Morava 31.12.2016 - NOVÉ

Zde je prostor pro zapsání příjmení, která se vyskytují ve vašich rodokmenech. Pro nově nalezená příjmení upravte, prosím, původní záznam.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Morava 31.12.2016 - NOVÉ

Příspěvekod Zuz1996 » pát úno 27, 2015 10:50

Abrahám - Želetava
Adámek/Adamec - Nechvalín, Bukovany
Ambrož- Střelice u Brna
Andrle - Příkloky??
Antl- Javůrek, Lesní Hluboké
Antoš- Střelice u Brna
Autopal - Dalešice
Babáček- Dlouhé
Babierád - Podbřežice
Bárek- Dražovice
Bartoněk(Bartůněk)- Troubsko; Rozdrojovice, Veverská Bítýška
Bastl- Jemnice, Pálovice
Baxa - Říkonín
Bednář- Brno Lískovec
Bezděk - Luleč
Bílý- Nevšová
Blahuška- Krhov-Bojkovice
Blažek- Studenec, Vícenice u Náměště nad Oslavou, Kratochvilka;Pustiměřské Prusy
Bloudička- Ctidružice
Bolelaucký- Hoštice
Boudný- Kuroslepy
Božek- Ostrovačice
Brabec- Zbraslav u Brna, Srpow?? (Srby??)
Brázda-Jemnice-Podolí ; Vysoké Popovice
Bruchnář- Tetčice
Březina- Ostrovačice, Opatovice, Nové Město na Moravě
Bubla- Nechvalín
Burian- Nebovidy, Pyšel
Cebejšek- Pozďatín
Cejbek - Okrašovice
Cikánek- Podbřežice
Cipřiš- Svatoslav
Císař- Javůrek
Coufal- Pyšel
Crha- Střelice u Brna
Cupal- Pustiměřské Prusy
Czikl- Židlochovice
Čech- Prštice, Luleč, Dolní Vilémovice
Čelod- Pyšel
Černý- Chlébské
Černoch- Nechvalín
Černoušek- Popůvky
Černovský- Přečkovice, Havřice, (místo před r.1817 neznámé)
David- Jaroměřice nad Rokytnou
Dejkoláč(Fetter)- Střelice u Brna
Demal- okolí Blučiny
Digrin- ???, Bystřice nad Perštejnem
Divácký- Kovalovice, Viničné Šumice
Dobeš- Pyšel
Dobrovolný- Heřmanice, Kojatín
Dočekal- Únanov
Dolák- Střelice u Brna
Doležal- Jundrov, Rosice
Dostál- Dražovice, Vážany nad Litavou
Došek- Rapotice
Doubrava- Ostopovice
Drak- Popůvky
Drápal- Viničné Šumice
Drda- Veverská Bítýška, Kníničky
Dufek- Viničné Šumice
Dulinka- Vlčnov
Dupal- Ostrovačice, Moravské Knínice
Dvořáček- Deblín; Střelice u Brna
Dvořák- Bratčice-Brno venkov, Sobotovice; Vícenice u N. nad Osl.; Zbraslav u Brna; Pravlov; Kamenná, Horní Radslavice, Pozďatín
Eliáš- Vícenice u N. nad Osl., Častotice
Fait- Ořechov
Farář- Kralice nad Oslavou
Fijala- Jiřice u Moravských Budějovic
Filipovský- Nechvalín
Fila- Vysoké Popovice, Příbram na Moravě, Sudice
Fischer- Veverská Bítýška, Svatá Anna-Vlčeslav, místo před r.1780 neznámé
Finda- Jemnice - Podolí
Firschfeld/Hirschfeld- Jaroměřice nad Rokytnou
Florián- Zakřany
Fajtl(Fochtl)- Modřice
Folkmann- Pernštejn, před 1768 neznámé
Fordýnek- Dalešice
Franěk- Ostrovačice
Fridrich(Pirknecht)- Tetčice
Fučík(nebo Paczin??)- neznámé
Gajda- Medlovice
Götez- Moravské Málkovice, před 1750 neznámé
Grantzberger- Dražovice
Grëgor- Pustiměřské Prusy
Gromes- Židlochovice
Habr- Jemnice, Báňovice
Hainka(Hanka)- Blučina
Hájek- Těšany
Hakl- Dolní Heřmanice
Hála- Dražovice
Hampejsek- Kožichovice, Střítež, Čechtín
Hanák- Dražovice
Hanreich(Haenrich)- Bratčice- Brno venkov
Hejmala- Ostrovačice
Heneš- Stropešín, Dalešice
Hevera- Pavlice, Ctidružice
Hladký- Čikov
Hlucha- Petrůvky
Hnilič- Těšany
Hodec- Zbraslav u Brna??, Staré Brno
Hodovský- Moravské Bránice, Dolní Kounice
Hoffman- Jundrov; Nosislav
Holý- Jaroměřice nad Rokytnou
Holas- Šumice
Holešovský(Olšovský,Hanák)- Střelice u Brna, Tetčice
Holub- Nechvalín
Horáček- Omice u Brna
Horák- Domašov; Rudice
Hotárek(Hutárek)- Lesní Hluboké
Hrabal- Sentice
Hrabálek- Šlapanice
Hradecký- Zakřany u Brna, Lukovany
Hrášek- Příbram na Moravě
Hrbáček- Podbřežice
Hrdlička- Podbřežice, Vážany nad Litavou; Deblín
Hrubý- Hajany
Hrůza- Prštice, Ketkovice
Charvát- Biskupice
Chetka- Kozlany
Chládek- Podbřežice
Chloupek- Střelice u Brna
Chmel- Brno Lískovec
Chmelař- Letošov
Chmetka(Chmelka)- Krasonice
Chromeček- Střelice
Chromý- Dolní Loučky
Chvátal- Podolí Jemnice
Jahoda- Rudice
Janča- Biskupice; Polichno
Janek- Polichno
Janíček- Prštice; Syrovice; Starý Hrozenkov
Jankl- Těšany
Janoš- Troubsko, Bosonohy
Jánský- Pustiměř
Janša- Těšany
Jaroš- Svatoslav
Jaša- Vilémovice
Jašek- Lesní Jakubov
Jedlička- Nová ves ( asi u Tišnova); Jemnice - Podolí
Jelínek- Stupešice, Křepice, Rouchovany; Ostojkovice; Pyšel; Jemnice - Podolí
Jerson- Židlochovice, Nosislav
Jeřáb- Nezdanice
Jeřábek- Radoškov, Ostrovačice, Pendrov, Tetčice; Letošov
Ježek- Blučina; Nechvalín; Boňov
Jindra- Pustiměř
Jindřichovský- Střelice u Brna, Syrovice
Joklík- ??
Jurčík- Polichno
Jurka- Kladeruby nad Oslavou, Kuroslepy
Jvan(Ivan)- Blučina
Kaboušek- Mělčany
Kacetl- Krasonice, Pendrov
Kadaňka- Zakřany
Kadlec- Deblín; Medlovice, Topolany
Kafka- Vícenice u N. nad Osl., Třesov, Hartvíkovice
Kakáč- Fryšava pod Žákovou horou, Pohledec, Zubří
Kalec- ??
Kalík- Nevšová
Kallač- Káňovice
Kaluša- Komořany
Kamba- Deblín
Kameník- Křepice
Karas- Želešice
Karásek-Tučapy
Karlík- Dražovice
Kratochvíla- Hostim, Rosice
Klaud- Kožichovice
Klimeš- Syrovice; Holásky, Šlapanice
Kluska(Ploska)- Omice u Brna, Troubsko, Kozárov
Knapek- Radkovice u Hrotovic
Kočí- Prštice
Koch- ??? po 1791 Zbraslav u Brna
Kolíbal- Výrovice
Komárek- Střelice u Brna
Konec- Jundrov
Konečný- Bosonohy, Troubsko; Luhačovice, Káňovice
Konitzar- Nebovidy, Troubsko, Střelice u Brna
Konvalinka- Blatiny
Korčan- Pustiměř
Koroptvička- Příbram na Moravě, Troubsko, Kroměříž
Kořínek- Jemnice- Podolí
Kotek- Veverská Bítýška
Koupil- Syrovice
Kovář- Troubsko; Luleč, Topolany; Rudice
Kovařík- Deblín
Kozelka- Střelice u Brna
Krais- Luleč
Krajíček- Luhačovice
Krhovník- okolí Dražovic
Kroutil- Štěpánovice
Křepelka- Jemnice
Křístel- Svatoslav, Žďárec, Říkonín
Křivánek- Mikulovice u Znojma; Vysoké Popovice, Újezd u Rosic
Kříž- Louka
Kuba- Rozdrojovice
Kučera- Radostice; Radoškov; Troubsko
Kučernák- Letošov, před 1770 neznámé
Kuchař- Jemnice - Podolí
Kuchtík- ??
Kuník - Mohelno
Kůrka- Nebovidy
Kůra- ??
Kuřítko- Výrovice
Kusák- Polichno
Kutnohorský- Deblín
Lacina- ??
Lanik- ??
Levíček- Dražovice
Ležák- Kladeruby nad Oslavou
Linhart- Neslovice
Liška- Rudlice
Lorentz- Syrovice; Rosice
Lukáš- Rudice
Lunda- Vícenice u Náměště nad Oslavou, Heřmanov
Limberg(Linburk)- Přibyslavice- Brno venkov
Macek- Okarec
Macírek- Popůvky
Macháček- Rajhrad; Ostrovačice
Machálek- Polichno
Machovský- ?
Malý- Pulkov
Malíček- okolí Bojkovic
Malinka- Svatoslav
Mareček(pův. Marek)- Hodějice, Ostrovánky, Nechvalín, Ostrovačice, Kratochvilka, Tetčice
Markvart- Jaroměřice nad Rokytnou
Maršálek- Sobotovice
Maršovský- Polichno
Marvan- Rosice u Brna
Matl- Rebešovice
Matoušek- Čikov
Mazel- Viničné Šumice, Jezera
Melichar- Pánov, Ondrušky
Menšík- Vícenice u Náměště nad Oslavou, Zňátky
Miček- Smrček
Michalík- Ostrovačice
Mikulášek- Heřmanice u Třebíče
Mlynář- Loučky
Mrázek- Vysoké Popovice; Ratibořské Hory
Müller- Komořany
Muritz- Nosislav
Nebož(š)tík- Střelice u Brna
Nechvátal- Želetava, Mikulovice u Znojma, Němčice u Ivančic
Nejeb- ??
Neruda- Ketkovice, Sudice; Nemojany
Nezval- Šitbořice
Nováček- Uhřínov, Pyšel
Novotný- okolí Kojátek; Střelice u Brna; Jundrov; Ostopovice
Ocásek- Luleč, Nemojany
Ondra- Šaratice, Karlov(který?), Šlapanice
Ondra(Ondrášek)- Veletiny, Hradčovice
Ondráček- Radostice, Tikovice
Oplatek(Oplatka)- Radoškov
Oškeruše- Moravské Bránice, Syrovice
Oulehla- Březí
Palát- Dolní Vilémovice, Valeč
Palášek- Zbraslav u Brna
Palík- Nemojany, Luleč
Pardubický- Ivančice
Pastýř- Studenec
Patočka- Příbram na Moravě
Patzl- Bezkov, Únanov, Pavlice
Pavlák- Nosislav
Pavlek- Tikovice
Pavloušek- Veverská Bítýška, Javůrek
Pazourek- Ostopovice, Tetčice
Pelc(Poltzer)- Podbřežice, Dražovic,Komořany, Opatovice
Pergman- Vlkov; Blučina
Pešek- Nevšová
Petrčka-??
Pettlach- Těšany
Pilát- Nebovidy
Pink- Fryšava pod Žákovou horou, Trnávka?
Plaček- Němčice u Ivančic, Ivančice, Zakřany u Brna, Lukovany
Plechl- okolí Jemnic
Plotný(Plátěný)- Podbřežice
Plšek- Jundrov
Pokorný- Radoškov, před 1750 neznámé; Velké Meziříčí
Pokrývač- Topolany
Polách- Dražovice, Drysice
Polák- Osová Bítýška; Čučice
Pospíšil- Těšany, Pyšel; Čikov
Procházka- Svatoslav; Pavlice; Jundrov; Lipník; Tetčice
Prokšíček- Troubsko, Ostopovice
Průša- Studenec
Přibil- Pendrov, Omice, Vysoké Popovice, Lukovany, Chrudim
Příhoda- Hodov
Přikryl- Luleč
Ptáček- ??
Purghart- Ratibořské Hory
Putna- Jundrov
Ráček(Rak)- Rudice, Polichno
Raný- Tetčice
Raus- Unkovice
Resek(Ryzek)- Jaroměřice nad Rokytnou, Přístpo
Rejda- Ostopovice
Rejmal- ?
Richter- Pyšel; Nosislav; Křižanov
Robáček- ??
Rollek- Dražovice, Letonice
Růžička- Ostrovačice, před 1788 neznámé
Ryšánek- Těšany, Opatovice
Řezáč- Střelice u Brna
Sadílek- Střelice u Brna
Salabák- Jaroměřice nad Rokytnou, Kostelec nad Černými lesy, Svrabov
Salvet- Krhov-Bojkovice
Sedláček- Rapotice, Sudice
Sedlák- Čechtice
Sedlář- Letkovice; Bzová
Sedlo- Nosislav
Sedmík- Rudka
Schubert- Syrovice
Schüller- Židlochovice
Sítárek- Popůvky, Omice u Brna
Sítař- Heřmanov
Sivý- Rudice
Skácel- Topolany, Opatovice
Sklenář- ??
Skoumal- Krasonice; Lipník
Slabý(Prokeš)- Dražovice; Podbřežice
Slaný- Tikovice, Radostice
Slavíček- Pustiměř
Smejkal- Radostice?; Rosice
Smutný- Střelice u Brna, (z Uher)
Sobola- Troubsko, Medlov
Sobotka- Lukovany
Solař- Rosice, Říčany
Sotor- ??
Soukup- Jedov
Srnec- Nosislav, Holasice-Rajhrad
Ssotnix- Střelice u Brna
Staněk- Lukovany, Horní Lhotice; Ostrovačice; Vícenice u Náměště nad Oslavou; Radkovice u Hrotovic
Starý- Fryšava pod Žákovou horou
Stejskal- Brno-Komín
Stoček- Babice u Rosic, Újezd u Rosic
Strach - Podbřežice
Strobl- Jemnice-Podolí, Vídeň???
Stuchla- Krhov-Bojkovice
Stuchlík- Dražovice
Suchý- Tetčice, Rosice
Suchomel- Domašov
Surý- Rudice
Svěrák- Želetava
Svoboda- Bystřice nad Pernštejnem; Syrovice, Sobotovice; Bezděkov
Sýkora- Jemnice-Podolí
Šafařík- Kojátky, Dražovice, Podbřežice
Šamal- Kostelec nad Černými lesy
Šandera- Rosice
Šedý- Neslovice
Švec- Podolí-Jemnice; Rudice; Dražovice
Schiller- Čechyně
Šimek- Střelice u Brna
Široký- Pyšel
Schoffer- Vojkovice u Židlochovic
Šotlík- Žďárec
Špila- ??
Šrámek- Rudka
Šťastný- Jemnice
Šťava- Pavlice
Štěpán- Vydří v Čechách
Švach- Podbřežice
Švehla- Ratkovice
Švestka- Střelice u Brna
Švorc- Tetčice
Tesař- Tetčice, Babice u Brna
Těšanský- Blučina
Tichý- Těšany; Lukovany
Titz- Ratibořské Hory
Trnka- Domašov
Trouba(Trubač)- Rosice
Tůma- Čikov, Oslava
Tunka- Bezkov
Tupý- Střelice u Brna
Tůrall- Podolí-Jemnice
Turneber- Jaroměřice nad Rokytnou, Grešlové Mýto, Vevčice, místo před r.1800 neznámé
Uher- Podolí-Jemnice, Jemnice, Vevčice
Urban- Těšany, Veverská Bítýška; okolí Dolních Vilémovic; Ratkovice; Rudice; Benetice
Ustohal- Ostrovačice
Valášek- Rudice
Valek- Veletiny
Valeš- Veverské Knínice
Valík(Valíček)- Střelice u Brna
Válka- Střelice u Brna
Valnoha- Ostrovačice
Valoušek- Tetčice, Omice u Brna; Bystrc; Hvozdec
Vaněk- Rudice
Vašek- Brno-Žabovřesky; okolí Zbraslav u Brna; Lubny
Vaverka- Lukovany, Zakřany
Vávra- Krhov-Bojkovice, Bojkovice, Přečkovice, Brno- Střed
Vavriš- Luhačovice
Vejlupka- Nosislav
Veleba- Střítež
Veselý- Jaroměřice nad Rokytnou
Veselský- Kadov
Víceník- Bojkovice
Vyhnalík- Babice u Brna
Viktorín- Těšany
Vilím- Zakřany
Villner- Pavlice
Vítek- Stupešice u Znojma, Klučov-Třebíč, Petrůvky; Biskupice, Hřivínův Újezd
Vlačner- Rosice
Vlach- Čechyně, Tučapy, Podbřežice
Vodný- Podbřežice
Vohnotka(Heyduček)- Plešice
Vrána- Tetčice
Vybíral- Výčapy
Vydloubal- Trnava
Vymazal- Topolany
Walla- Rosice
Wanský- Zbraslav u Brna
Wosmělovský- ??
Wraněk- Střelice u Brna
Zahradníček- Topolany
Zacheus- Sobotovice
Zajíc- Březník; Maršov
Zamoravský- Pustiměř
Zapomněl- Blučina
Zavadil- Střítež
Zeman- Kojátky
Zrnečko- Vítovice, Slavíkovice
Žák- Zbraslav u Brna, Březka; Vícenice u Náměště nad Oslavou
Žaloudek- Javůrek
Železný- Jemnice - Podolí

Červeně jsou označeny hlavní větve, bráno od mých praprarodičů.
Naposledy upravil Zuz1996 dne sob pro 31, 2016 15:35, celkově upraveno 3
Zuz1996
 
Příspěvky: 720
Registrován: sob úno 15, 2014 18:00

Re: Morava

Příspěvekod Smiragl » pon bře 23, 2015 23:50

Dobrý den, mám v rodokmenu Valouškovy z Tetčic a Omic, nejstaršího mám Josefa (1794-1857), pak Františka (1819-1897), Antonína (1863-1942). Shodujeme se? :)
Smiragl
 
Příspěvky: 9
Registrován: pon bře 23, 2015 20:43
Oblast pátrání: Rosicko, Oslavansko, Pozořice, Nedašov, Brumov-Bylnice

Re: Morava

Příspěvekod Dagmar8 » úte bře 24, 2015 0:44

Mareček(pův. Marek)- Hodějice,

Mám Kateřinu Markovou z Hodějic nar. 1786 , vzala si Laurenze Chaloupku 1816
a Marinu Wránovou /před rokem 1700/a jejího otce Jana z Němčan - je to asi 40 km od Tetčic -
Smejkalovou Kateřinu z Holubic nar.1742
Antonína Kučeru z Hodějic 1801
ty Dáša
Uživatelský avatar
Dagmar8
 
Příspěvky: 919
Registrován: pát pro 13, 2013 14:37
Bydliště: Hradec Králové
Oblast pátrání: Slavkov u Brna, Vyškov, Humpolec, Jiřice a okolí, Hradec Králové, Praha, Pardubice, Rokytno,

Re: Morava

Příspěvekod Svetluska78 » stř bře 25, 2015 20:36

Dobrý den,

v rodokmenu mám Šrámky z Rudky i Valeše z Veverských Knínic.
Uživatelský avatar
Svetluska78
 
Příspěvky: 63
Registrován: ned srp 29, 2010 9:13
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: Rosice, Lukovany, Rudka, Javůrek, Jívoví, Kundratice, Stanoviště, Veverská Bítýška, Veverské Knínice, Zbýšov, Křižanov, Krnsko, Lázně Bohdaneč, Uherské Hradiště, Strážnice, Osvětimany...

Re: Morava

Příspěvekod Smiragl » stř bře 25, 2015 22:37

a nevím, jestli vás to taky zajímá, ale můj nevlastní pradědeček byl Holešovský, původně myslím z Říčan, ale měl obchod v Ostrovačicích. Narodil se roku 1900, vlastní děti neměl.
Smiragl
 
Příspěvky: 9
Registrován: pon bře 23, 2015 20:43
Oblast pátrání: Rosicko, Oslavansko, Pozořice, Nedašov, Brumov-Bylnice

Re: Morava

Příspěvekod Zuz1996 » ned bře 29, 2015 10:18

Dobrý den:

Smiragl- shodujeme se ale pouze ve jménech :D Nejstarší František *? syn Josef *15.7.1787 syn Antonín *20.12.1822 +16.2.1865 a dcery Magdalena(1854-1912) a Marie (1860-1891). Myslím že se ale někde v kořenech sejdeme :) Pokud si teď z hlavy vzpomenu, bydleli v Tetčicích Valouškovi vedle sebe, moji jsou z č.p.9, ti vaši jsou z č.p.8?
Co se týče Holešovských, byl to Josef? Toho mám zapsaného také :) Byl synem Vincence, ten pocházel z Omic a jeho Otec Jan ze Střelic.

Dagmar8- my se sejdeme až někde v hlubokých kořenech :) Můj je Martin *21.1.1662, syn Jana a Zuzany. Zatím to nemám úplně projité, ale otcem Jana bude zřejmě také Jan.

Svetluska78- mám zatím v rodokmenu Alžbětu Šrámkovou *1730 dceru hrnčíře Štěpána. Z Valešu mám Apolenu *1660 dceru Jiřího*1625 a Kateřiny *1633.
Zuz1996
 
Příspěvky: 720
Registrován: sob úno 15, 2014 18:00

Re: Morava

Příspěvekod Zuz1996 » ned bře 29, 2015 10:43

Dagmar8- já zapomněla na ty další příjmení :D Vránovi mám zatím pouze zmapovanou příbuznost Tetčice,Omice a Troubsko. Smejkalová Tereza *1770 Tikovice otec Tomáš a pak se mi kamsi ztrácí, zkusím Holubice :D A Kučery máme zřejmě jiné, ti moji jsou z Radostic.
Zuz1996
 
Příspěvky: 720
Registrován: sob úno 15, 2014 18:00

Re: Morava

Příspěvekod Svetluska78 » ned bře 29, 2015 12:03

Zuz1996 píše:
Svetluska78- mám zatím v rodokmenu Alžbětu Šrámkovou *1730 dceru hrnčíře Štěpána. Z Valešu mám Apolenu *1660 dceru Jiřího*1625 a Kateřiny *1633.



Já mám u Valešu Jana syna Jiřího *1625 :D Jen jsem zatím nenarazila na jeho narození - měl by se narodit kolem roku 1674.
Uživatelský avatar
Svetluska78
 
Příspěvky: 63
Registrován: ned srp 29, 2010 9:13
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: Rosice, Lukovany, Rudka, Javůrek, Jívoví, Kundratice, Stanoviště, Veverská Bítýška, Veverské Knínice, Zbýšov, Křižanov, Krnsko, Lázně Bohdaneč, Uherské Hradiště, Strážnice, Osvětimany...

Re: Morava

Příspěvekod Zuz1996 » ned bře 29, 2015 12:10

To jsme na tom stejně, u Apoleny mám taky jen věk podle úmrtí :). Provdala se do Střelic za Pavla Neboštíka.
Zuz1996
 
Příspěvky: 720
Registrován: sob úno 15, 2014 18:00

Re: Morava

Příspěvekod Smiragl » ned bře 29, 2015 23:24

[quote="Zuz1996"]Dobrý den:

Smiragl- shodujeme se ale pouze ve jménech :D Nejstarší František *? syn Josef *15.7.1787 syn Antonín *20.12.1822 +16.2.1865 a dcery Magdalena(1854-1912) a Marie (1860-1891). Myslím že se ale někde v kořenech sejdeme :) Pokud si teď z hlavy vzpomenu, bydleli v Tetčicích Valouškovi vedle sebe, moji jsou z č.p.9, ti vaši jsou z č.p.8?
Co se týče Holešovských, byl to Josef? Toho mám zapsaného také :) Byl synem Vincence, ten pocházel z Omic a jeho Otec Jan ze Střelic.

ano, v č.p. 8, švagr tam stále bydlí :) a ano, ty Holešovské máme stejně - jen u mě to není pokrevní příbuzný (babiččin nevlastní otec), takže ho v rodokmenu nemám. Ale zato si ho pamatuju :)
Smiragl
 
Příspěvky: 9
Registrován: pon bře 23, 2015 20:43
Oblast pátrání: Rosicko, Oslavansko, Pozořice, Nedašov, Brumov-Bylnice

Re: Morava

Příspěvekod martinna » ned črc 12, 2015 23:26

mám v rodokmenu Zemanovi z kojátek/šardiček
martinna
 
Příspěvky: 77
Registrován: úte pro 09, 2014 8:41

Re: Morava

Příspěvekod Zuz1996 » pon črc 13, 2015 15:06

martinna píše:mám v rodokmenu Zemanovi z kojátek/šardiček


Dobrý den, mám Veroniku Zemanovou *29.10.1779 ze Šardiček provdanou Šafaříkovou, dceru Matouše Zemana a Terezie Götez. Dále jsem zatím nezkoumala.
Zuz1996
 
Příspěvky: 720
Registrován: sob úno 15, 2014 18:00

Re: Morava

Příspěvekod petralex » úte zář 15, 2015 21:17

Dobrý den,

ve svém rodokmenu mám Julii Rolkovou (v roce 1892 byla služebnou v Letonicích) narozenou asi 1870; dcera Jana Rolka (zedníka v Letonicích) a Vincencie roz. Nevorlové.
V roce 1892 se Julie v Letonicích provdala za Vincence Pospíšila a měli spolu asi 7 dětí.
petralex
 
Příspěvky: 30
Registrován: čtv kvě 29, 2014 19:42
Bydliště: Havířov
Oblast pátrání: Havířov, Třanovice, Komorní Lhotka, Horní Lomná, Horni Bludovice, Solca, Stonava, Letonice, Bučovice, Vicemilice, Turzovka, Trenčín, Morávka

Re: Morava

Příspěvekod Václav » čtv zář 17, 2015 7:21

Rišánky v Těšanech máme v rodokmenu zde:
http://hajek-rodokmen.info/phpgedview42 ... 8-ful-utf8
VH
Václav
 
Příspěvky: 167
Registrován: ned srp 20, 2006 8:51
Bydliště: Praha

Re: Morava

Příspěvekod Zuz1996 » ned lis 15, 2015 0:38

Petralex- dobrý večer, moje je Helena Rolková *30.8.1841 v Dražovicích, dcera Cyrila Tomáše Rolka a Mariany Švachové. Jak daleko s rodokmenem jste? Já mám nejstaršího Jana Rolka *cca 1636.

Václav- dobrý večer, mám Magdalenu Ryšánkovou *cca 1696, její otec Martin, jeho otec Bartoloměj.
Zuz1996
 
Příspěvky: 720
Registrován: sob úno 15, 2014 18:00

Další

Zpět na Příjmení v rodokmenech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků