Litovelsko, Blanensko, Vyškovsko, Znojmo, Třebíčsko, Žďársko

Zde je prostor pro zapsání příjmení, která se vyskytují ve vašich rodokmenech. Pro nově nalezená příjmení upravte, prosím, původní záznam.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Re: Litovelsko, Blanensko, Vyškovsko, Znojmo, Třebíčsko, Žďá

Příspěvekod Zora » pát bře 25, 2016 6:16

V rychlosti jsem se dívala, asi je to mimo, v této větvi byla konverze 1841, Jánští se objevují až na konci 19. století přejmenováním. Více v SZ.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Litovelsko, Blanensko, Vyškovsko, Znojmo, Třebíčsko, Žďá

Příspěvekod Helule » ned dub 03, 2016 14:36

Dobrý den, hlásím se jako velmi vzdálený příbuzný :D
Společným předkem je Jiří Smejkal z Velkých Radslavic. Narazila jsem právě na jeho svatbu, kde je uvedený Pavel Turant asi z Železnice v Čechách, ale zatím jsem tam takové přijmení neobjevila. Kdyby jste náhodou už tímto směrem pokročil, budu ráda za správné nasměrování. Děkuji
Helule
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned dub 03, 2016 14:27
Bydliště: Radslavice
Oblast pátrání: Radslavice (okr. vyškov), Dědice, Pustiměř, Studnice, Krásensko, Liptaň, Žitková, Starý Hrozenkov

Re: Litovelsko, Blanensko, Vyškovsko, Znojmo, Třebíčsko, Žďá

Příspěvekod Duke of York » pon dub 04, 2016 7:50

Dobry den,
tak to jste teda hodne vzdalena pribuzna :-) Toho Pavla Turanta jsem moc nehledal, ale celkem by me zajimalo, kde se tam vzal, jestli je opravdu z Železnice v Čechách. Kdyz byste neco zjistila, bylo by to super. Ja jsem se akorat kdysi ptal, jestli neni v rejstriku k Berni Rule a tam pry neni.
Jinak teda vy jste z Radslavic a nejbližší příbuzný je až tak daleko do minulosti? To je celkem divné...
Duke of York
 
Příspěvky: 116
Registrován: ned kvě 08, 2011 6:33

Re: Litovelsko, Blanensko, Vyškovsko, Znojmo, Třebíčsko, Žďá

Příspěvekod Helule » pon dub 04, 2016 9:26

Od toho Jiřího Smejkala celá větev žila v Radslavicích nebo Radslavičkách až do dnes. Ale nenašla jsem tam už stejná přijmení jako máte vy - mám tam pak Sedláček, Sládek a Neckař. Takže se nám rozdělily rodové větve už u Jiřího Smejkala:) Další přijmení z mého rodu, která jsou z Radslavic je Cancúrek, Otevřel, Vémola a Wind. Po Turantech zatím bezvýsledně pátrám, kdybych něco našla, tak dám vědět.
Helule
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned dub 03, 2016 14:27
Bydliště: Radslavice
Oblast pátrání: Radslavice (okr. vyškov), Dědice, Pustiměř, Studnice, Krásensko, Liptaň, Žitková, Starý Hrozenkov

Re:

Příspěvekod spic » pát lis 11, 2016 11:37

spic píše:Zpracovávám rodokmen rodu Smrček, ze Savína č.7 - podobná situace, objevují se začátkem 18. století a nedaří se mi přijít na to, odkud.


Z Měníka.
Uživatelský avatar
spic
 
Příspěvky: 53
Registrován: čtv kvě 19, 2011 8:44
Bydliště: Vlachovo Březí
Oblast pátrání: Hlavňovice, Petrovice, Velhartice, Hory Matky Boží, Stodůlky, Budětice; Bavorov, Třeboň; Nová Paka; Měrotín, Luká; Jevíčko; Vlachovo Březí, Modrá Hůrka; Dolní Němčí; Lomec

Re: Litovelsko, Blanensko, Vyškovsko, Znojmo, Třebíčsko, Žďá

Příspěvekod kajula2 » úte zář 10, 2019 12:05

Kudličku mám v Německých (Bohatých) Málkovicích.
kajula2
 
Příspěvky: 73
Registrován: pon srp 26, 2019 22:12
Oblast pátrání: Štěpánov nad Svratkou, Švařec, Koroužné, Olešnička

Re: Litovelsko, Blanensko, Vyškovsko, Znojmo, Třebíčsko, Žďá

Příspěvekod TomasV » pát lis 15, 2019 13:37

Niemczu mam spoustu prakticky v kazde vesnici kolem Trebice - Kracovice, Mastnik, Starec atd uz od 1650
Nejstarsi Wllczky mam Sebastiana a Lukase v Caslavicich 1656

Nejstarsi Smejkaly mam rovnez v Caslavicich a ve Starci 1656 (podobne psany Smakal hned vedle v Kojeticich).
Ty jsem nasel nahodou protoze v prijmenich v 17tem stoleti existoval strasny b.... a pred tim to bylo jeste horsi.

Priklad : muj nejstarsi predek byl Jan Dworzak rolnik v Plesovicich.
V 1620 se prestehoval a koupil od Jiriho Sevce statek v Kracovicich.
2 roky pozdeji pri splaceni uroku je zapsan jako Jan Stejskal a zemrel rovnez jako Jan Stejskal.
Mel 2 syny , oba se narodili Stejskalove ale jeden z nich ze zacal jmenovat od 1642 Waniczek.

Takze jenom behem 20 let se objevi situace kde otec Dworzak ma 2 syny z nichz jeden je Stejskal, druhy Waniczek a vsichni 3 jsou my predkove :)
Tudiz jsem se pokusil hledat proc a jak se ten Dworzak stal Stejskalem ale v okoli jsem nasel jenom Smejkaly.
Takze hadanku jsem nerozlustil ale zjistil jsem ze se na prijmeni pred ca. zacatkem 17teho stoleti neda absolutne spolehnout.
Kdyz se nejake prijmeni nahle objevi nebo zmizi tak je velmi mozne se nekoho zacali proste zapisovat pod nejakym jinym prijmenim.
TomasV
 
Příspěvky: 149
Registrován: ned dub 07, 2019 16:48

Re: Litovelsko, Blanensko, Vyškovsko, Znojmo, Třebíčsko, Žďá

Příspěvekod alče » pát lis 15, 2019 23:44

Mám Gritzovou Annu z r. 1774, provdaná Kuntzová a asi i Müllerová - z Ruprechtova. Její otec Mathias, matka Maria.

Al.
alče
 
Příspěvky: 319
Registrován: pon úno 18, 2019 11:36
Oblast pátrání: Těšínsko, Čáslavsko, Buchlovice, Nové Zámky, Nitra, Vídeň, Maďarsko,Srbsko

Re: Litovelsko, Blanensko, Vyškovsko, Znojmo, Třebíčsko, Žďá

Příspěvekod lupusminor » sob lis 16, 2019 14:19

Dobrý den, spousta Babyrádů se nachází v matrikách Vážan u Moravských Prus. To je od Lulče kousek.
lupusminor
 
Příspěvky: 59
Registrován: ned led 15, 2017 15:40
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: Moravské Málkovice, Svojanov, Doubravník

Re: Litovelsko, Blanensko, Vyškovsko, Znojmo, Třebíčsko, Žďá

Příspěvekod Kulda » sob lis 16, 2019 18:47

Dobrý den, mam Bednare z Rychtarova.
Kulda
 
Příspěvky: 250
Registrován: čtv bře 06, 2014 14:57
Oblast pátrání: Severni a jizni Morava, Teplicko, Nemecko, Polsko

Re: Litovelsko, Blanensko, Vyškovsko, Znojmo, Třebíčsko, Žďá

Příspěvekod Lucie.g » pát bře 05, 2021 20:08

Zdravím Vás, sice již 2roky bez odpovědi,ale snad sem ještě chodíte :wink: . Hlásím se ke Gottwaldum, konkrétně nejstarší Jarolím(Jeronym) +1866 cholera ve 39 letech, manželka Petronila,dcera Josefa Hudce z Jež kovic, dále jsem se zatím nepropracoval a, neb bydleli v Ruprechtove, kde je každý druhý Gottwald a každý 3Gryc-ruzne psaný, k nim se taktéž hlásím konkretne Anežka Grycova, nar20.1.1892 Ruprechtov 26, dcera Eduarda Gryce a Františky Hlaváčkové. Pokud byste měl nějaké info k Jarolímovi byla bych ráda,děkuji... Mějte pěkný den. Lucie
Lucie.g
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát bře 05, 2021 19:46
Oblast pátrání: Ruprechtov,okr
Vyškov
Rodokmen online: Myheritage, rodostrom

Re: Litovelsko, Blanensko, Vyškovsko, Znojmo, Třebíčsko, Žďá

Příspěvekod Zora » pát bře 05, 2021 20:21

Lucie.g píše:Zdravím Vás, sice již 2roky bez odpovědi,ale snad sem ještě chodíte :wink: . Hlásím se ke Gottwaldum, konkrétně nejstarší Jarolím(Jeronym) +1866 cholera ve 39 letech, manželka Petronila,dcera Josefa Hudce z Jež kovic, dále jsem se zatím nepropracoval a, neb bydleli v Ruprechtove, kde je každý druhý Gottwald a každý 3Gryc-ruzne psaný, k nim se taktéž hlásím konkretne Anežka Grycova, nar20.1.1892 Ruprechtov 26, dcera Eduarda Gryce a Františky Hlaváčkové. Pokud byste měl nějaké info k Jarolímovi byla bych ráda,děkuji... Mějte pěkný den. Lucie


Pokud je to pro Vás důležité, je vhodnější oslovit kolegu mejlem - viz tlačítko pod oknem s jeho textem. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Litovelsko, Blanensko, Vyškovsko, Znojmo, Třebíčsko, Žďá

Příspěvekod Duke of York » sob bře 06, 2021 13:24

Lucie.g píše:Zdravím Vás, sice již 2roky bez odpovědi,ale snad sem ještě chodíte :wink: . Hlásím se ke Gottwaldum, konkrétně nejstarší Jarolím(Jeronym) +1866 cholera ve 39 letech, manželka Petronila,dcera Josefa Hudce z Jež kovic, dále jsem se zatím nepropracoval a, neb bydleli v Ruprechtove, kde je každý druhý Gottwald a každý 3Gryc-ruzne psaný, k nim se taktéž hlásím konkretne Anežka Grycova, nar20.1.1892 Ruprechtov 26, dcera Eduarda Gryce a Františky Hlaváčkové. Pokud byste měl nějaké info k Jarolímovi byla bych ráda,děkuji... Mějte pěkný den. Lucie


Dobry den, omlouvam se, asi jsem to nejak prehledl :-)

tady mam svuj rodokmen, muzete tam zkusit pohledat, jestli mate predky v Ruprechtove, tak budeme urcite pribuzni :-)
http://www.fit.vutbr.cz/~rozmanj/tatka.jpg
http://www.fit.vutbr.cz/~rozmanj/mamka.jpg
Duke of York
 
Příspěvky: 116
Registrován: ned kvě 08, 2011 6:33

Re: Litovelsko, Blanensko, Vyškovsko, Znojmo, Třebíčsko, Žďá

Příspěvekod Lucie.g » úte bře 09, 2021 18:20

Zdravím Vás, děkuji moc,mrknu na to. Pocházíme z Ruprechtova, mamčina sestřenice ještě na původním domě bydlí. Pěkný den. Lucie
Lucie.g
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát bře 05, 2021 19:46
Oblast pátrání: Ruprechtov,okr
Vyškov
Rodokmen online: Myheritage, rodostrom

Re: Litovelsko, Blanensko, Vyškovsko, Znojmo, Třebíčsko, Žďá

Příspěvekod Zora » stř čer 02, 2021 19:19

No a poslední (prozatím) je Bartoloměj Spisar, který si r. 1751 vzal v Drysicích Rosinu Kotizovou, opět ale netuším, odkud pocházel.

Náhodně jsem narazila na zápis, kde je Spisar uváděn z obce Želeč
https://www.mza.cz/actapublica/matrika/ ... -01540.jp2

rodiče Pospíšil - Heinischová

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Předchozí

Zpět na Příjmení v rodokmenech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků