Vilémovicích u Blanska. Jen nevím jestli je to Grym neno Grimm
jirka.a.sirka@centrum.cz
 
Příspěvky: 10
Registrován: sob led 07, 2012 19:31

Re: Moje příjmení - Litovelsko, Blanensko, Vyškovsko, Znojem

Příspěvekod Vejvoda » pát čer 27, 2014 13:30

Dobrý den,

dávám dohromady rod Vejvodů (dnes), v matrikách většinou Weywodů. Kolem roku 1760 přesídlil Jan Weywoda z Kácova do Březnice u Zlína, kde se r. 1764 oženil. Dosud zde jeho potomci žijí. V Kácově měl v té době hodně příbuzných a je možné, že se na Moravu ještě někdo z nich vypravil.

V.
Vejvoda
 
Příspěvky: 67
Registrován: pát kvě 16, 2014 10:46
Bydliště: Zlín
Oblast pátrání: Kácov a blízké okolí

Re:

Příspěvekod vlastasovova » úte črc 29, 2014 14:40

spic píše:Zpracovávám rodokmen rodu Smrček, ze Savína č.7 - podobná situace, objevují se začátkem 18. století a nedaří se mi přijít na to, odkud. Další rody:

Koutný, Koutná (Hvozd)
Lakomý, Lakomá (Savín)
Novák (Měrotín)
Otava, Otavová (Savín)
Papajík, Papayik (Měrotín)
Pavek, Pavková (Střemeníčko)
Prokeš (Luká)
Schneider (Savín)
Smrček, Smrczek, Smrcžek (Savín)
Sommer (Savín)
Vogl, Voglová (Slavětín)
Strupek, Strupková (Luká)

Již jsem dohledal příbuznost přes Vogly, posláno soukromou zprávou.




Dobrý den,

nemáte náhodou v liniích Otava/Otavová ze Bzence ?
Děkuji
vlastasovova
 
Příspěvky: 37
Registrován: stř črc 23, 2014 7:20
Oblast pátrání: Jihozápadní a Jižní Čechy, Bzenec, Vídeň

Re:

Příspěvekod spic » úte říj 28, 2014 10:49

Duke of York píše:tak jsem jeste nasel narozeni Thomase Pavka 21.12.1772 Pateřín čp. 4, tak doufam, ze je to ten spravny :-) Jeho otec je Martin, matka je ale Barbara.

Mám tam Anežku Pavkovou, dceru Antonína Pavka ze Střemeníčka. Vzala si Jana Vogla a narodil se jim vámi zmiňovaný Adam Vogel 23.12.1793 Slavětín.
Uživatelský avatar
spic
 
Příspěvky: 53
Registrován: čtv kvě 19, 2011 8:44
Bydliště: Vlachovo Březí
Oblast pátrání: Hlavňovice, Petrovice, Velhartice, Hory Matky Boží, Stodůlky, Budětice; Bavorov, Třeboň; Nová Paka; Měrotín, Luká; Jevíčko; Vlachovo Březí, Modrá Hůrka; Dolní Němčí; Lomec

Re: Moje příjmení - Litovelsko, Blanensko, Vyškovsko, Znojem

Příspěvekod MiSo » pon kvě 11, 2015 10:48

Kotulanovi z Bukoviny jsou mí příbuzní.
MiSo
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon kvě 11, 2015 10:45
Oblast pátrání: Blanensko, Vyškovsko, Brno-venkov

Re: Moje příjmení - Litovelsko, Blanensko, Vyškovsko, Znojem

Příspěvekod Dagmar8 » úte kvě 12, 2015 21:25

Dobrý den, mám Antonína Kučeru v Hodějicích /což je z Lulče cca 12 km/ nar. 1801 a jeho otce Jiřího -
ty Dáša
Uživatelský avatar
Dagmar8
 
Příspěvky: 1108
Registrován: pát pro 13, 2013 14:37
Bydliště: Hradec Králové
Oblast pátrání: Slavkov u Brna, Vyškov, Humpolec, Jiřice a okolí, Hradec Králové, Praha, Pardubice, Rokytno,

Re: Moje příjmení - Litovelsko, Blanensko, Vyškovsko, Znojem

Příspěvekod petralex » úte lis 24, 2015 0:53

Dobrý večer,
právě zpracovávám rod Orálků z Rychtářova.

Cyril Orálek (z Rychtářova čp. 27) měl za manželku Johanu roz. Gratzovou (Radslavice čp. 3). Měli mmj. dceru Antonii (*18. 5. 1801), která se 20. 10. 1823 provdala za Antonína Grmelu z Pačlavic.
Pokud se mi podaří rod zpracovat a budete-li mít zájem, rada se o své výsledky podělím.

Pospíšilová
petralex
 
Příspěvky: 35
Registrován: čtv kvě 29, 2014 19:42
Bydliště: Havířov
Oblast pátrání: Havířov, Třanovice, Komorní Lhotka, Horní Lomná, Horni Bludovice, Solca, Stonava, Letonice, Bučovice, Vicemilice, Turzovka, Trenčín, Morávka

Re: Moje příjmení - Litovelsko, Blanensko, Vyškovsko, Znojem

Příspěvekod Viburnum » stř lis 25, 2015 13:07

Dobrý den,
z Vašeho soupisu mně zajímají jména Adametz, Navrátil, Rozsypal a Straka z Radslavic.
V mém rodokmenu se tyto jména objevují od 5.10.1779. kdy byla svatba v Radslavicích - Šimon Cupák a Mariana Adametz.
Rodiči Mariany byli Matěj Adametz a Rosalie, roz. Smejkal, svatbu měli 24.1.1758. Rodiči Matěje byli Mikuláš Adametz a Kateřina, roz. Rozsypal, svatbu měli 3.10.1723 a předpokládám, že Mikuláš pocházel z Rychtářova. Rodiči Kateřiny byli František Rozsypal a Barbora, roz. Navrátil, svatbu měli 5.2.1702.

Rodiči Šimona Cupáka byli Václav Cupák a Terezie, roz. Straka, svatbu měli 12.10.1738. Rodiči Terezie byli Matěj Straka a Mariana, roz. Navrátil, svatbu měli 22.11.1705. V předchozí generace byli Štěpán Straka a Kateřina a ještě před nimi Jakub Straka a Markéta.

Mariana Straka, roz. Navrátil a Barbora Rozsypal, roz. Navrátil byly sestry a jejich otec byl Tomáš Navrátil.

Pokud byste měl tuto část rodokmenu ještě více zpracovanou, tak napište.
Viburnum
 
Příspěvky: 66
Registrován: ned pro 29, 2013 16:57
Rodokmen online: https://www.myheritage.cz/site-21360580 ... ova-kamila

Re: Litovelsko, Blanensko, Vyškovsko, Znojmo, Třebíčsko, Žďá

Příspěvekod laznickovak » stř bře 23, 2016 19:53

Dobrý večer, stále hledáte příjmení Spisar, nebo je něco nového? Katka
laznickovak
 
Příspěvky: 9
Registrován: ned bře 03, 2013 16:14

Re: Litovelsko, Blanensko, Vyškovsko, Znojmo, Třebíčsko, Žďá

Příspěvekod Duke of York » čtv bře 24, 2016 21:22

Spisary mam porad jen Bartholomei Spisar, 19.1.1751 si v Drysicich vzal Rosinu Kotizu, dceru Martina a Kateřiny. 27.11.1751 se jim narodila dcera Barbara. Pokud byste mela nejake jejich predky, byl bych rad. Diky Jara
Duke of York
 
Příspěvky: 116
Registrován: ned kvě 08, 2011 6:33

Re: Moje příjmení - Litovelsko, Blanensko, Vyškovsko, Znojem

Příspěvekod Duke of York » čtv bře 24, 2016 21:38

Mam Jirika Adamce a Dorotu, tem se narodil Jiří Adamec (21.4.1662 v Dedicich) a 6.9.1694 si vzal Marinu Hnizdilovou, dceru Mathiase Hnizdila z Pustimere. Ti meli syna Mikulase Adamce (nar. 3.12.1699 v Radslavicich). Ten si r. 1723 vzal Catharinu Rozsypal, dceru Františka Rozsypala a Barbory Navrátilové. Ti meli svatbu 5.2.1702. Jejich rodice byli Martin Rozsypal a Tomáš Navrátil z Radslavic.

V podstate tahle nejstarsi cast, co mam, odpovida tomu, to ma popsane RADAMEC zde http://radamec.wz.cz/adamcovi.html

Strakovy moc nemam. Pouze Annu Strakovou, dceru Jakuba Straky, ktera si 4.2.1674 vzala Thomase Gratze, syna Jirika Gracze. Mate k nim nejake podrobnejsi info? Mozna ten muj Jakub Straka a ten vas jsou ti sami.




Viburnum píše:Dobrý den,
z Vašeho soupisu mně zajímají jména Adametz, Navrátil, Rozsypal a Straka z Radslavic.
V mém rodokmenu se tyto jména objevují od 5.10.1779. kdy byla svatba v Radslavicích - Šimon Cupák a Mariana Adametz.
Rodiči Mariany byli Matěj Adametz a Rosalie, roz. Smejkal, svatbu měli 24.1.1758. Rodiči Matěje byli Mikuláš Adametz a Kateřina, roz. Rozsypal, svatbu měli 3.10.1723 a předpokládám, že Mikuláš pocházel z Rychtářova. Rodiči Kateřiny byli František Rozsypal a Barbora, roz. Navrátil, svatbu měli 5.2.1702.

Rodiči Šimona Cupáka byli Václav Cupák a Terezie, roz. Straka, svatbu měli 12.10.1738. Rodiči Terezie byli Matěj Straka a Mariana, roz. Navrátil, svatbu měli 22.11.1705. V předchozí generace byli Štěpán Straka a Kateřina a ještě před nimi Jakub Straka a Markéta.

Mariana Straka, roz. Navrátil a Barbora Rozsypal, roz. Navrátil byly sestry a jejich otec byl Tomáš Navrátil.

Pokud byste měl tuto část rodokmenu ještě více zpracovanou, tak napište.
Duke of York
 
Příspěvky: 116
Registrován: ned kvě 08, 2011 6:33

Re: Litovelsko, Blanensko, Vyškovsko, Znojmo, Třebíčsko, Žďá

Příspěvekod Zora » čtv bře 24, 2016 21:39

Jánský - Rychtářov
Zajímalo by mě, zda se nejednalo původně o židovský rod, po konverzi katolický.

Trávníček
Mám Františku Trávníček, její syn Johann *1830 Radslavice u Vyškova se oženil v roce 1861 V Ivančicích s Karolinou Blažkovou.
Děkuji, Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29108
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Litovelsko, Blanensko, Vyškovsko, Znojmo, Třebíčsko, Žďá

Příspěvekod Duke of York » čtv bře 24, 2016 23:51

Nejmladsi Travnicek, co mam, je Barbara Ursula Travnicek, nar. 21.10.1749 v Dedicich. Nikoho mladsiho bohuzel nemam.

Proc myslite, ze jsou Jansti puvodne Zide? Nejstarsi zaznam o Janských je svatba Franze Janskýho a Agathy Tucapske z r. 1796 z Rychtářova. Fakt ale je, ze zadny starsi zaznam o nich nemam..



Zora píše:Jánský - Rychtářov
Zajímalo by mě, zda se nejednalo původně o židovský rod, po konverzi katolický.

Trávníček
Mám Františku Trávníček, její syn Johann *1830 Radslavice u Vyškova se oženil v roce 1861 V Ivančicích s Karolinou Blažkovou.
Děkuji, Zora
Duke of York
 
Příspěvky: 116
Registrován: ned kvě 08, 2011 6:33

Re: Litovelsko, Blanensko, Vyškovsko, Znojmo, Třebíčsko, Žďá

Příspěvekod Zora » pát bře 25, 2016 0:03

Jánský
Dělala jsem si rodokmen rodu Kohn z okolí Ivanovic na Hané. Rod, původně židovský, z části konvertoval (konverzí bylo v rodě více) - Někteří katolíci si příjmení Kohn ponechali, jiní přijali příjmení Jánský.
Většina těch, kteří nekonvertovali, nepřežila holocaust. Z katolické části pochází i olomoucký arcibiskup Theodor Kohn.
Nejde o mé příbuzné, ale zaujala mě oblast a příjmení.

Trávníček
Jsem ostuda, já jsem zapomněla tuhle větev mého otce dodělat :oops:
Odradilo mě pro mě tehdy podivné členění dědických matrik, teď večer se tedy snažím to dohnat.
Mí Trávníčkovi jsou zatím ale z Velkých Radslavic.
Zatím jsem našla v rychlosti pouze Johanna, bratra hledané Františky Rodiče - Kašpar a Brigitta.
http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... ?strana=94
vlevo dole.

edit
zde už nalezené narození Františky 22. oct. 1791
http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... strana=178
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29108
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Litovelsko, Blanensko, Vyškovsko, Znojmo, Třebíčsko, Žďá

Příspěvekod Duke of York » pát bře 25, 2016 2:05

A da se na ten rodokmen Kohnu/Janskych nekde podivat? jinak teda museli by asi konvertovat pred rokem 1800, protoze potom jsou ti mi Jansti v Rychtarove. Ale treba v Pustimeri se kolem roku 1800 narodilo celkem dost Janskych, ale nevim, jestli jsem s nima pribuzny. Jsem ale pribuzny s Janskym, co mel ve Vyskove na namesti cukrarnu.
Duke of York
 
Příspěvky: 116
Registrován: ned kvě 08, 2011 6:33

PředchozíDalší

Zpět na Příjmení v rodokmenech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků