Příjmení od Viziho

Zde je prostor pro zapsání příjmení, která se vyskytují ve vašich rodokmenech. Pro nově nalezená příjmení upravte, prosím, původní záznam.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Příjmení od Viziho

Příspěvekod Vizi » sob úno 24, 2007 8:33

Příjmení, které se vyskytují mezi mými příbuznými a ke kterým mohu poskytnout další informace. Tučně zvýrazněná jsou "hlavní" příjmení, která jsou v přímém příbuzenském vztahu (a taky toho o nich vím nejvíc), naopak u těch kurzívou uvedených si nejsem jist ani jejich správným tvarem či zápisem.

Barvová, Blažek
Dlouhá, Dvořák
Filerová
Horová, Houser
Ježek, Jouza
Kouba, Kolouch, Krauzová, Kvasnička
Majrechová, Mařík, Mates
Nešpor
Pazdera, Povolný
Rabel, Rodovský, Rutkovský
Tobiška, Tůma
Vavroušová, Vyskočil
Ženatý

Místopis:
Černovice, Hradištko (okr. Nymburk), Klučov (okr. Kolín), Krhanice, Lešany, Ostružno (okr. Jičín), Sadská, Svatava
Naposledy upravil Vizi dne úte čer 17, 2008 8:07, celkově upraveno 1
Kdo neskáče není Vyskočil
Uživatelský avatar
Vizi
 
Příspěvky: 125
Registrován: pon pro 04, 2006 20:20
Bydliště: Beroun

Příspěvekod JN » stř bře 14, 2007 8:45

Já mám v rodokmenu Leopolda Povolného (*1879, Vídeň) nemanželský syn Antonie Povolné. Žil v Žirovnici a Počátkách. Byl v legiích. 2 x ženatý -Vomastková, Terezie Kalinová (to je moje prababička).
JN
 
Příspěvky: 44
Registrován: čtv bře 08, 2007 9:03
Bydliště: Tábor, Praha
Oblast pátrání: Strakonicko - Nebřehovice, Jinín, Podsrp; Tábor, Roudná, Dobronice u Chýnova, Bílsko, Svinětice, Počátky

Příspěvekod Vizi » ned bře 18, 2007 15:06

Tahle informace mě nejprve velice zaujala, protože v naší rodině se také traduje, že jeden z předků ze strany Povolných byl nemanželského původu. Nicméně zřejmě se bude jednat pouze o shodu náhod, až se dostanu za babičkou zkusím ještě původ mojich Povolných prověřit.
Co vím - Božena Povolná byla rozená moje babička (nar. červenec 1921) z maminčiny strany, pocházela z Lešan a měla sestru Marii. Později se provdala za Stanislava Pazderu z Krhanic a po válce se odstěhovali do sudet (Drahkov u Teplic), její sestra Marie se provdala do Českých Budějovic.
Podle babiččina vyprávění se její rodiče seznámili za války, tatínek Josef bojoval v rakouské armádě a byl raněn, maminka (tedy moje prababička) sloužila jako zdravotní sestra v nemocnici na Karlově náměstí v Praze a zde se poznali.
Kdo neskáče není Vyskočil
Uživatelský avatar
Vizi
 
Příspěvky: 125
Registrován: pon pro 04, 2006 20:20
Bydliště: Beroun

Příjmení od Viziho - doplnění

Příspěvekod Vizi » úte čer 17, 2008 8:18

Po nějakém čase a pátrání doplňuji příjmení a přiřazení místopisu k nim

Houser - Černovice, Mirotín, Svatava
Pazdera - Krhanice
Povolný - Lešany
Vyskočil - Hradištko (okr. Nymburk), Klučov (okr. Kolín), Ostružno (okr. Jičín), Sadská
Vyskočil - Albrechtice nad Vltavou, Údraž
Kdo neskáče není Vyskočil
Uživatelský avatar
Vizi
 
Příspěvky: 125
Registrován: pon pro 04, 2006 20:20
Bydliště: Beroun

Příspěvekod kalvera » ned úno 28, 2010 14:18

při pátráni v KN farního úřadu Strakonice jsem narazila na zápis:
nevím jestli patří k Vašim Vyskočilům, ale co kdyby

*14.8.1898 Václav Vyskočil Pracovice 5
otec: Vyskočil Teofil *1865 čeledín v Pracovicích č. 25 nem. syn Anny dcery Václava Vyskočila, podruha z Holkovic č. 21 a matky Anny rod Hrbek ze ? č. 10 okr. Beroun
matka: Anna *28?.6.1854 dcera Františka Rychtáře nájemníka z Kalenic č. 41 a matky Antonie rod Opava z Kalenic č. 91
oddáni 25.2.1889
kmotr: Josef Havlík kostelník
oddán v Olešné s 10.10.1921 s Žofií Čermákovou (snímek 373/2)

S pozdravem Kalousová
kalvera
 
Příspěvky: 77
Registrován: sob srp 08, 2009 20:41

Re: Příjmení od Viziho

Příspěvekod Mirka » čtv kvě 02, 2013 14:55

Moje prababička se jmenovala Marie Povolná, provdaná Charousková. Žila v Žirovnici (Na Sádkách), umřela cca 1969 (?) tuším v 88letech. Měla dceru Boženu, provdaná Šafářová (někdy 1933-35 za Josefa Šafáře-*1904 Vamberk)), žila od 1935 (?) v Praze, dceru Marii - provdaná Emrová (Adolf Emr, žil též v Žirovnici), později žili v Ústí n.L. a syna, jméno nevím, žil později v M.Lázních.
Mirka
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv kvě 02, 2013 14:40


Zpět na Příjmení v rodokmenech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků