Hledám pomoc.

Zde je prostor pro zapsání příjmení, která se vyskytují ve vašich rodokmenech. Pro nově nalezená příjmení upravte, prosím, původní záznam.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Hledám pomoc.

Příspěvekod Emilie » čtv led 21, 2010 14:06

Hledám příjmení.
Faldik,Krawacžková,Stumpf,Gerenfy,Heindl,Černý,Zelinová(Želinová),Žakowský(Žakovský),Chavaváček,Heyl,Čižek(Čížek).Díky za pomoc.
Emilie
 
Příspěvky: 15
Registrován: pon led 11, 2010 19:53
Bydliště: Břeclav

Příspěvekod terminal » úte led 18, 2011 14:36

Dobrý den,
Mám v rodě jméno Žakovský (pocházejíc z Biskupic okr. Třebíč) ... Odkud jsou "vaši" ?
Uživatelský avatar
terminal
 
Příspěvky: 370
Registrován: čtv kvě 13, 2010 21:10
Bydliště: Most

Příspěvekod Petr Cizek » sob srp 20, 2011 20:26

Dobrý den,

jméno Čížek se v mém rodokmenu vyskytuje, můj otec byl Bohumír Čížek, dědeček Alois Čížek, pradědeček Alois Čížek.

Co se týká místopisu, tak Herálec, Kamenice u Herálce, Kamenice u Humpolce, Ledeč nad Sázavou, Kamenický Šenov, Česká Kamenice.

Pokud máte zájem, můžeme si vyměnit data. Napište mi na mail.
Mám v rodokmenu zaznamenaných několik tisíc osob, bohužel rod Čížků mám zmapovaný pouze minimálně.

Hezký den
Ing. Petr Čížek
pc@petrcizek.cz
Petr Cizek
 
Příspěvky: 15
Registrován: úte úno 02, 2010 22:43

Příspěvekod Marta S » stř srp 24, 2011 6:55

Dobrý den, příjmení Zelina se vyskytuje v Míškovicích okres Kroměříž
Marta S
 
Příspěvky: 64
Registrován: úte srp 23, 2011 18:41

Příspěvekod Duke of York » čtv zář 08, 2011 8:08

Mám ve svém rodokmenu Žákovské, byli to mlynáři v Malenovicích, odkud se ale tam přistěhovali to nevím...
Duke of York
 
Příspěvky: 116
Registrován: ned kvě 08, 2011 6:33


Zpět na Příjmení v rodokmenech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků