od markar » stř říj 28, 2015 12:20
Přidány 24/8 2017 nově některé příjmí především z města Rakovníku. Výskyt v 17. století.
Zde je seznam příjmení, které se v mém rodokmenu vyskytují:
Čechy
Střední Čechy a Podřipsko:
Altschul: Krnsko
Antoš: Vinoř
Anýž: Bzová, Olešná
Bára: Šebáňovice, Moráň
Bartoš: Bříza
Baštecký: Bobnice
Bečvář: Rakovník
Bělohlávek: Unhošť, Suchý mlýn
Červený: Krupá
Dikast: Mutějovice, Nesuchyně
Došek: Račiněves
Drábek: Bzová
Dvořák: Mrvice
Fahn: Dolní Cetno
Fénix: Rakovník
Fridrich: Libkovice pod Řípem
Fuks: Opolany
Hanzl: Mnetěš
Hejda: Milostín, Mutějovice
Hlušička: Libkovice pod Řípem
Hronek: Račiněves
Charious: Rakovník
Chválovský: Odřepsy
Illmann: Račiněves, Třebušín
Jeník: Opolany
Kavan z Čejkov: Rakovník - původ Sušice
Kern: Rakovník
Klucz: Povlčín, Milostín
Krejčí: Budihostice, Kyškovice
Krejčík: Opolany
Krejza: Kostomlaty pod Řípem, Mnetěš
Kritz: Rakovník
Kučera: Čelákovice, Stará Boleslav, Vražkov, Ctiněves
Kycmák: Rakovník
Lammer: Unhošť
Macháček: Vinoř
Máj: Bobnice, Chleby
Mareš: Račiněves
Millauer: Praha
Möder: Rakovník - původ v Děčíně, varianty: Mäder, Medr Mätter, Modr
Obermann: Žebrák, Žižkov
Opell: Nečemice
Otcovský: Bzová
Pauba/Pub: Rakovník - původ z Vlkové
Petruželka: Libkovice pod Řípem
Pivovarník: Rakovník
Pochmon: Hředle
Procházka: Mnetěš
Pruša: Bzová
Radnický: Rakovník, Senomaty, Krušovice
Rod: Rakovník
Rous: Mnetěš
Rozýn z Javorníka: Rakovník, Praha - původ: Jan Rosa, soukeník v Turnově
Ssober z Hartenpachu: Praha
Šmíd: Unhošť
Šenfeld: Dolní Cetno, Vrbice, Kozlovice, Kyškovice
Schwacha: Hředle
Simenetz: Rakovník - varianty: Šimenec, Šimonovic, Semenec
Souček: Opolany, Jestřábí Lhota
Stross: Mutějovice
Světlík: Praha
Svoboda: Popovice, Štěrboholy
Šimonek: Třeboradice
Špalek: Mstětice
Šťastný: Opolany
Tyčka: Rakovník
Týle: Račiněves, Ctiněves
Ulrich: Mutějovice
Uzel: Mstětice, Horní Počernice, Třeboradice
Veltruský: Mnetěš
Vodolanský: Praha
Vokoun: Unhošť
Vorel: Žebrák
Voříšek: Rakovník
Severní Čechy
Auhrabek: Chuchelna
Bayer: Vidochov
Both: Vranov
Budin: Nedvězí
Čermák: Benešov u Semil
Fabián: Smrčí
Gallardo: Praha
Heller: Hořice
Hermann: Liberec
Hošek: Hořensko, Nedvězí
Janda: Lomnice nad Popelkou
Kafka: Rybnice, Benešov
Kodr: Tuhaň
Kousal: Bořkov, Lhota
Kubíček: Roprachtice
Lukáš: Benešov
Malý: Levínská Olešnice
Matěcha: Smrčí, Brodec
Matějec: Rybnice
Materna: Pustá Proseč
Meisner, Majzner: Nová Paka, Kumburský Újezd, Kocléřov
Militký: Kumburský Újezd
Möder: Rakovník - původ v Děčíně, varianty: Mäder, Medr Mätter, Modr
Mühl: Stupná, Vidochov
Pass: Mimoň, Praha
Pelc: Záhoří
Petřina: Rybnice
Podlipný: Kumburský Újezd, Studénka
Posselt: Liberec
Rozýn z Javorníka: Rakovník, Praha - původ: Jan Rosa, soukeník v Turnově
Rulf: Borovnice, Vidochov
Sajek: Žireč, Dlouhý Most
Šenfeld: Domousnice
Sladkyš: Domousnice
Svačina: Rybnice
Ulrich: Mimoň
Vlach: Lázně Bělohrad
Vojtíšek: Nedvězí
Vrabec: Kumburský Újezd
Wagner: Mimoň
Žemlička: Choteč
Východní Čechy
Bervíd: Litomyšl
Částek: Němčice
Famfulík: Vidlatá Seč
Fiala: Zahájí
Frimml: Litomyšl
Gettmar: Vidlatá Seč
Glejcha: Květná, Pazucha, Litomyšl
Horák: Dolní Újezd
Chaloupka: Dolní Újezd
Chmel: Lanškroun
Jelínek: Dolní Újezd
Jeník: Benátky
Jiskra: Dolní Újezd
Kačerovský: Litomyšl
Kazil: Litomyšl
Klement: Lanškroun
Kočí: Dolní Újezd
Kohler: Rýchory
Krejza: Dolní Újezd, Horní Újezd
Kučera: Sedlec
Kužel: Lány, Litomyšl, Úhřetice
Lammer: Albeřice, Horní Maršov
Lebeda: Zahájí
Matoušek: Dolní Újezd
Michal: Dolní Újezd
Mračno: Zahájí
Müller: Damníkov, Lanškroun
Navrátil: Pazucha, Záhradí
Neugebauer: Lanškroun
Nigrin: Litomyšl
Panuška: Litomyšl
Patočka: Dolní Újezd
Paula: Zahájí
Purkrabek: Horní Újezd
Rubek: Dolní Újezd
Říha: Dolní Újezd, Přestavlky, Litomyšl
Štancl: Dolní Újezd
Štěpán: Slatina nad Úpou, Kolín
Štětina: Dolní Újezd
Vondra: Němčice
Vorel: Litomyšl
Zlatohlávek: Chotěnov, Poříčí u Litomyšle, Dolní Újezd
Žitko: Višnáry, Němčice
Jižní Čechy a Plzeňsko
Beneš: Milčice
Bláha: Pohorsko
Brousek: Soběslav
Buzek: Soběslav
Forster: Soběslav
Hájek: Šimanov
Hora: Ostružno, Vlčnov, Zavlekov
Chládek: Soběslav
Jakoubek: Rájec
Janout: Hodonín
Kavan z Čejkov: Rakovník - původ Sušice
Kocorek: Rozstání
Kocuma: Nové Dvory, Boříkovy
Kohout: Soběslav
Král: Strašín, Nezdice na Šumavě, Úbyslav
Niebauer: Milčice
Ondřejec: Kardašova Řečice
Pecháček: Ústaleč
Pfeifer: Milčice, Janovice
Pokorný: Soběslav
Polata: Nezdice na Šumavě
Raučka: Račov
Trčka: Nezdice na Šumavě
Václavík: Ždánov, Strašín, Šimanov
Vachoušek: Strašín
Vančura: Soběšice
Wölfl: Albrechtice
Zelenka: Soběslav
Žejdl: Soběšice
Morava
Jižní Morava:
Bečka: Blansko
Beneš: Křemenec
Blažek: Šošůvka
Bureš: Hartmanice (=Niva)
Doseděl: Maleny, Čunín, Dobročkovice
Fišer: Blansko
Grulich: Čunín
Hlaváček: Sloup, Ostrov u Macochy
Hřebíček: Doubravice nad Svitavou
Hudec: Molenburk
Kala: Molenburk, Doubravice nad Svitavou, Šošůvka, Němčice
Kašpárek: Němčice
Kučera: Šošůvka, Sloup
Meluzín: Žďár
Mol: Blansko
Nespěšný: Blansko
Nesrsta: Blansko, Žďár
Pirek: Hartmanice
Prokop: Žďár
Soldán: Hartmanice
Svoboda: Ostrov u Macochy
Švec/Ševcový/Ševců/Ševčík: Šošůvka, Žďár, Sloup
Vašíček: Šošůvka
Voráč: Rozstání
Opavsko:
Bartoš: Klokočov
Dehmel: Bartošovice
Hruška: Slavkov
Jedlička: Slavkov
Kullus: Štáblovice
Kutz: Litultovice
Lebeda: Dolní Životice, Litultovice
Lesák: Mladecko
Lhotský: Litultovice
Machinek: Litultovice
Najser: Dolní Životice, Slavkov, Bartošovice
Olbrecht: Štáblovice
Oslislo: Uhlířov
Pavelek: Jezdkovice
Pavlíček: Litultovice
Vaněk: Litultovice
Slovensko
Adamčík/Adamica: Krakovany, Nové Mesto nad Vahom
Beza: Hájske
Julenyi/Gyurini: Hlohovec
Jedlička. Hájske
Lukács: Borovce
Nezsaticzká: Hlohovec
Vassko: Krakovany
Zerván: Trebatice
Naposledy upravil
markar dne čtv srp 24, 2017 14:59, celkově upraveno 5