Příjmení mých předků: Čechy, severní+jižní Morava, Slovenso

Zde je prostor pro zapsání příjmení, která se vyskytují ve vašich rodokmenech. Pro nově nalezená příjmení upravte, prosím, původní záznam.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Re: Příjmení mých předků: Čechy, severní+jižní Morava, Slove

Příspěvekod marrowsh3 » pát kvě 27, 2016 13:06

Zdravím,
moji předci po meči jsou z okolí Dolních Životic, v rodokmenu Jedlička, Vaněk, Hruška, Najser...

https://www.myheritage.cz/site-18487805 ... k-rodokmen

https://www.myheritage.cz/site-20832329 ... efa-musily
marrowsh3
 
Příspěvky: 5
Registrován: stř kvě 25, 2016 11:31
Bydliště: Opava
Oblast pátrání: Widder - Rakousko, Majewski - Polsko, Musila Opavsko, Kostrzewa - Polsko, Opavsko

Re: Příjmení mých předků: Čechy, severní+jižní Morava, Slove

Příspěvekod lenkal » čtv led 19, 2017 21:30

Dobrý den, mám informace k panu Mühlovi ze Stupné.
lenkal
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv led 19, 2017 21:28
Oblast pátrání: Stupná (Vidochov)

Re: Příjmení mých předků: Čechy, severní+jižní Morava, Slove

Příspěvekod m.forster » ned čer 07, 2020 23:52

Dobrý den, Soběslav - Forster. Můžeme probrat co potřebujete. :-)
m.forster
 
Příspěvky: 4
Registrován: pát bře 13, 2020 23:55
Oblast pátrání: Praha, Jižní Čechy, Tábor, Hory Ratibořské, Soběslav, Milevsko,
Rodokmen online: MyHeritage Forster

Re: Příjmení mých předků: Čechy, severní+jižní Morava, Slove

Příspěvekod markar » pon čer 08, 2020 7:55

m.forster píše:Dobrý den, Soběslav - Forster. Můžeme probrat co potřebujete. :-)

Dobrý den :-). Předky v Soběslavy mám před rokem 1800. Rod Forster mám ve dvou větvích, obě dvě před rokem 1710. Takže toho moc nemám a Soběslav jsem zatím úplně podrobně nedělala.
Mám tam Nikodýma Forstera, který se roku 1682 oženil s Kateřinou Martínkovou a roku 1686 se jim narodila dcera Anna (roku 1707 provdána za Bartoloměje Kohouta).
Druhá větev začíná Matějem Forsterem a jeho ženou Annou, kterým se roku 1672 narodil syn Mikuláš (oženil se roku 1700 s Kateřinou Zelenkovou) a roku 1701 se jim narodila dcera Rozina (provdána roku 1722 za Jiřího Brouska).
Jsem zvědavá, tak pište ;-)
markar
 
Příspěvky: 42
Registrován: stř říj 21, 2015 17:28
Oblast pátrání: Rakovník, Litomyšl, Semily, Novopacko, Opava, Podřipsko, Sušice, Blansko

Re: Příjmení mých předků: Čechy, severní+jižní Morava, Slove

Příspěvekod m.forster » pon bře 15, 2021 22:41

Dobrý den, podle data je tato zpráva hodně stará. Přesto to zkusím. Rodina Forster - mám jen Joannes Ignatius Forster jeho žena Anna roz. Maresh (Mareš, Mares) měli se vzít roku 1684. V tuto chvíli je to začátek mého rodokmenu, Měli 10 dětí o kterých mám zápis minim. o jejich narození. Posledním dítětem byl Ignatius Joannes František Forster, pokračovatel mé větve. Ten si vzal Marii Magdalenu roz. Preistchoft. Podle Táborských matrik byl první zápis Forster právě Joannes Ignatius Forster. Předpokládám (jen moje myšlenka) že museli od někud přijít. V Soběslavi je z dřívější doby hodně členů rodin se jménem Forster. Po té se ztrácí a objevují se v Táboře. Zde se taky ztrácí po roce 1920. Podle mého pátrání přišli z Prahy. To už je ale jiná kapitola a už hodně o teorii. Soběslavskou rodinu Forster mám docela zmapovanou, jen nemohu najít pojítko s Táborem. :-( Jména které uvádíte znám. Jen hledám právě tu spojitost. Zdá se že máme i spojitost na známého lazebníka Melichar Forster. Zatím ještě nevím přesně jakou ale spojuje mě ty jména číslo domu. Omlouvám se pokud jsem to celé nenapsal postupně jak by se asi patřilo ale snad ...... najdete nějakou spojitost od vašich Forster na město Tábor.
m.forster
 
Příspěvky: 4
Registrován: pát bře 13, 2020 23:55
Oblast pátrání: Praha, Jižní Čechy, Tábor, Hory Ratibořské, Soběslav, Milevsko,
Rodokmen online: MyHeritage Forster

Re: Příjmení mých předků: Čechy, severní+jižní Morava, Slove

Příspěvekod lulecek » čtv kvě 20, 2021 17:13

Dobre odpoledne,
omlouvam se, pokud Vam ode mne prisla zaroven i zprava, ale spise jsem mela dojem, ze se smazala - zajimali by mne Pubovi a Simencovi z Rakovnika, ktere mam take v rodokmenu - mohu se vyptat na podrobnosti?

moc dekuji!
lulecek
 
Příspěvky: 55
Registrován: stř čer 03, 2020 20:37

Předchozí

Zpět na Příjmení v rodokmenech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník