hledá se přijmení Starý, Stará

Zde je prostor pro zapsání příjmení, která se vyskytují ve vašich rodokmenech. Pro nově nalezená příjmení upravte, prosím, původní záznam.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

hledá se přijmení Starý, Stará

Příspěvekod mrti » čtv lis 27, 2014 17:33

Dobrý den hledám příjmení Starý ... z doby 1650 - 1750 zda se u někoho náhodou nevyskytuje v rodokmenech budu rád za jakoukoliv informaci ... od roku 1733 je příjmení v Nové Vsi na Benešovsku sem se nejspíše přestěhovali a tudíž nemůžu nějak najít vlákno odkud mohli přijít.. předem děkuji za jakoukoliv odpověď s pozdravem Martin S.

Pavel Starý zemřel 1761 Nová Ves 57let narození tedy 1704 ??? matka Anna Stará zemřela 1733 Jemniště 75 let narození tedy 1658 narození v mé oblasti nemají..
mrti
 
Příspěvky: 27
Registrován: úte zář 03, 2013 17:53

Re: hledá se přijmení Starý, Stará

Příspěvekod Kašpar » čtv lis 27, 2014 18:39

Někde při putování po východních Čechách jsem toto příjmení zahlédl ve tvaru Stara / Stára ...
Uživatelský avatar
Kašpar
 
Příspěvky: 6141
Registrován: sob bře 09, 2013 15:32

Re: hledá se přijmení Starý, Stará

Příspěvekod babulka » sob led 10, 2015 21:41

Můj děda František Starý,kolář, katolík, v Kostelci n.Orlicí, syn domkáře ve Velké Čermné č. 41 a choti jeho Antonie, rozené Peterové ze Šachova.Narození neznám,ale jeho druhá a poslední dcera ,
se narodila 1884, sám F. Starý zemřel asi poměrně mlád, náhle u stolu /mrtvice nebo selháni srdce.
V Malé Čermné žilaj eště Anna Stará /nar. 26.5.1859 s otcem Fr. Starým familiantem z Velké Čermné a matka Barbora z Kostelce n.Orlicí.Zdravím Babulka
babulka
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob led 10, 2015 21:20
Oblast pátrání: Praha ,Kolínsko, Poděbradsko, Mladá Boleslav, Sobotka

Re: hledá se přijmení Starý, Stará

Příspěvekod hercikovaz » úte úno 17, 2015 22:54

Já mám Staré v obci Rejšice(střední čechy). Kateřina roz. Stará narozena 25.06.1838. Rodiče František Starý a Kateřina roz. Tůmová. Dál nejsem, takže Vámi požadované období nemohu potvrdit.
hercikovaz
 
Příspěvky: 123
Registrován: pon úno 16, 2015 17:49
Oblast pátrání: okolí Mladé Boleslavi a Chotovice

Re: hledá se přijmení Starý, Stará

Příspěvekod Zuzana Jah » stř úno 18, 2015 7:04

Příjmení Starý a Stará je v okolí Nechanic (u Hradce Králové). Už jsem kamarádce říkala, ale netuším, kam až má předky dohledány a její rodokmen není momentálně v oblasti jejího zájmu. Matriky z této doby jsou v SOA Zámrsk a čekají na digitalizaci. Ta by měla proběhnout během letošního roku a od toho příštího by měla být data na internetu. Zkusím se znovu zeptat kamarádky. Hezký den TY Zuzana
Zuzana Jah
 
Příspěvky: 275
Registrován: ned srp 03, 2014 15:09
Oblast pátrání: Královéhradecký kraj

Re: hledá se přijmení Starý, Stará

Příspěvekod Nik » čtv úno 18, 2016 18:33

Při hledání svých předků z Benešovska (Voříškové z Leče) jsem několikrát narazil na příjmení Starý, Stará. V některých případech si nejsem jistý, zda se jedná o příjmení Starý. Například v červnu 1709 se narodila v Radošovicích Alžběta, u které je uveden otec Jan Stara. Každopádně v pozdější době nějací Staří v Radošovicích byli.
Starý nebo Stará byli vedle Vámi uváděné Nové Vsi i v nedaleké Leči (Mladovice 21 - rodina Kůstků), v Tomicích II, Radošovicích, Božkovicích. Pokud budete chtít výpis nalezených Starých, napište mi na e-mail nlesev@volny.cz a nalezené výskyty Vám zašlu formou tabulky.
Nik
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte led 26, 2016 18:50
Oblast pátrání: Benešovsko


Zpět na Příjmení v rodokmenech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků