Hurt - Nýřany (okr. Plzeň-sever), Svinařov (okr. Rakovník)

Zde je prostor pro zapsání příjmení, která se vyskytují ve vašich rodokmenech. Pro nově nalezená příjmení upravte, prosím, původní záznam.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Hurt - Nýřany (okr. Plzeň-sever), Svinařov (okr. Rakovník)

Příspěvekod hurtvl » čtv dub 17, 2014 11:29

Hledám příbuzné, nebo informace o předcích s příjmením Hurt, Hurtová z Nýřan a ze Svinařova. Můj dědeček se jmenoval Josef Hurt (r.n. 1904) a pradědeček byl Václav Hurt. Jeho otec Johan Hurt se přestěhoval ze Svinařova č.p. 27 do Nýřan. Budu rád za každou informaci.
hurtvl
 
Příspěvky: 11
Registrován: čtv dub 17, 2014 10:57
Oblast pátrání: Rousínov okr. Rakovník, Slabce okr. Rakovník Modřejovice okr. Rakovník. Nýřany okr. Plzeň-sever.

Re: Hurt - Nýřany (okr. Plzeň-sever), Svinařov (okr. Rakovní

Příspěvekod Pichnat4 » čtv dub 17, 2014 11:57

Dobrý den,

jaké informace o předcích máte namysli? Dané matriční knihy v uvedených obcích jste již prošel?
Pichnat4
 
Příspěvky: 636
Registrován: čtv zář 13, 2007 17:36
Oblast pátrání: Rakovnicko, Lounsko, Žatecko, Berounsko, Rokycansko

Re: Hurt - Nýřany (okr. Plzeň-sever), Svinařov (okr. Rakovní

Příspěvekod hurtvl » čtv dub 24, 2014 7:50

Informace o předcích v Nýřanech mám cca. do roku 1870 (pradědeček). Jeho otec Jan Hurt pocházel ze Svinařova 27, okr. Rakovník. Ovšem zde jsem skončil, nemohu dohledat další záznamy. Mnou odhadnutý rok není ještě zveřejněný v elektronické podobě a matriky starších dat se mi nepodařilo rozluštit.
hurtvl
 
Příspěvky: 11
Registrován: čtv dub 17, 2014 10:57
Oblast pátrání: Rousínov okr. Rakovník, Slabce okr. Rakovník Modřejovice okr. Rakovník. Nýřany okr. Plzeň-sever.

Re: Hurt - Nýřany (okr. Plzeň-sever), Svinařov (okr. Rakovní

Příspěvekod Pichnat4 » čtv dub 24, 2014 7:53

hurtvl píše:Informace o předcích v Nýřanech mám cca. do roku 1870 (pradědeček). Jeho otec Jan Hurt pocházel ze Svinařova 27, okr. Rakovník. Ovšem zde jsem skončil, nemohu dohledat další záznamy. Mnou odhadnutý rok není ještě zveřejněný v elektronické podobě a matriky starších dat se mi nepodařilo rozluštit.

K digitalizaci matrik okresu Rakovník by mělo dojít v letošním roce, tak budete moci bádat dál. Jinak jen návštěva archivu na Chodovci.
Pichnat4
 
Příspěvky: 636
Registrován: čtv zář 13, 2007 17:36
Oblast pátrání: Rakovnicko, Lounsko, Žatecko, Berounsko, Rokycansko

Re: Hurt - Nýřany (okr. Plzeň-sever), Svinařov (okr. Rakovní

Příspěvekod zuzval » čtv dub 24, 2014 9:16

Mám také předky ze Svinařova, a proto myslím že budete muset hledat i v okolních obcích, protože historie obce je vcelku zajímavá a pohnutá. V každém případě po třicetileté válce se celé osazenstvo změnilo, v roce 1648 nezůstal ani jeden usedlý grunt, pouze tři chalupy a zbytek osazenstva přišel později. Některé rodiny pak setrvaly až do minulého století, pár dokonce dodnes. Další velké změny v obci byly kvůli válce s Prusy.
Mám to ještě zapeklitější protože moji předkové několik generací souběžně žili ve Svinařově a v okolí Tábora a narodili se třeba ve Svinařově a zemřeli v Táboře a pořád jsem nemohla přijít na to proč.
Doporučuji přečíst si výtah z kroniky Svinařova na stránkách obce (je rozdělena do 5 částí) a mě to spoustu věcí osvětlilo, např. že v obci řádila 1866 cholera a dokonce tam píší i kdy byl prodán dům mých předků. A také nevím odkud moji předkové pocházeli než přišli do Svinařova, budu muset prostudovat celé okolí
zuzval
 
Příspěvky: 8
Registrován: pon kvě 23, 2011 18:54

Re: Hurt - Nýřany (okr. Plzeň-sever), Svinařov (okr. Rakovní

Příspěvekod Pichnat4 » čtv dub 24, 2014 9:51

zuzval píše:Mám také předky ze Svinařova, a proto myslím že budete muset hledat i v okolních obcích, protože historie obce je vcelku zajímavá a pohnutá. V každém případě po třicetileté válce se celé osazenstvo změnilo, v roce 1648 nezůstal ani jeden usedlý grunt, pouze tři chalupy a zbytek osazenstva přišel později. Některé rodiny pak setrvaly až do minulého století, pár dokonce dodnes. Další velké změny v obci byly kvůli válce s Prusy.
Mám to ještě zapeklitější protože moji předkové několik generací souběžně žili ve Svinařově a v okolí Tábora a narodili se třeba ve Svinařově a zemřeli v Táboře a pořád jsem nemohla přijít na to proč.
Doporučuji přečíst si výtah z kroniky Svinařova na stránkách obce (je rozdělena do 5 částí) a mě to spoustu věcí osvětlilo, např. že v obci řádila 1866 cholera a dokonce tam píší i kdy byl prodán dům mých předků. A také nevím odkud moji předkové pocházeli než přišli do Svinařova, budu muset prostudovat celé okolí

To jste se spletla. Vy píšete o Svinařově u Kladno. Toto je Svinařov u Rakovníka, spadající pod obec Slabce.
Pichnat4
 
Příspěvky: 636
Registrován: čtv zář 13, 2007 17:36
Oblast pátrání: Rakovnicko, Lounsko, Žatecko, Berounsko, Rokycansko

Re: Hurt - Nýřany (okr. Plzeň-sever), Svinařov (okr. Rakovní

Příspěvekod pazve » pát kvě 02, 2014 14:36

zdravím,
mám kolegu z práce - M.Hurt z okresu Náchod.
pazve
 
Příspěvky: 167
Registrován: pon srp 20, 2012 7:36
Bydliště: Hradec Králové
Oblast pátrání: Luže, Střemošice, Radhošť, Horní Jelení, Holohlavy, Hradec Králové, Čibuz, Barchov, Rybná n. Zdobnicí, Ktová, Poniklá, Praha a okolí, Nedanice a okolí, Sebranice a okolí

Re: Hurt - Nýřany (okr. Plzeň-sever), Svinařov (okr. Rakovní

Příspěvekod LiKo » pát úno 12, 2016 19:36

Nevím, zda jste už předky nenašel - odpovídám přeci jen na příspěvek z r. 2014
Ale pro jistotu - Svinařov na Rakovnicku je kousek od Milíčova, Holovous, Kožlan,....... Podívejte se i na SOA Plzeň, pod místem Kožlany uvidíte spoustu Hurtů. Já jsem například v roce 1688 a stále ještě se dá jít dále do minulosti. Pozor, část této oblasti je střídavě v matrikách SOA Praha a Plzeň
LiKo
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv lis 06, 2014 20:07
Oblast pátrání: Slabecko, Vrbno nad lesy


Zpět na Příjmení v rodokmenech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků