linie Navrátilovi Vysočina, Brno, Jižní Morava

Zde je prostor pro zapsání příjmení, která se vyskytují ve vašich rodokmenech. Pro nově nalezená příjmení upravte, prosím, původní záznam.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

linie Navrátilovi Vysočina, Brno, Jižní Morava

Příspěvekod Zora » čtv čer 05, 2014 17:23

Černý - Bobrůvka
Hall Hal - Tišnov, Březina a široké okolí - mlynáři
Jelínek - Křižanov
Jež - Horní Bobrová
Kejklíř - Bobrůvka
Kejda Bohdalec
Kocián Kotzian Tišnov a okolí
Koník Mohelno, Brno
Mysliwetz Myslivec Sklené nad Oslavou
Navrátil Sviny, Křižanov, Ořechov (u Křižanova), Brno - Husovice, Brno - Bohunice, Brno-Zábrdovice, Ivančice, Moskva (Rusko)

Plecher Plechr Pass (Prusko)
Poiukl Podjukl Tišnov
Preis Brno-Královo Pole, Kunovice u Uherského Hradiště
Šaml Schamml Horní Bobrová, Hlinné
Schweida Křiby - Hodíškov,
Sejkora Bobrůvka
Sklenář Bohdalec
Sladký Mohelno, Březka
Smažil, Smažílek Bobrůvka, Tišnov, Brno, Tuřany (u Brna), Mařatice
Stachra Štachra Stachr původ nenalezen, potom Brno Husovice
Stašek Staček původ Hořice (v POdkrkonoší), potom Brno Husovice
Štědroň Horní Bobrová
Svoboda Křižanov
Talský Horní Bobrová -mlynář
Václavek Wátzlavek Křiby - Hodíškov, Tišnov
Wawerka - Křižanov
Witesčnik, Křižanov

Zora
Naposledy upravil Zora dne stř srp 23, 2017 5:54, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28971
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: linie Navrátilovi Vysočina, Brno, Jižní Morava

Příspěvekod Lucie Polakova » čtv led 29, 2015 11:21

Dobrý den, hledám linii Kejda z Bohdalce. Můj pra-pra děd byl Bohumil Kejda narozen 4.2.1871 nejspíš v Bodalci a žil v Krásněvsi. Zemřel a je pochován v Jihlavě. Prosím ozvěte se, zda víte něco víc. Děkuji Lucie Polakova
Lucie Polakova
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv led 29, 2015 11:13
Oblast pátrání: Bítov, Oslnovice, Bohdalec, Bobrová, Závist, Netín,Žďár nad Sázavou, Radostín nad Oslavou

Re: linie Navrátilovi Vysočina, Brno, Jižní Morava

Příspěvekod Zora » čtv led 29, 2015 11:59

"Nejmladší" mám Anna Kejdová * 1812 Bohdalec, provdaná Smažilová (do Bobrůvky), otec Martin *1787 Bohdalec

"Nejstarší" mám Sebastian Kejda * před 1690, jeho syn Procopus 1721

Pokud najdete cokoliv, co by spojovalo naše linie, samozřejmě Vám poskytnu všechna zjištěná data. Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28971
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: linie Navrátilovi Vysočina, Brno, Jižní Morava

Příspěvekod Martin Hamřík » úte srp 22, 2017 23:55

Dobrý den, zajímá mě vaše linie Sladkých z Mohelna. Moje praprababička byla Anastázie rozená Sladká, narozená v Mohelně roku 1894 Janu a Marii Sladkým. zajímá mě, kam linii máte vybádanou vy? Já po Karla Sladkého a Annu roz. Bečka.
Hezký den,
Hamřík
Martin Hamřík
 
Příspěvky: 36
Registrován: úte srp 22, 2017 23:50
Oblast pátrání: Hamřík - Horní Rozsíčka, Blažkov, Bukov, Bosonohy, Ostrov, Níhov, Padochov, Žďárec, Vratislávka a další...
Jaroš - Bohunice, Bosonohy
Kovářík - Zakřany, Zbýšov
Sladký - Tasov, Mohelno, Březka, Neslovice, Zakřany, Zbýšov, Náměšť n. Oslavou, a další...
Šváb - Olomučany, Kunštát

Re: linie Navrátilovi Vysočina, Brno, Jižní Morava

Příspěvekod Zora » stř srp 23, 2017 4:56

Zdravím, pokud se nemýlím, Vaši Sladkých pocházejí z místního rodu Sladkých, tuším zednického, původně Lhánice.

Moje nevlastní prababička Augusta, pohází z jiného rodu, otec byl Franz Sladký, šafář v Mohelně a matka Františka, roz. Zoubek.
Tento rod Sladkých pochází z obce Březka, před tím Tasov, Velká Bíteš.

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28971
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: linie Navrátilovi Vysočina, Brno, Jižní Morava

Příspěvekod Martin Hamřík » úte dub 17, 2018 18:56

Dobrý den Zoro,
tím "nevlastní" myslíte, že není vaše pokrevní že? To asi nemáte o svých Sladkých mnoho zjištěného že? A pokud ano, mohla byste mi říct nejmladšího a nejstaršího....
Moji Sladí skutečně jsou z těch zedníků v Mohelně, dál do minulosti však jsou před obce Lhánice, Zálesná Zhoř, Nové Sady u Velké Bíteše, a nakonec však začínají, jako u Vás, v Tasově. Můj nejstarší je Christian Sladký (*kolem 1700) s manželskou Kateřinou, syn Christian (*1724 Tasov). Rád bych naše větve propojil.

Zdraví,
Hamřík
Martin Hamřík
 
Příspěvky: 36
Registrován: úte srp 22, 2017 23:50
Oblast pátrání: Hamřík - Horní Rozsíčka, Blažkov, Bukov, Bosonohy, Ostrov, Níhov, Padochov, Žďárec, Vratislávka a další...
Jaroš - Bohunice, Bosonohy
Kovářík - Zakřany, Zbýšov
Sladký - Tasov, Mohelno, Březka, Neslovice, Zakřany, Zbýšov, Náměšť n. Oslavou, a další...
Šváb - Olomučany, Kunštát

Re: linie Navrátilovi Vysočina, Brno, Jižní Morava

Příspěvekod Zora » úte dub 17, 2018 19:21

Viz SZ
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28971
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: linie Navrátilovi Vysočina, Brno, Jižní Morava

Příspěvekod Duke of York » čtv dub 19, 2018 15:22

Ja mam nejakeho Jana Kejklíře z Fryšavy, ale hrozne davno, jeho dcera Judita si 1697 brala Pavla Juna.
Duke of York
 
Příspěvky: 116
Registrován: ned kvě 08, 2011 6:33

Re: linie Navrátilovi Vysočina, Brno, Jižní Morava

Příspěvekod Zora » čtv dub 19, 2018 15:37

viz SZ
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28971
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: linie Navrátilovi Vysočina, Brno, Jižní Morava

Příspěvekod k28 » čtv dub 26, 2018 17:23

Dobrý den,
mám mezi předky Kejdovy z Bohdalce a také Kociánovy - myslivecký rod, který se mi nedaří dohledat před r.1785 .

U Kejdů mám 2 prozatím nepropojené linie (zřejmě ale blízce příbuzné), přičemž "nejmladší" předek je Kateřina r.Kejdová, provdaná Jebavá (*1801) a Klára r.Kejdová, provdaná Černá (*1757). Matka Kateřiny byla za svobodna Kociánová a právě její svatbu a tudíž i původ nemohu dohledat, tak mě napadlo, jestli třeba mezi Vašimi Kociány nebyli nějací myslivci? Jinak mám Kejdovy dohledané poměrně daleko do minulosti a samozřejmě jsem ochotná se s Vámi v případě zájmu podělit o výsledky :). Více kdyžtak SZ.
History remembers only the celebrated. Genealogy remembers them all.
k28
 
Příspěvky: 42
Registrován: ned lis 18, 2012 16:23

Re: linie Navrátilovi Vysočina, Brno, Jižní Morava

Příspěvekod Zora » čtv dub 26, 2018 17:43

Anna Kejdová *1818 Bohdalec,
Martin Kejda *1787 Bohdalec
Jakub Kejda *1755 Bohdalec
Prokop Kejda *1725 Bohdalec
Sebastian Kejda * před r. 1697

Kociánovy mám z Tišnova, bohužel chybějící matriky, takže nejstarší dohledaný je
Bernard Kocián *1817 Tišnov
Mí Kociánové byli měšťané, provazníci, mezi příbuznými je Benedikt Kocián, který odešel mezi prvními do Chile, založil tam Sokol, položil základy volejbalu...

Margareta Černá *1736, provdaná za Ambrože Sklenáře
Vavřinec Černý *před r. 1697
Pro vyhledávání na Vysočině použijte přepsané matriky
https://www.requiro.cz/

Je velmi pravděpodobné, že tam nějakou tu nitku lapíte :-)))

Pokud vidíte cokoliv, co by nás spojovalo, ozvěte se. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28971
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na Příjmení v rodokmenech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků