Bednář,Havlíček,Horák,Pecháček,Toušek,Výprachtický

Zde je prostor pro zapsání příjmení, která se vyskytují ve vašich rodokmenech. Pro nově nalezená příjmení upravte, prosím, původní záznam.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Bednář,Havlíček,Horák,Pecháček,Toušek,Výprachtický

Příspěvekod AjaH » pon kvě 17, 2010 13:05

Ahoj,
zde jsou příjmení a místa z mého rodokmenu:

Bohdalov - Městečko Trnávka: Havlíček

Vojtěchov-Hvozd (Olomoucko, Prostějovsko): Havlíček, tam dále větve Čapka, Sléha, Spáčil (Vojtěchov, Hvozd, Ludmírov, Polom).
Tam rozvod rodu do Dostál, Komárek, Kovář, Navrátil, Mazal, Mrňka, Vyroubal, Žváček.

V Dolní a Horní Čermné (UO) rody Bednář, Andrle, Bureš, Dušek, Fait, Fišar, Havlíček, Jansa, Junek (Petrovice, Čermná), Klekar, Kylar (Bystřec), Mačát, Marek, Mareš, Moravec (Verměřovice, Výprachtice), Pecháček, Suchánek, Šebrle (psáno i německy - Výprachtice), Vašků/Vaško, Výprachtický.
Rozvod rodu mj. do Just, Kos.

V Dolní Dobrouči (UO) rody Horák, Hrdina, Brusenbauch, Chládek, Kolomý (Lukavice, Dobrouč), Kubíček, Kubka, Maixner, Müller, Pecháček, Skalický, Stránský, Špinler, Vávra.

Horní Jelení a okolí (okr. Pardubice) rody Toušek (Jelení, Dobříkov), Děťák, Janda (Kramolín, Jelení), Klička (Dobříkov), Kučera (Vysoké Mýto, Horky, Jelení), Marčík (Dobříkov, Rzy), Matějka (Koldín, Jelení), Mykysa, Potužník, Sedláček, Sobotka (Leština, Jelení).
Rozvod rodu mj. Rázek, Růžička.

Okolí Nového Města nad Metují (mj. Dlouhé, Nový Hrádek) rody Horák, Pohl, Fišer, Hencl, Kroulich, Martinek, Reichl, Valášek, Vondřejc.

Praha: Korn, Výprachtický
Naposledy upravil AjaH dne úte led 04, 2011 10:44, celkově upraveno 1
AjaH
 
Příspěvky: 40
Registrován: pon kvě 03, 2010 21:10
Bydliště: Praha

Příspěvekod Rozina » pon kvě 17, 2010 21:25

Můj bývalý kolega František Horák pochází ze mlýna v Novém Městě nad Metují, ale jezdil do Dolní Dobrouče. Je mu již přes 70 let a žije v Třebechovicích pod Orebem.
Uživatelský avatar
Rozina
 
Příspěvky: 485
Registrován: pon črc 31, 2006 11:17
Bydliště: Opočno

Příspěvekod AjaH » pon kvě 17, 2010 22:07

Dobrý den, děkuju za zprávu. Máte pravdu, Horákovi jsou původně z Dobrouče, jedná se o bratra manželova dědečka.
AjaH
 
Příspěvky: 40
Registrován: pon kvě 03, 2010 21:10
Bydliště: Praha

Příspěvekod Sorcerer » pon kvě 17, 2010 22:24

Mám Chládky ve Výprachticích v r.1839.
Sorcerer
 
Příspěvky: 41
Registrován: ned dub 01, 2007 20:28
Bydliště: Zábřeh,Czech Republic

Příspěvekod AjaH » úte kvě 18, 2010 8:12

Já mám Chládkovi jen v Dolní Dobrouči, Verneřice a Mladá Boleslav.
AjaH
 
Příspěvky: 40
Registrován: pon kvě 03, 2010 21:10
Bydliště: Praha

Příspěvekod Zdenek » úte kvě 18, 2010 16:01

¨V mém rodokmenu se vyskytuje příjmení Čapka. Nejstarší mě známý Čapka byl Jan z Bochoře. Jeho syn Pavel se r. 1663 oženil v Charvátech u Olomouce. Mám to zpracované až do r. 1794, kdy si Matylda Čapková vzala v Charvátech Martina Crhu. V okolí Olomouce je těch Čapků až až. Myslím, že část z nich má nasvědomí již dříve jmenovaný Jan. :lol:

Zdeněk Olomouc
Zdenek
 
Příspěvky: 1263
Registrován: ned bře 29, 2009 19:58
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod AjaH » úte kvě 18, 2010 20:15

Já mám Jozefu Čapkovou, nar. kolem roku 1829 v Ludmírově (rok nevím přesně, matrika ještě není online), provdaná do Vojtěchova za Havlíčka - Jozefu měla za svobodna Barbora Čapka (tedy nar. ca. 1800-1809?), dcera Martina Čapky, rolník Ludmírov.
AjaH
 
Příspěvky: 40
Registrován: pon kvě 03, 2010 21:10
Bydliště: Praha

Příspěvekod spic » stř čer 01, 2011 16:28

Znám Výprachtické z Prahy, možná bych mohl zajistit kontakt.
Mohu prosit detaily k Potužníkovi?
Uživatelský avatar
spic
 
Příspěvky: 53
Registrován: čtv kvě 19, 2011 8:44
Bydliště: Vlachovo Březí
Oblast pátrání: Hlavňovice, Petrovice, Velhartice, Hory Matky Boží, Stodůlky, Budětice; Bavorov, Třeboň; Nová Paka; Měrotín, Luká; Jevíčko; Vlachovo Březí, Modrá Hůrka; Dolní Němčí; Lomec

Příspěvekod karels » stř čer 01, 2011 19:46

Mám příjmení Spáčil v Radvanicích, Oseku nad Bečvou, Tupci.
karels
 
Příspěvky: 795
Registrován: stř črc 07, 2010 20:38
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: H.Brod, Klatovy, Kroměříž, Náchod, Ostr. Nová Ves, Prostějov, Přerov, Telč, Třebíč, Úpice, Miroslav, Ořechov

Příspěvekod AjaH » stř čer 01, 2011 20:29

Spicovi zaslána osobní zpráva.

Karels: u Spáčilových mám Aloise, nar. r. 1853, žil ve Hvozdě + mám i jeho potomky. Sestra Cecilie, nar. 1856, žila ve Vojtěchově + její potomci. Dále sestra Filoména (*1858), žila ve Hvozdě a Josef, u něj potomky nemám. Jejich otec byl František, žil ve Vojtěchově i ve Hvozdě, matka pak Polexina, roz. Sléhová (1822 v Polomi - 1912 ve Hvozdě).
AjaH
 
Příspěvky: 40
Registrován: pon kvě 03, 2010 21:10
Bydliště: Praha

Příspěvekod karels » čtv čer 02, 2011 19:23

AjaH: děkuji - bohužel se zatím nepotkáváme.
karels
 
Příspěvky: 795
Registrován: stř črc 07, 2010 20:38
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: H.Brod, Klatovy, Kroměříž, Náchod, Ostr. Nová Ves, Prostějov, Přerov, Telč, Třebíč, Úpice, Miroslav, Ořechov

Příspěvekod Zuzu » úte zář 20, 2011 10:42

Dobrý den, jedna větev z mé rodiny pochází z Ludmírova-Milkova je to příjmení Vyroubal a konkrétně František Vyroubal nar. 1
3.11.1895 v Milkově rodičům Janu Vyroubalovi a Anně Přikrylové. Třeba patříme do rodiny :)
Zuzu
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon zář 19, 2011 20:53

Příspěvekod TKempny » úte zář 20, 2011 16:21

Hvozd mám i já a to:
12. únor, 1872 františek brzobohatý toho času farář. no.36
Antonín Navrátil svobodný syn Jana Navrátila podrůha ve Hvozdě a jeho manželky Františky rozené po +Marianně Hanosove, dceře po +Matěji Hanosu, mlináři ve Vojtěchově, všickni náboženství křesťansko-katolického. 26let 9měsíců.

Anéžka, svobodná dcera Fabiána Havlíčka, domkáře ve Vojtěchově a jeho manželky +Eleonory rozené po +Antonínu Kováři, kováři v Luké, všickni náboženství křesťansko-katolického. 27let
Ján Havlíček, chalupník č.5 ve Vojtěchově
Vincenc Kovář, domkář a kovář č.36 ve Vojtěchově
Uživatelský avatar
TKempny
 
Příspěvky: 566
Registrován: čtv zář 02, 2010 22:41

Chládkovi

Příspěvekod Sorcerer » sob zář 24, 2011 21:55

AjaH píše:Já mám Chládkovi jen v Dolní Dobrouči, Verneřice a Mladá Boleslav.

teprve teď mi došlo, že Dolní Dobrouč je relativně blízko Výprachtic (18 km). Nemají ti Vaši Chládkovi přece jen vazbu na Chládkovi ve Výprachticích?
Sorcerer
 
Příspěvky: 41
Registrován: ned dub 01, 2007 20:28
Bydliště: Zábřeh,Czech Republic

Re: Bednář,Havlíček,Horák,Pecháček,Toušek,Výprachtický

Příspěvekod Stransky » ned pro 23, 2012 9:10

Já mám předky mezi Stránskými z Dolní Dobrouče. Máte něco ze 17. století? Můj předek se na konci 17. století patrně odstěhoval do nedaleké vsi Řetová ...
Sestavuji rodokmen rodů Stránský a Váně z obcí Řetová a Dolní Dobrouč. Uvítám jakékoliv rodopisné informace o těchto obcích.
Stransky
 
Příspěvky: 70
Registrován: pát bře 09, 2007 9:44
Bydliště: Lety
Oblast pátrání: Řetová, Dolní Dobrouč, Čermná, Přívrat, Česká Třebová, Lhotka, Parník

Další

Zpět na Příjmení v rodokmenech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků