Červenka

Zde je prostor pro zapsání příjmení, která se vyskytují ve vašich rodokmenech. Pro nově nalezená příjmení upravte, prosím, původní záznam.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Červenka

Příspěvekod LucieZach » úte bře 18, 2014 10:13

Nemáte někdo v rodokmenu rod Červenků z Plzeň-sever? Já jsem zatím v roce zhruba 1770, kdy se měl narodit Vít Červenka, ale dál se nedostanu, ať dělám, co dělám :-(
LucieZach
 
Příspěvky: 247
Registrován: pon bře 11, 2013 18:56
Bydliště: Plzeň

Re: Červenka

Příspěvekod Zora » úte bře 18, 2014 10:50

rodokmen Vozka - uvádí Plzeň , jako přivdanou osobu Červenková Louny
http://peta1015.sweb.cz/rodopis.htm

Červenkův mlýn a Červenkovi - Předmíř, Kasejovice
http://www.okoun.cz/boards/rodokmeny,_g ... 724-162728

ČERVENKA Martin (*1818) - havíř z Ejpovic, žil v Plzni, možná v Rokycanech, od r.1869 vdovec
Více zde: http://msgenealogie.webnode.cz/ruzne/hledam/

zde zmíněn rod Cervenka
http://www.srab.cz/me-clanky/101-rozrod ... -chvalenic
Je možné, že autorem tohoto rozrodu je náš člen Srab - naprosto bez záruky, tipuji jen podle shody "srab"

JInak tady na fóru vyhledat Červenka - jsou toho tři strany, dost často Čechy "tam dole" - já to tam moc neznám, tak musím každou obec vyhledávat mapou, zda leží někde v okolí Plzně :-))

Zkusit ještě googlit myheritage Červenka, Cervenka, stejně tak na geni . A taky by mohl pomoci Kramerius, i když tam je to méně pravděpodobné vzhledem k období.
PS - ten mlynářský rod nevypadá jako možná stopa špatně. Z
Zora

pozn.
http://www.arnestovice.cz/historie/d-1072/p1=58
V Arneštovicích u Pelhřimova zmíněn rod Červenka, v souvilosti i se mlýnem, je tam i Vít Červenka.
Vzhledem k tomu, že souvilosti neznám, je třeba si to probrat.
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Červenka

Příspěvekod LucieZach » úte bře 18, 2014 15:04

Zorko, moc děkuju, že sis s tím dala takovou práci. Tohle všechno už mám prohledané a odkazy znám. I ty mlýny Červenka jsem si vyhledala, bývalo by se mi to moc líbilo, ale bohužel to k nám nepatří :-) až ho najdu, vyskočím metr vysoko :-) pořád hledám, pořád se k němu vracím a nejde to a nejde. Tady na fóru už jsem je taky prolustrovala. I v okolních farnostech, kde měl bydlet. A stejně to nikdy není ten správný. Hezký den a děkuji :-)
LucieZach
 
Příspěvky: 247
Registrován: pon bře 11, 2013 18:56
Bydliště: Plzeň

Re: Červenka

Příspěvekod Šušara » úte bře 18, 2014 16:15

Mám v rodokmenu Víta Červenku, těch 1770 by to klidně mohlo bý - přesně nevím, ještě jsem se tím nezabývala, ale je z Podbaby (tehdy u Prahy - nyní je to součást Prahy).
Helena
Uživatelský avatar
Šušara
 
Příspěvky: 844
Registrován: pát bře 01, 2013 13:56
Bydliště: Táborsko
Oblast pátrání: Praha-západ, Příbramsko, Rakovnicko, Berounsko, Praha-východ, Třebíčsko, Hrubý Jeseník, Ledečko,
Úžice, Mladá Vožice, Vlašimsko, Choustník, Mazelov (ČB), Praha, a v okolí uvedeného

Re: Červenka

Příspěvekod Zora » úte bře 18, 2014 16:55

Lucko, společně s Tvým Vítem Červenkou a mým nenalezitelným Rudolfem Navrátilem to příležitostně pak půjdeme zapít :-)))
(Tedy pokud se nám zadaří ty zatouolané mužské najít -:-)))
Z.
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Červenka

Příspěvekod Šušara » úte bře 18, 2014 17:03

Já se přidám, mám nenalezitelného Matěje Havelku :) .
Helena
Uživatelský avatar
Šušara
 
Příspěvky: 844
Registrován: pát bře 01, 2013 13:56
Bydliště: Táborsko
Oblast pátrání: Praha-západ, Příbramsko, Rakovnicko, Berounsko, Praha-východ, Třebíčsko, Hrubý Jeseník, Ledečko,
Úžice, Mladá Vožice, Vlašimsko, Choustník, Mazelov (ČB), Praha, a v okolí uvedeného

Re: Červenka

Příspěvekod Zora » úte bře 18, 2014 17:05

To se tedy ti naši pánové pěkně prohnou při placení :-))) Z.
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Červenka

Příspěvekod Šušara » úte bře 18, 2014 17:31

Tak jsem mírně zapátrala, ten můj Vít Červenka se v Podbabě u Prahy nenarodil, tedy alespoň jsem jeho narození nenašla, zjistila jsem, že nějaká Podbaba je ještě u Hostomic (u Berouna), tak budu pátrat dál.

PS: Hledám Víta Červenku :)
Helena
Uživatelský avatar
Šušara
 
Příspěvky: 844
Registrován: pát bře 01, 2013 13:56
Bydliště: Táborsko
Oblast pátrání: Praha-západ, Příbramsko, Rakovnicko, Berounsko, Praha-východ, Třebíčsko, Hrubý Jeseník, Ledečko,
Úžice, Mladá Vožice, Vlašimsko, Choustník, Mazelov (ČB), Praha, a v okolí uvedeného

Re: Červenka

Příspěvekod LucieZach » úte bře 18, 2014 19:33

Ano holky, půjdeme je pak zapít :-) to už si říkám dlouho, protože to je takovej oříšek...kdyby to alespoň nebylo jedno ze dvou mých hlavních větví. Ale tak mě to láká...to asi chápete. Jinak Helčo, víte, že by to třeba mohl být náš společný? On se ten "můj Vít Červenka asi docela stěhoval. Měl asi deset dětí (nemám teď u sebe papíry) a každé se narodilo jinde. ALe všechny pořád okolo Dolní Bělé na Plzeňsku. A zůstali jsme tady dodnes. Ovšem kde bydleli jeho předci....nemá u sebe jedinou zmínku o rodičích, patrně byl vdovec, ale po první svatbě ani památky. Jsem z toho jelen :-) Nemáte tedy nějaké předky i u nás na Plzeňsku? Zorko, když už nemůžeš najít ani ty takovej pátrač, tak kdo? :-)
LucieZach
 
Příspěvky: 247
Registrován: pon bře 11, 2013 18:56
Bydliště: Plzeň

Re: Červenka

Příspěvekod Zora » úte bře 18, 2014 19:50

Prohledala jsem snad všechny matriky Vysočiny... Někde chybí celá, jinde jen pár potřebných listů, občas jméno bez příjmení... (Rudolf, syn podruhyně...)
Půjdu i bez Rudolfa, vzhledem ke svému věku už můžu bez doprovodu. (On by stejně Rudolf *1716 byl i ke mně moc starý :-)))
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Červenka

Příspěvekod Šušara » úte bře 18, 2014 21:32

Hledám taky v matrikách okolo Třebíče, takže jsem narazila i na Navrátily - např.Střítež, Nová Ves, Kožichovice. Ale to už asi víte. Co mne napadlo:
Nebylo by možné, aby jméno Rudolf přijal při biřmování? Přece jenom to není běžné jméno té doby. Ale moc se v náboženských praktikách nevyznám, takže třeba je to ptákovina.
Helena
Uživatelský avatar
Šušara
 
Příspěvky: 844
Registrován: pát bře 01, 2013 13:56
Bydliště: Táborsko
Oblast pátrání: Praha-západ, Příbramsko, Rakovnicko, Berounsko, Praha-východ, Třebíčsko, Hrubý Jeseník, Ledečko,
Úžice, Mladá Vožice, Vlašimsko, Choustník, Mazelov (ČB), Praha, a v okolí uvedeného

Re: Červenka

Příspěvekod Šušara » úte bře 18, 2014 21:36

LucieZach píše:Ano holky, půjdeme je pak zapít :-) to už si říkám dlouho, protože to je takovej oříšek...kdyby to alespoň nebylo jedno ze dvou mých hlavních větví. Ale tak mě to láká...to asi chápete. Jinak Helčo, víte, že by to třeba mohl být náš společný? On se ten "můj Vít Červenka asi docela stěhoval. Měl asi deset dětí (nemám teď u sebe papíry) a každé se narodilo jinde. ALe všechny pořád okolo Dolní Bělé na Plzeňsku. A zůstali jsme tady dodnes. Ovšem kde bydleli jeho předci....nemá u sebe jedinou zmínku o rodičích, patrně byl vdovec, ale po první svatbě ani památky. Jsem z toho jelen :-) Nemáte tedy nějaké předky i u nás na Plzeňsku? Zorko, když už nemůžeš najít ani ty takovej pátrač, tak kdo? :-)



Na Plzeňsku zřejmě předky nemáme, ale jeden nikdy neví :). Jinak v Hostomicích jsem zatím nic nenašla, ale další Podbaba je někde u Semil, tak to zkusím i tam. Momentálně se ale nemůžu dostat na severočeský portál - mají "zavřeno".
Uživatelský avatar
Šušara
 
Příspěvky: 844
Registrován: pát bře 01, 2013 13:56
Bydliště: Táborsko
Oblast pátrání: Praha-západ, Příbramsko, Rakovnicko, Berounsko, Praha-východ, Třebíčsko, Hrubý Jeseník, Ledečko,
Úžice, Mladá Vožice, Vlašimsko, Choustník, Mazelov (ČB), Praha, a v okolí uvedeného

Re: Červenka

Příspěvekod Zora » úte bře 18, 2014 21:52

Šušara píše:Hledám taky v matrikách okolo Třebíče, takže jsem narazila i na Navrátily - např.Střítež, Nová Ves, Kožichovice. Ale to už asi víte. Co mne napadlo:
Nebylo by možné, aby jméno Rudolf přijal při biřmování? Přece jenom to není běžné jméno té doby. Ale moc se v náboženských praktikách nevyznám, takže třeba je to ptákovina.
Helena


Bohužel, jsem výš - první stopa - narození některých dětí v obci Sviny a zde také úmrtí. (potomci se pak přesunuli Ořechova a odsud do Křižanova.
Jméno Rudolf v této době skoro žádný výskyt, to snad bylo za trëst...
Víc prostě nevím a asi už nezjistím.
Kožichovské Navrátily jsem propátrala kvuli vnuku Rudolfa :-))) ten byl taky ořech, stejně tak Střítež, Novou Ves zkusím- nepamatuju se.
Spousta Navrátilů v Třebíči, Křižanově... mohla bych je prodávat :-)))
Taky hledám narození Bartoloměje Honse, před cca 1740, otec Jakub. děti měl v Hrutově a bohužel potřebné matriky nejsou, vyhořel jim kostel. Jak zjišťuji, příjmení je ale kolem Třebíče dost rozšířené...
Je to občas trápení, o to větší radost je pak z nějakého, i drobného nálezu. ale mám spoustu větví, kde je třeba dohledávat, tak že nečinně nesedím .
Z.
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Červenka

Příspěvekod LucieZach » úte bře 18, 2014 22:09

To nám dělají schválně, aby nám nezakrněly mozky :-) Ale je fakt, že nečinně nesedíme asi nikdo. Já nevím, co dřív. Každou chvilkou se ozve někdo z příbuzných, chce strom vidět a něco o něm slyšet. Takže rok 2014 je pro mě rokem rodinných srazů :-) a stálého hledání a hledání. Holky, držím palce, my to stejně jednou dáme :-)
LucieZach
 
Příspěvky: 247
Registrován: pon bře 11, 2013 18:56
Bydliště: Plzeň

Re: Červenka

Příspěvekod jirkabart » stř bře 19, 2014 14:54

Nezvažovala jste i změnu příjmení této rodiny? Přeci jen ta přelomová doba okolo 1770 by této teorii přála.

Já tedy pátrám hlavně na jižním plzeňsku a několik záseků z tohoto období jsem takto vyřešil - většinou tak, že jsem v dané obci ignoroval příjmení a hledal osoby s požadovaným křestním jménem. Vodítkem může být i to, že v určitou dobu zmizí jedno příjmení a objeví se jiné.

Jak moc častá situace na severním plzeňsku bývala se změnou příjmení bohužel netuším - mám zde jen jedna rodinu, která se mi kolem roku 1750 stěhovala 50 km (z Třemošné PS do Čížkova PJ).
Pátrám především na jižním plzeňsku, klatovsku a královehradecku.
Uživatelský avatar
jirkabart
 
Příspěvky: 536
Registrován: pon bře 18, 2013 13:20
Oblast pátrání: plzeňský kraj: přešticko, švihovsko, žinkovsko, nepomucko
královéhradecký kraj: severně od Nechanic

Další

Zpět na Příjmení v rodokmenech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků