Příjmení Paur, Pour, Pawr, Powr, Bauer

Zde je prostor pro zapsání příjmení, která se vyskytují ve vašich rodokmenech. Pro nově nalezená příjmení upravte, prosím, původní záznam.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Re: Příjmení Paur, Pour, Pawr, Powr, Bauer

Příspěvekod Phaare » úte bře 10, 2015 10:51

Bower píše:
Phaare píše:Z Klobuk (5 km od Kvílic) mám ve vývodu Paurovi.
Alžběta Paurová (*circa 1720), dcera Tomáše Paura (*circa 1690). Odkud pocházel Tomáš, bohužel nevím.


Já mám ve svých záznamech také Tomáše Paura z Klobuk. Přiblíží ho následující obrázek, ale mezi dětmi Alžběta není. Pokud by se jednalo o stejného Tomáše, mohla mně uniknout, což je pravděpodobné, neboť mezi Martinem (*1718) a Václavem (*1728) je podezřele dlouhá přestávka.

Obrázek

Můžete rodinu Tomáše a Kateřiny posoudit? Otcem Tomáše byl rovněž Tomáš, narozený pravděpodobně 1656 a oba byli z Klobuk.

Dobrý den,
omlouvám se za prodlení, chtěl jsem ještě bádat u Paurových, abych Vám toho mohl napsat více, nicméně mi celá věc vypadla z hlavy.
Toto je vývod mé Alžběty Paurové. Celé to lehce nesedí. Nicméně toto není mé dílo - vývod Alžběty Paurové je část mého vývodu, kterou jsem převzal od mého vzdáleného příbuzného.
Obrázek
Hledat předky není ztráta času. Hledat předky je hledání ztraceného času.
Uživatelský avatar
Phaare
 
Příspěvky: 216
Registrován: úte říj 12, 2010 20:30
Bydliště: Nový Bydžov
Oblast pátrání: https://www.google.com/maps/d/edit?mid= ... cCQRkNTuAc

Re: Příjmení Paur, Pour, Pawr, Powr, Bauer

Příspěvekod Honza234 » pon pro 30, 2019 15:18

Dobrý den, dovolím si oživit toto téma. Hledám Poury ze středních a západních Čech. Znám pouze jména z vyprávění a mám pár fotografií. Nejvíce toho vím o Anně Pourové - Krejčové (*1887), žila v Chanovicích. Její bratr Rudolf měl mít ve středních Čechách (asi někde na Příbramsku) mlýn, ale na vodnimlyny.cz jsem našel Poury jen na Pardubicku. Další bratr František měl po druhé světové válce obsadit statek v Kačlehách.

Edit: Dohledal jsem rod Pourů. Nebyli to mlynáři a pocházeli z Blatenska, obce Votice, Milčice.
Naposledy upravil Honza234 dne ned bře 22, 2020 23:21, celkově upraveno 1
Honza234
 
Příspěvky: 22
Registrován: sob lis 23, 2019 9:48

Re: Příjmení Paur, Pour, Pawr, Powr, Bauer

Příspěvekod kolsi » pon pro 30, 2019 18:51

Dobrý den, nevím, zda vám to pomůže. Příjmení přímo v rodokmenu nemám, ale při dělání rozrodu jsem narazil v Rakovníku 1940 na svatbu Oldřišky Pourové (narozena v Rousínově, okr. Rakovník 20.9.1922, domovská příslušnost Strašice, okr. Rokycany). Třeba její předci k něčemu povedou.
Tomáš
Rodokmen: https://www.myheritage.cz/site-55200902/
Pátrání po rodu Ortcigr / Holtziger: viewtopic.php?f=5&t=28607
kolsi
 
Příspěvky: 725
Registrován: stř pro 16, 2015 11:32
Oblast pátrání: Teplicko, sev. Plzeňsko, Rokycansko, Podřipsko

Re: Příjmení Paur, Pour, Pawr, Powr, Bauer

Příspěvekod PetraKoubi » ned led 14, 2024 21:20

Mám v rodokmenu Paur i Pour z okolí Starého Rožmitálu…jsem zatím na začátku 19.stol…
PetraKoubi
 
Příspěvky: 10
Registrován: úte led 02, 2024 12:30
Oblast pátrání: Mělnické Vtelno, Rožmitál pod Třemšínem

Předchozí

Zpět na Příjmení v rodokmenech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků