Musilovi z Rychtářova

Zde je prostor pro zapsání příjmení, která se vyskytují ve vašich rodokmenech. Pro nově nalezená příjmení upravte, prosím, původní záznam.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Musilovi z Rychtářova

Příspěvekod sumil » pon dub 12, 2010 12:34

hledám kohokoliv se spojením k rodu Musilů z Rychtářova na Vyškovsku..ozve se někdo prosím ? :)
sumil
 
Příspěvky: 48
Registrován: pát bře 26, 2010 10:48
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: Rychtářov, okr.Vyškov a jeho okolí

Příspěvekod rebeka » stř srp 25, 2010 6:41

Dobrý den,
pamatuji se na Musilovy z Rychtářova: pana Josefa a jeho ženu Helenu, roz. Pernicovou. Byla to sestra mé babičky. Pokud je to Vaše větev, máme společné předky počínaje Heleninými rodiči dále do minulosti... Zdravím
rebeka
 
Příspěvky: 790
Registrován: úte srp 24, 2010 16:08

Příspěvekod sumil » ned srp 29, 2010 21:30

dobry den, diky za informace..muzete mi zaslat blizsi informace..treba nejaky data narozeni ?...josefu tam v rychtarove bylo trochu vic :-)
sumil
 
Příspěvky: 48
Registrován: pát bře 26, 2010 10:48
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: Rychtářov, okr.Vyškov a jeho okolí

Musilovi

Příspěvekod Duke of York » pon kvě 09, 2011 7:49

Ahoj,
taky mam ve svem rodokmenu Musilovy z Rychtarova. Konkretne Theresii Musilovou, nar. 17.4.1736, jeji rodice byli Methodius Musil a Catharina roz. Wikidalova.
Jinak z Rychtarova pochazi cela jedna vetev moji rodiny, konkretne Jánští a Sochorovi. U Sochorů jsem se dostal relativně daleko, ale u Jánských jen na začátek 19. stol. a pak se do Rychtářova odnekud pristehovali a ja nevim odkud. Jinak jeden z Jánských (bohuzel ne primy predek) mel ve Vyskove cukrarnu...
Duke of York
 
Příspěvky: 116
Registrován: ned kvě 08, 2011 6:33

:-)

Příspěvekod sumil » pon kvě 16, 2011 15:16

ahoj,
po dlouhe dobe vidim nekoho, kdo ma par lidi z meho rodokmenu. Musilovu vetev mam hoooodne zmapovanou, dotycnou Terezii najdes zde, kdyztak si muzes proklikat zbytek:

Co se tyka Janskych, docela me taky zajimaji, i vice prijmeni. Nemas nekde nejaky stranky ?

Diky
Honza
Naposledy upravil sumil dne úte kvě 17, 2011 9:36, celkově upraveno 1
sumil
 
Příspěvky: 48
Registrován: pát bře 26, 2010 10:48
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: Rychtářov, okr.Vyškov a jeho okolí

Příspěvekod Duke of York » úte kvě 17, 2011 7:58

Cau,

stranky nemam, mam jen na webu zpracovany strom svych predku, je zde http://www.fit.vutbr.cz/~rozmanj/rodokmen2.jpg

Jinak ta jmena jsem se snazil opisovat tak, jak jsem je precetl v matrikach. No a mozna jsou nektera z nich spatne :-) Rychtářov mám zpracovaný snad asi nejvíc, u matrik byl totiž tuším index, tak se to dobře dělalo. Stejne me ale chybí Jánští, Bednářovi, Orálkovi...

Mej se
Jara
Duke of York
 
Příspěvky: 116
Registrován: ned kvě 08, 2011 6:33

Re: Musilovi z Rychtářova

Příspěvekod jan.musil » pon úno 27, 2017 15:31

Ahojte,
dávám dohromady rodokmen rodiny Musilů z Pařezovic. Jmenuji se Jan Musil a linie našeho rodu je: Tomáš Musil - Martin Musil - Petr Musil - Matyáš Musil. Vše v Pařezovicích. Dostal jsem se do roku 1771, ale pak už jsem nenašel právě Matyáše Musila, který se pravděpodobně narodil jinde než v Pařezovicích...
Nemáte někdo další informace?

Děkuju.
Jan Musil
Zlín
jan.musil
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon úno 27, 2017 15:27
Oblast pátrání: Rod Musilů z Vyškovska, především Pařezovice

Re: Musilovi z Rychtářova

Příspěvekod Polexina » čtv dub 20, 2017 19:31

V časopise Rodokmen č. 1 z roku 1947 je obsáhlý článek o rodu Musilů z Rychtářova i o větvi v Pařezovicích. Bohužel to sem neumím vložit, ale pokud má někdo zájem, pošlu to e-mailem.
Polexina.S@seznam.cz
Polexina
 
Příspěvky: 280
Registrován: stř dub 20, 2016 20:51

Re: Musilovi z Rychtářova

Příspěvekod filmovymaniak » pát dub 21, 2017 10:05

Dobrý den, k tomu časopisu Rodokmen tady je odkaz cca 38 MB ročníky 46 - 48 + rejstřík
https://www.ulozto.cz/!ZzjMzxn9/casopis ... 946-48-rar
Uživatelský avatar
filmovymaniak
 
Příspěvky: 2346
Registrován: čtv říj 15, 2015 15:03


Zpět na Příjmení v rodokmenech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků