Soupis příjmení v mém rodokmenu-aktualizace 2

Zde je prostor pro zapsání příjmení, která se vyskytují ve vašich rodokmenech. Pro nově nalezená příjmení upravte, prosím, původní záznam.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Re: Soupis příjmení v mém rodokmenu-aktualizace

Příspěvekod jirkabart » pát led 09, 2015 17:54

V rodokmenu mám Bourovi z Novotníků číslo 3 - od Smederova je to cca. 8 km vzdušnou čarou jižním směrem. Zpracovány mám narozené zde členy rodu mezi lety 1738 a 1796 (děti Václava Boury a poté i jeho syna Josefa).
Pátrám především na jižním plzeňsku, klatovsku a královehradecku.
Uživatelský avatar
jirkabart
 
Příspěvky: 536
Registrován: pon bře 18, 2013 13:20
Oblast pátrání: plzeňský kraj: přešticko, švihovsko, žinkovsko, nepomucko
královéhradecký kraj: severně od Nechanic

Re: Soupis příjmení v mém rodokmenu

Příspěvekod Smiragl » úte bře 24, 2015 0:00

krasan píše:
MB327 píše:Zdravím, odkud máte Šebky? Mám nejstaršího někdy ke konci 18. století, a potom jeho potomky až do 20. století - v těch dávných dobách se pohybovali v Písku a v Červené (dnes část obce Jetětice).


Já mám Šebky za Šťáhlav, tak to nebudeme příbuzní :-(


Dobrý den, mám Šebky z Říčan u Brna - nezatoulala se vám některý? ;)
Smiragl
 
Příspěvky: 9
Registrován: pon bře 23, 2015 20:43
Oblast pátrání: Rosicko, Oslavansko, Pozořice, Nedašov, Brumov-Bylnice

Re: Soupis příjmení v mém rodokmenu-aktualizace

Příspěvekod krasan » sob dub 11, 2015 17:50

jirkabart píše:V rodokmenu mám Bourovi z Novotníků číslo 3 - od Smederova je to cca. 8 km vzdušnou čarou jižním směrem. Zpracovány mám narozené zde členy rodu mezi lety 1738 a 1796 (děti Václava Boury a poté i jeho syna Josefa).

Já mám posledního známého Bouru - Vojtěcha * 4.4.1746 ve Smederově, který měl otce Bartoloměje.
Omlouvám se za opožděnou odpověď.
krasan
 
Příspěvky: 246
Registrován: úte dub 22, 2014 13:23
Bydliště: Sokolov
Oblast pátrání: Nezvěstice, Šťáhlavice, Šťáhlavy, Lipí, Manětín, Rybnice, Hodovíz, Hluboká, Malá Černá Hať, Sedlec, Horní Bříza, Kostelec nad Černými lesy, Praha, Kralovice, Hostomice, Pšov....

Re: Soupis příjmení v mém rodokmenu

Příspěvekod krasan » sob dub 11, 2015 17:52

Smiragl píše:
krasan píše:
MB327 píše:Zdravím, odkud máte Šebky? Mám nejstaršího někdy ke konci 18. století, a potom jeho potomky až do 20. století - v těch dávných dobách se pohybovali v Písku a v Červené (dnes část obce Jetětice).


Já mám Šebky za Šťáhlav, tak to nebudeme příbuzní :-(


Dobrý den, mám Šebky z Říčan u Brna - nezatoulala se vám některý? ;)


Je to klidně možné, já mám totiž Šimona Šebka, který se narodil 1765, ale nevím kde...
krasan
 
Příspěvky: 246
Registrován: úte dub 22, 2014 13:23
Bydliště: Sokolov
Oblast pátrání: Nezvěstice, Šťáhlavice, Šťáhlavy, Lipí, Manětín, Rybnice, Hodovíz, Hluboká, Malá Černá Hať, Sedlec, Horní Bříza, Kostelec nad Černými lesy, Praha, Kralovice, Hostomice, Pšov....

Re: Soupis příjmení v mém rodokmenu-aktualizace 2

Příspěvekod Sova » ned dub 12, 2015 8:23

Zdravím,podle urbáře z roku 1558 ve Strážišti 4 chalupy a největším sedlákem byl Soukup.V roce 1609 prodal Havel Bulín z Černoháti statek Matouši Soukupovi ze Strážiště a po něm 1654 Melichar Soukup.Ve Strážišti 1616 Soukup Jan,1654 Václav,1662 zemřel Jakub,který měl syna Bártu/Bartoloměje/1662 Jiřík.Při založení vsi Spankov bylo 1690 postaveno 5 chalup a na jedné Matouš Soukup,který snad původně pocházel z Vladměřic.Další spojení je v obci Brdo,kde byl 1608 Jeroným Soukup,po něm Marek a 1665 Marek ze Strážiště zvaný Soukup /snad po chalupě/. Kočka - Dějiny politického okresu Kralovického. Soukupové jsou ve Strážišti dodnes.Dejte vědět co máte. J.
Sova
 
Příspěvky: 56
Registrován: pát črc 30, 2010 15:28
Bydliště: Kladno

Re: Soupis příjmení v mém rodokmenu-aktualizace 2

Příspěvekod krasan » pon dub 13, 2015 16:55

Sova píše:Zdravím,podle urbáře z roku 1558 ve Strážišti 4 chalupy a největším sedlákem byl Soukup.V roce 1609 prodal Havel Bulín z Černoháti statek Matouši Soukupovi ze Strážiště a po něm 1654 Melichar Soukup.Ve Strážišti 1616 Soukup Jan,1654 Václav,1662 zemřel Jakub,který měl syna Bártu/Bartoloměje/1662 Jiřík.Při založení vsi Spankov bylo 1690 postaveno 5 chalup a na jedné Matouš Soukup,který snad původně pocházel z Vladměřic.Další spojení je v obci Brdo,kde byl 1608 Jeroným Soukup,po něm Marek a 1665 Marek ze Strážiště zvaný Soukup /snad po chalupě/. Kočka - Dějiny politického okresu Kralovického. Soukupové jsou ve Strážišti dodnes.Dejte vědět co máte. J.

Dobrý den,
já mám ze Strážiště předka Jana Soukupa, který zemřel 22.1.1737 ve věku 82 let ve Strážišti, za manželku měl Mariannu rozenou Beranovou. Jejich dcera Kateřina * 12.10.1688 si vzala Jana Jindru z Plání. Dorota rozená Soukupová se narodila cca v roce 1729 ve Strážišti, vdaná byla Eretová a zemřela 5.5.1802 ve Štichovicích.
Potom už mám Soukupovi i z Babiny, třeba Matouš nar. 1713 a úmrtí 11.9.1771 v Babině.
krasan
 
Příspěvky: 246
Registrován: úte dub 22, 2014 13:23
Bydliště: Sokolov
Oblast pátrání: Nezvěstice, Šťáhlavice, Šťáhlavy, Lipí, Manětín, Rybnice, Hodovíz, Hluboká, Malá Černá Hať, Sedlec, Horní Bříza, Kostelec nad Černými lesy, Praha, Kralovice, Hostomice, Pšov....

Re: Soupis příjmení v mém rodokmenu-aktualizace 2

Příspěvekod Sova » pon dub 13, 2015 17:33

Zdravím,Jan si Marianu Beran,která byla z Hvozda bral 13/10 1685 a jeho otec se jmenoval Jiří. Jan měl s Marianou kromě Kateřiny ještě Tomáše a Barboru a pravděpodobně
se oženil ještě jednou. Dorota*9/12 1725 si vzala 29/10 1743 Jakuba Eggerth ze Štichovic.Byla dcerou Matěje a Kateřiny a měla ještě 9 sourozenců.Její otec Matěj je problém,buď byl synem Jana a Markéty a narodil se 7/2 1702,nebo synem Petra a Mariany a narodil se 1/2 1692.Hodně štěstí. J.
Sova
 
Příspěvky: 56
Registrován: pát črc 30, 2010 15:28
Bydliště: Kladno

Re: Soupis příjmení v mém rodokmenu-aktualizace 2

Příspěvekod krasan » pon dub 13, 2015 17:40

Sova píše:Zdravím,Jan si Marianu Beran,která byla z Hvozda bral 13/10 1685 a jeho otec se jmenoval Jiří. Jan měl s Marianou kromě Kateřiny ještě Tomáše a Barboru a pravděpodobně
se oženil ještě jednou. Dorota*9/12 1725 si vzala 29/10 1743 Jakuba Eggerth ze Štichovic.Byla dcerou Matěje a Kateřiny a měla ještě 9 sourozenců.Její otec Matěj je problém,buď byl synem Jana a Markéty a narodil se 7/2 1702,nebo synem Petra a Mariany a narodil se 1/2 1692.Hodně štěstí. J.

Moc děkuji za nová data, to je úžasné.
krasan
 
Příspěvky: 246
Registrován: úte dub 22, 2014 13:23
Bydliště: Sokolov
Oblast pátrání: Nezvěstice, Šťáhlavice, Šťáhlavy, Lipí, Manětín, Rybnice, Hodovíz, Hluboká, Malá Černá Hať, Sedlec, Horní Bříza, Kostelec nad Černými lesy, Praha, Kralovice, Hostomice, Pšov....

Re: Soupis příjmení v mém rodokmenu-aktualizace 2

Příspěvekod krasan » pát čer 19, 2015 18:34

Opět jsem zaktualizoval seznam příjmení, předem děkuji za odpověď, pokud vám příjmení něco říkají.
Radek
krasan
 
Příspěvky: 246
Registrován: úte dub 22, 2014 13:23
Bydliště: Sokolov
Oblast pátrání: Nezvěstice, Šťáhlavice, Šťáhlavy, Lipí, Manětín, Rybnice, Hodovíz, Hluboká, Malá Černá Hať, Sedlec, Horní Bříza, Kostelec nad Černými lesy, Praha, Kralovice, Hostomice, Pšov....

Re: Soupis příjmení v mém rodokmenu-aktualizace 2

Příspěvekod jirkabart » ned čer 21, 2015 0:00

Mám zachyceno příjmení Goesl v Plzni - Radčicích (jedná se o období přelomu 19. a 20. století).
Pátrám především na jižním plzeňsku, klatovsku a královehradecku.
Uživatelský avatar
jirkabart
 
Příspěvky: 536
Registrován: pon bře 18, 2013 13:20
Oblast pátrání: plzeňský kraj: přešticko, švihovsko, žinkovsko, nepomucko
královéhradecký kraj: severně od Nechanic

Re: Soupis příjmení v mém rodokmenu-aktualizace 2

Příspěvekod krasan » pon črc 06, 2015 13:57

jirkabart píše:Mám zachyceno příjmení Goesl v Plzni - Radčicích (jedná se o období přelomu 19. a 20. století).

Nu je to klidně možné, že se tam přestěhoval nějaký z příbuzných. Já mám v rodokmenu Barboru Goeslovou *asi 1751 ve Zbraslavi. V roce 1771 si vzala v Lažanech Josefa Soesnera, tím jsem rod Goeslů již přestal dále sledovat, takže mohou to být vzdálení příbuzní, ti Vaši Goeslovi.
krasan
 
Příspěvky: 246
Registrován: úte dub 22, 2014 13:23
Bydliště: Sokolov
Oblast pátrání: Nezvěstice, Šťáhlavice, Šťáhlavy, Lipí, Manětín, Rybnice, Hodovíz, Hluboká, Malá Černá Hať, Sedlec, Horní Bříza, Kostelec nad Černými lesy, Praha, Kralovice, Hostomice, Pšov....

Re: Soupis příjmení v mém rodokmenu-aktualizace 2

Příspěvekod jirkabart » ned říj 18, 2015 21:27

Narazil jsem mimo farnost, ke které patří Smederov, na narození potomka jednoho smederovského Boury - v roce 1771. Třeba Vám to bude užitečné.

http://www.portafontium.eu/iipimage/30070204/velky-bor-02_0340-n?x=95&y=0&w=1073&h=457 - poslední záznam
Pátrám především na jižním plzeňsku, klatovsku a královehradecku.
Uživatelský avatar
jirkabart
 
Příspěvky: 536
Registrován: pon bře 18, 2013 13:20
Oblast pátrání: plzeňský kraj: přešticko, švihovsko, žinkovsko, nepomucko
královéhradecký kraj: severně od Nechanic

Re: Soupis příjmení v mém rodokmenu-aktualizace 2

Příspěvekod Meghan » čtv čer 02, 2016 7:58

Zdravím,
moji přímí příbuzní jsou Jindrovi z obce Pláně, také Vidunovi a znám jednoho Motise z Kaznějova (manžel sestřenice) :)
Meghan
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv čer 02, 2016 7:52

Re: Soupis příjmení v mém rodokmenu-aktualizace 2

Příspěvekod Stoupa2000 » čtv pro 29, 2016 15:33

Dobrý den,
v rodokmenu máme zdá se více shod. Mě by zajímali hlavně Čechovi (nejdál jsem u Jana 1731-1791, manž. Barbora 1731-?), poslední Čech v mě linii je Vojtěch 1844 - 1909) s manželkou Marií roz. Prusíkovou a dcerou Annou. Nejstarší Plitze mám Josefa s Alžbětou a pak se tam najde ještě pár jmen okolo, hlavně kolem Chrášťovic a Sedlece :-)

Díky za zprávu! :-)
Stoupa2000
 
Příspěvky: 143
Registrován: čtv čer 09, 2016 17:06
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Ejpovice, Červený Hrádek (PM), Sedlec (PS), Praha - Vinohrady, Pankrác, Rovensko pod Troskami (SM), Tedražice (KT), Řevničov (RK)

Re: Soupis příjmení v mém rodokmenu-aktualizace 2

Příspěvekod Jiří Duchek » pát pro 30, 2016 8:03

Dobrý den, mám hodně Duchků z Plzeňska (Plzeň-jih - Měčín, Žinkovy a okolí). Odkud pochází Váš Duchek?
Jiří Duchek
 
Příspěvky: 38
Registrován: čtv čer 12, 2014 7:57

PředchozíDalší

Zpět na Příjmení v rodokmenech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků