Příjmení Plechatý

Zde je prostor pro zapsání příjmení, která se vyskytují ve vašich rodokmenech. Pro nově nalezená příjmení upravte, prosím, původní záznam.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Re: Příjmení Plechatý

Příspěvekod krasan » stř srp 02, 2017 8:10

Václav píše:Zdravím.
Při hledání mých předků mi padlo "voko" na zápis s příjmením Plechatý viz tento odkaz, levá strana asi uprostřed:
https://digi.ceskearchivy.cz/DA?doctree ... 1&page=118
Třeba se Vám to bude hodit. :-)
Hájek.

Moc děkuji
krasan
 
Příspěvky: 246
Registrován: úte dub 22, 2014 13:23
Bydliště: Sokolov
Oblast pátrání: Nezvěstice, Šťáhlavice, Šťáhlavy, Lipí, Manětín, Rybnice, Hodovíz, Hluboká, Malá Černá Hať, Sedlec, Horní Bříza, Kostelec nad Černými lesy, Praha, Kralovice, Hostomice, Pšov....

Re: Příjmení Plechatý

Příspěvekod krasan » stř srp 02, 2017 8:13

evzen kryner píše:Dobrý den pane Plechatý,děkuji za Vaši zprávu oŚimicových.Já jsem se zatím u těch mých nedostala dál než do r.1776.
Pokročila jsem ale u Kunciterů.Petr se narodil v Nečtinách v r.1657 otci Matzovi.Povedlo se mi konečně správně přečíst tu ves Nejřina.
Byla to Nejčina,dnešní Nečtiny.Kde se tam vzali,to nevím.Domnívám se že,tam přišli po skončení 30 leté války z Bavor.
Příjmení Kurtzenderfer nacházím v Bavorských matrikách už od roku1629.Takže naše kořeny budou asi i tam.
S pozdravem a s přáním krásně prožitých svátků Vánočních a Nového roku
Marie.

Moc děkuji za data, Marie. Já jsem hrozný s tím odepisováním, ale musel jsem dodělat na stará kolena Ing. Teď už mám konečně čas zase na předky
krasan
 
Příspěvky: 246
Registrován: úte dub 22, 2014 13:23
Bydliště: Sokolov
Oblast pátrání: Nezvěstice, Šťáhlavice, Šťáhlavy, Lipí, Manětín, Rybnice, Hodovíz, Hluboká, Malá Černá Hať, Sedlec, Horní Bříza, Kostelec nad Černými lesy, Praha, Kralovice, Hostomice, Pšov....

Předchozí

Zpět na Příjmení v rodokmenech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků