Příjmení: Lounsko, Slánsko, Rakovnicko... 15.10.2016

Zde je prostor pro zapsání příjmení, která se vyskytují ve vašich rodokmenech. Pro nově nalezená příjmení upravte, prosím, původní záznam.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)

2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Re: Příjmení: Lounsko, Slánsko, Rakovnicko... k 28.5.2015

Příspěvekod Monika » pon čer 15, 2015 17:14

Karolina Vernerova píše:jen vsuvka.
moji (mužovi) Verneři byli prostě všude okolo Kladna, předtím (18. a 19. stol.) ze Zlončic, jen jich bylo tolik, že se asi nepotkáme- matriky k praotci Wernerovi asi nejsou a nevedou .-)

Z Mělnicka na Kladensko je to docela kus a z Kladenska do "mého" Brlohu u Loun je to ještě větší kus, ale kdo ví, jakými cestami se mohli dát :D

Moje pra...prababička Dorota se narodila v Brlohu roku 1709 Petru Wernerovi a Kateřině rozené Procházka. U Petra mám jen úmrtí v Brlohu roku 1741 údajně v 70 letech. Mám i svatbu Petra s Kateřinou roku 1694, ale bez uvedení rodičů. Zatím to vypadá, že možným adeptem na otce Petra je Jiří Werner, který zemřel také v Brlohu v roce 1703 také v údajných 70 letech.
Taky mám narození (případně jen úmrtí) sourozenců (jistě jsem nedohledala všechny) pra...prababičky Doroty:
- Anna + 5. 9. 1695
- Martin * 13. 11. 1696 + 31. 10. 1769
- Václav * 7. 2. 1700
- Jiří * 29. 3. 1702 + 1. 10. 1726
- Anna Maria * 5. 1. 1707 + 6. 12. 1726

Z toho moc nekouká případné propojení.
Monika

Oblast pátrání: Lounsko, Slánsko, Kladensko, Rakovnicko, Nové Strašecí, Halič

Příspěvekod Karolina Vernerova » pon čer 15, 2015 20:45

asi ne, ale díky za info- třeba se jednou bude hodit...
TY Karolina
Karolina Vernerova

Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Příspěvekod Monika » úte čer 16, 2015 1:01

Není za co :)
Monika

Re: Příjmení: Lounsko, Slánsko, Rakovnicko... 3.10.2015

Příspěvekod Monika » sob říj 03, 2015 2:25

Aktualizace k 3. 10. 2015.
Přidala jsem příjmení přivdaných, přiženěných a ostatní příjmení, která mají nějakou souvislost s mými předky.
Monika

Re: Příjmení: Lounsko, Slánsko, Rakovnicko... 18.10.2015

Příspěvekod Monika » pon říj 19, 2015 0:01

Aktualizace k 18. 10. 2015.

Přidala jsem k základním příjmením: Krejčí z Nesuchyně a Soukup (Saukop) z Mutějovic.

Přidala jsem nová příjmení nebo nové údaje k příjmením přivdaných, přiženěných a ostatní příjmení, která mají nějakou souvislost s mými předky: Bařtipán, Basik, Bendl, Bláha, Bušek, Češka, Filip, Franěk, Hajný, Hejda, Holý, Jangel, Jonák, Kindl, Kolář, Kovář, Kozel, Lehman, Lipan, Mareček, Mladý, Mráz, Pavlíček, Petrlík, Pidrman, Pochman, Rojs, Sedmera, Sochor, Srp, Štybr, Tvrdý, Ulrich.
Monika

Re: Příjmení: Lounsko, Slánsko, Rakovnicko... 4.12.2015

Příspěvekod Monika » čtv pro 03, 2015 11:46

Aktualizace ke 4. 12. 2015.
Přidala jsem k základním příjmením:
- Dykast (Dikast, Dicast, Dicastus, Rychtář) z Nesuchyně a z Mutějovic,
- Šorf (Ssorf, Ssarff nebo Ssaffr) z Mutějovic.
Monika

Příspěvekod slizzing » pon pro 28, 2015 20:57

U Těch Lhotských to bude nejspíše obec Domoušice - v mém rodokmenu si Ludmila Lhotská si dne 16.11.1768 vzala Václava Řehu (Rehu) z Hořan
slizzing

Oblast pátrání: okresy
Louny (Konětopy, Hřivice, Hořany)
Rakovník (Lišany)
Zbiroh (Mlečice)

Příspěvekod Monika » pon pro 28, 2015 21:59

No jasné, to je ono! DĚKUJI, opraveno.

U mě si 15. 2. 1735 Eva Aulická ze Solopysk bere Martina Lhotského, syna Jiřího Lhotského z Domoušic. Eva byla sestrou mého pra...pradědečka Martina Aulického.
Monika

Re: Příjmení: Lounsko, Slánsko, Rakovnicko... 25.2.2016

Příspěvekod Monika » čtv úno 25, 2016 2:18

Aktualizace k 25. 2. 2016.
Přidala jsem nová příjmení nebo nové údaje k příjmením přivdaných, přiženěných a ostatní příjmení, která mají nějakou souvislost s mými předky: Burš, Bureš, Cylmon, Černý, Červený, Ducháček, Fencl, Hauner, Hess, Hornost, Kolář, Kotík, Kubínek, Kukla, Kutla, Mates, Mladý, Nobilis, Nový, Pichert, Pochmon, Pracný, Pysklavý, Suchý, Štehmiler, Štros, Štýbr, Tvrdý, Ulrich, Vostatek, Wogner.
Monika

Příspěvekod Pichnat4 » čtv úno 25, 2016 9:40

Monika píše:Aktualizace k 25. 2. 2016.
Přidala jsem nová příjmení nebo nové údaje k příjmením přivdaných, přiženěných a ostatní příjmení, která mají nějakou souvislost s mými předky: Burš, Bureš, Cylmon, Černý, Červený, Ducháček, Fencl, Hauner, Hess, Hornost, Kolář, Kotík, Kubínek, Kukla, Kutla, Mates, Mladý, Nobilis, Nový, Pichert, Pochmon, Pracný, Pysklavý, Suchý, Štehmiler, Štros, Štýbr, Tvrdý, Ulrich, Vostatek, Wogner.

Tak koukám, že máme ty rodokmeny více propojené než se zdá. Takhle z hlavy mám Bartoloměje Hesse z Pnětluk, Nobilisy mám také, Pichert/Pichrt se jmenuji já, Matěj Pracný z Chrášťan byl první manžel mé předkyně, Štýbry mám také, Ulrichy také.

Bohužel nemám teď moc času se rodokmenu věnovat, tak se pokusím to nějak po částech zde uvést koho přesně mám.
Pichnat4

Oblast pátrání: Rakovnicko, Lounsko, Žatecko, Berounsko, Rokycansko

Příspěvekod Monika » čtv úno 25, 2016 15:24

Nějaká další shodná příjmení bychom mít měli, když máme prvního společného předka Václava Dykasta a jeho ženu Marii, rozenou Soukup, poprvé vdanou Nobilis. Soukupy už mám hotové kam až to šlo. Václav měl několik dalších žen - tam se taky musíme shodovat v příjmeních. Jeho otec Matěj měl, kromě naší pra...prababičky Anny Marie, rozené Ulrich, ještě jednu ženu - takže zase shoda ve vedlejším příjmení.

Vypisuji si i sourozence a jejich manželky/manžele, pokud je najdu - zde by taky mohlo dojít k nějaké shodě, protože se rody dost křížily :wink:

Asi bych vám měla poslat stejný přehled, jaký jsem poslala markar, protože my tři se zase poprvé shodujeme právě u Matěje. A navíc i ty Soukupy. Ať si linie můžete v klidu projít a porovnat. Třeba budete mít někoho, kdo mi unikl :wink:
Nemám na vás, Pichnate, mailovou adresu, pokud mi ji pošlete v soukromé zprávě, pošlu vám grafy a přehledy v PDF.
Monika

Re: Příjmení: Lounsko, Slánsko, Rakovnicko... 13.3.2016

Příspěvekod Monika » ned bře 13, 2016 16:50

Aktualizace k 13. 3. 2016.
Přidala jsem k základním příjmením: Ulrich, Ulrych (Uldrich, Uldrych) z Mutějovic.

Přidala jsem nová příjmení nebo nové údaje k příjmením přivdaných, přiženěných a ostatní příjmení, která mají nějakou souvislost s mými předky: Ibl, Jonák, Kluz (Kluc, Kluč), Koubek, Kraus (Krauz), Krejza, Nobilis, Pochmon, Skoupý, Stříška.
Monika

Re: Příjmení: Lounsko, Slánsko, Rakovnicko... 9.4.2016

Příspěvekod Monika » sob dub 09, 2016 14:31

Aktualizace k 9. 4. 2016.

Přidala jsem k základním příjmením: Hejda z Hvozdu, Lubné a Malinové. Mám vypsané matriční události pro 2. pol. 17. stol. až 1. čtvrtinu 18. stol. pro toto příjmení i z obcí Hředle, Lužná, Milostín, Třtice.

Přidala jsem nová příjmení nebo nové údaje k příjmením přivdaných, přiženěných a ostatní příjmení, která mají nějakou souvislost s mými předky: Diviš, Keyzl, Kovařík, Mužík, Novák, Urban (hamlknecht), Zeman.
Monika

Re: Příjmení: Lounsko, Slánsko, Rakovnicko... 15.10.2016

Příspěvekod Monika » sob říj 15, 2016 3:31

Aktualizace k 15. 10. 2016.

Přidala jsem k základním příjmením: Bařtipán (Perstupan, Marcypan, Baržsstupan, Baržta Pan, Bartupan, Baržtipan apod.) z Mutějovic, Povlčína a Nesuchyně. Mám vypsané matriční události pro 2. pol. 17. stol. až zhruba polovinu 18. stol. pro toto příjmení i z více jiních obcí panství Křivoklát. Mám podchycenu také ovčáckou větev.
Dál jsem přidala k základním příjmením: Černý z Mutějovic (2. pol. 17. stol. až cca polovina 18. stol.).

Přidala jsem nová příjmení nebo nové údaje také k příjmením přivdaných, přiženěných a ostatní příjmení, která mají nějakou souvislost s mými předky: Alter, Davídek, Fros, Holand, Justich, Kasl (Kastl), Krejčí, Ondříček, Pitrman, Schmidt, Sixta, Štýbr.
Monika

Re: Příjmení: Lounsko, Slánsko, Rakovnicko... 15.10.2016

Příspěvekod Burča » ned bře 26, 2017 19:04

Právě procházím sčítací operáty v Lounech. Na http://vademecum.soalitomerice.cz/vadem ... 91#scan291 jsem narazila na Václava Vernera z Vinařic. Narozený 5.10.1866. Tam by taky souvislost s brložskými Vernery mohla být. A hned na dalším čp jsou Auličtí: http://vademecum.soalitomerice.cz/vadem ... an=2#scan2 . A ještě doplňuji Antonína Dykasta narozeného 9.5.1878 v Povlčíně: http://vademecum.soalitomerice.cz/vadem ... 33#scan133 .
Burča

Oblast pátrání: lounsko a litoměřicko

PředchozíDalší

Zpět na Příjmení v rodokmenech