Venera * Zrna * Fiala

Zde je prostor pro zapsání příjmení, která se vyskytují ve vašich rodokmenech. Pro nově nalezená příjmení upravte, prosím, původní záznam.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Venera * Zrna * Fiala

Příspěvekod pafka » sob úno 27, 2010 23:35

Pohodový den, pokud by měl někdo nějaké zprávy nebo data k následujícím příjmením, budu velmi povděčen!
Venera-Venerová * Mouřínov (větev počínajicí od Andreas/Ondřej v roce 1684)
Zrna-Zrnová * větev Bartoloměje Zrny ze Sedliště (u Nepomuku), potomci se pak vyskytovali zejména ve Svinařově, Svrkyni a celém kladensku
Fiala-Fialová * větev Tomáše Fialy (původem z Konojed), potomci se dále vyskytovali zejména v Ústí nad Orlicí, Českých Budějovicích, Králce
pafka
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob úno 27, 2010 19:41

Venera

Příspěvekod jara » stř dub 21, 2010 18:36

Dobrý den
Narazil jsem náhodou na toto téma
Jmenuji se Vener, ale zjistil jsem, že můj předek byl Klement Venera z Mouřínova- narozen 9.2.1843. Měl bratra Ondřeje, sestra- Brigita. Jeho rodiče Jan Venera- asi1803 a Rosalia Berková- 1808 (oddaní 1828) No a otcem Jana Venery byl Venera Andreas, matka snad Mariana. Tam jsem skončil, dál jsem se nedostal. Možná je to tato větev- i když ten můj Andreas je asi o cca skoro 100 let mladši než ten Váš.
Takže se těším že si možná vzájemně pomůžeme při sestavování rodokmenu- tedy za předpokladu že narazíme na společné předky
Jara
jara
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř dub 21, 2010 8:41

Pozdrav pro vzdaleneho pribuzneho:-)

Příspěvekod pafka » sob dub 24, 2010 13:56

Poteseni je na me strane:-) Omlouvam se za lehce opozdenou odpoved. Pokousel jsem se v mezidobi nalezt spolecneho prapredka, ale zatim bez uspechu. Nicmene jistota, ze existuje, je na hranici 100%:-) Jen potrebuji bud vice casu, nebo informaci. Pokud chcete podivejte se na nas rodokmen na www.myheritage.com - venerovic web site. Pokud se nedostanete dohuvnitr - dejte vedet, poslu "zelenou":-) Jakekoliv informace od vas samozrejme rad uvitam! Piste klidne na privatni na mail pavel.venera@cmail.cz
pafka
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob úno 27, 2010 19:41


Zpět na Příjmení v rodokmenech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků