Horáček, Kala, Petrůj, Kotek, Mraček, Suchánek a jiní...

Zde je prostor pro zapsání příjmení, která se vyskytují ve vašich rodokmenech. Pro nově nalezená příjmení upravte, prosím, původní záznam.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Horáček, Kala, Petrůj, Kotek, Mraček, Suchánek a jiní...

Příspěvekod Gabriel » sob lis 20, 2010 11:34

Brychtovi (Krahulčí, Dobrá Voda)
Dvořákovi (Líšen, Měnín?)
Hegrovi (Doubravice nad Svitavou?)
Horáčkovi (Malá Čermná, Horní Jelení, Teplice nad Metují)
Hrabčík (Dlouhá Ves)
Kalovi, Kalovi (Molenburk 21, Bílovice nad Svitavou)
Kapustovi (Bílovice nad Svitavou)
Kotkovi (Měrovice na Hané, +Josef Kotek z Prahy...)
Mračkovi (dnes Kojetín, prý z Biskupic na Hané)
Oblídalovi (Jevíčko)
Petrůjovi (ze Křtin všichni)
Pohlovi (Malá čermná)
Schilberger (Ivančice 69)
Sklenkovi (Dobrá Voda, původně prý z jižních Čech)
Suchánkovi (Líšeň)
Uživatelský avatar
Gabriel
 
Příspěvky: 241
Registrován: čtv zář 27, 2007 16:33
Bydliště: Bílovice nad Svitavou

Kotek

Příspěvekod aloe » pát bře 04, 2011 19:47

Já mam Kotka z Bohuslavic okr Náchod (okolo roku 1700)
Uživatelský avatar
aloe
 
Příspěvky: 419
Registrován: sob lis 13, 2010 2:26

Příspěvekod Gabriel » pát bře 04, 2011 22:21

Bohužel to je opravdu trochu z ruky...přímo nevylučuji, ale jelikož matriky z Hané ještě nebyly zvěřejněny online v rozsahu, který by mě potěšil, musím zatím říct, že asi ne...
Uživatelský avatar
Gabriel
 
Příspěvky: 241
Registrován: čtv zář 27, 2007 16:33
Bydliště: Bílovice nad Svitavou

Příspěvekod janina1974 » sob bře 05, 2011 14:01

Dobrý den,
já tedy nikoho z Vašich příjmení v rodokmenu nemám, ale moji předci - Hurdálkovi - pocházeli z Malé Čermné, stejně jako Vaši Pohlovi a Horáčkovi. Když jsem procházela matriky MČ, tak jsem na Pohlovi narazila. Mám ofocené matriky MČ, tak kdybyste chtěl, napište vzkaz, mám i další materiály o Malé Čermné, kdyby Vás to zajímalo.
Jana
janina1974
 
Příspěvky: 67
Registrován: pát zář 25, 2009 13:43

Příspěvekod jtks » ned bře 20, 2011 21:22

Objevila jsem Váš seznam až teď. U nás v Mořicích se v jednom místě říká "Na Hrabčíkovým". Je to proluka mezi č.p. 17 a 18, kde dříve stával maličký domeček s č.p. 94. Nedávno vydala obec publikaci, kde jsou kromě jiného i vypsáni i někteří vlastníci nemovitostí. K č.p. 94 tu stojí:
Postaveno jako výměna č.p. 18 František a Anna (roz. Valová) Oulehlovi. Od r. 1937 Ignác Pavlík, výměnkář, s manželkou. Od r. 1940 Antonín a Marie Hrabčíkovi.

Pokud Vám to pomůže, budu ráda. V případě zájmu, jsem ochotná zapátrat po dalších informacích na místním hřbitově.
jtks
 
Příspěvky: 128
Registrován: pon lis 05, 2007 21:38
Bydliště: Mořice

Příspěvekod Gabriel » úte bře 22, 2011 18:17

jůů.děkuju za ochotu. Z mého rodokmenu b to teoreticky být mohlo, ikdyž mí Hrabčíci pochází původně z Dlouhé Vsi. Jeden z nich (Bedřich) si ale vzal Marii Shejbalovou z Mořic, někdy kolem roku 1900, takže možnost by tam i byla. I tak si ale dovolím s díky odmítnout vaši nabídku bádání. Přeci jenom bude snad jednodušší si počkat na digitalizaci ;). Publikaci ale budu mít v paměti a možná si ji i v létě přijedu koupit.. děkuji za informaci.
Uživatelský avatar
Gabriel
 
Příspěvky: 241
Registrován: čtv zář 27, 2007 16:33
Bydliště: Bílovice nad Svitavou

Příspěvekod Zdenek » úte bře 22, 2011 18:58

jtks píše:Objevila jsem Váš seznam až teď. U nás v Mořicích se v jednom místě říká "Na Hrabčíkovým". Je to proluka mezi č.p. 17 a 18, kde dříve stával maličký domeček s č.p. 94. Nedávno vydala obec publikaci, kde jsou kromě jiného i vypsáni i někteří vlastníci nemovitostí. K č.p. 94 tu stojí:
Postaveno jako výměna č.p. 18 František a Anna (roz. Valová) Oulehlovi. Od r. 1937 Ignác Pavlík, výměnkář, s manželkou. Od r. 1940 Antonín a Marie Hrabčíkovi.

Pokud Vám to pomůže, budu ráda. V případě zájmu, jsem ochotná zapátrat po dalších informacích na místním hřbitově.


Můžu mít dotaz?
Není to sice k tématu, ale píšete u nás v Mořicích. Jsou to ty Mořice u Kojetína?
Potřeboval bych radu místního znalce. Rád jezdím na výlety po hradech a zámcích a není v Mořicích je zámeček (tvrz)? Tak by mě zajímalo, jestli je tam něco zajímavého k vidění, nebo jeli to vůbec veřejnosti přístupné.

Předem děkuji za odpověď
Zdeněk Olomouc
Zdenek
 
Příspěvky: 1263
Registrován: ned bře 29, 2009 19:58
Bydliště: Olomouc

Kalovi

Příspěvekod Sorcerer » pát dub 01, 2011 22:20

Já mám v rodokmenu Kalovi z Doubravice nad Svit. jako přivdané v r.1879. Přímo z Molenburku mám Jana Hudce. Není to daleko od sebe...
Sorcerer
 
Příspěvky: 41
Registrován: ned dub 01, 2007 20:28
Bydliště: Zábřeh,Czech Republic

Příspěvekod Gabriel » sob dub 02, 2011 18:42

mno...ono v těch končinách je Kalů opravdu hodně... Jak to tak vypadá, tak ti moji se v Doubravici zdrželi jenom jednu generaci a z Mollenburku (Vysočan) se přesunuli dále do Bílovice nad Svitavou. Asi kvůli tomu se mi je skoro nedaří najít v matrikách...

jde ale (ne podle matrik, ale podle jiných dokumentů) o doubravici 107, a konkrétně o Josefa Kalu , který tam roku 1894 zemřel (a možná se i narodil, stejně jako se tam prý narodili tři jeho sourozenci).

hm..hm..nějak nejede rodovid..tam myslím jsou...snad si na to vzpomenu ještě někdy jindy a pošlu vám link, abychom viděli, jestli to dáme dohromady.. každopádně předtím pochízí z Mollenburku 21
Uživatelský avatar
Gabriel
 
Příspěvky: 241
Registrován: čtv zář 27, 2007 16:33
Bydliště: Bílovice nad Svitavou

Příspěvekod Duke of York » úte kvě 10, 2011 20:45

Nemáte ještě nekoho ze Křtin nebo Bílovic? Kousek odsud žili i mí předci, tak třeba by se našel někdo shodný...
Duke of York
 
Příspěvky: 116
Registrován: ned kvě 08, 2011 6:33

Příspěvekod Gabriel » stř kvě 11, 2011 7:05

z Blívovic si pamatuji ještě Svobodovi (prakticky od nepaměti - 17. stol.). Na další můžu kouknout po zkouškovém období ;-) a až rozběhnu Ancestry na tučňácích. K Windows se vracet nehodlám :D. Ale to vše až po zkouškách :)
Uživatelský avatar
Gabriel
 
Příspěvky: 241
Registrován: čtv zář 27, 2007 16:33
Bydliště: Bílovice nad Svitavou


Zpět na Příjmení v rodokmenech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků