příjmení okr. Pelhřimov, Tábor, ČB, Kroměříž aj.

Zde je prostor pro zapsání příjmení, která se vyskytují ve vašich rodokmenech. Pro nově nalezená příjmení upravte, prosím, původní záznam.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Re: příjmení okr. Pelhřimov, Tábor, ČB, Kroměříž aj.

Příspěvekod Boneco » pát bře 27, 2020 22:30

Hezký večer :)

sestavuji rodokmen na přání a jedu větev Másílko.. od současnosti do minulosti - Rynárec, Zajíčkov, Radňov tuším, že i Dlouhá ves.. troufám si říci, že to celé bude jedna velká kelly family :D
Genealogie Jihočeské rody
Boneco
 
Příspěvky: 103
Registrován: stř dub 16, 2014 11:30
Bydliště: České Budějovice
Oblast pátrání: Trhovové Sviny (Dvorec), Ločenice (Besednice,Bukoví, Olešnice, Polžov), Horní Stropnice, Nové Hrady, Lhenice (Mičovice, Kralovice), Prachatice, České Budějovice (Mladé), Hluboká nad Vltavou, Zbiroh (u Rokycan), Ledeč nad Sázavou (Mstislavice, Kouty, Chřenovice, Bojiště, Dobrovítova Lhota)

Re: příjmení okr. Pelhřimov, Tábor, ČB, Kroměříž aj.

Příspěvekod hanucha » sob dub 18, 2020 19:34

Já mám Másílkovy ve Věžné, nejstarší Václav Másílko 1682-1706, jeho vnučka Dorota Másílková nar. 1739 mi v mém rodokmenu s Másílkovými končí :-)


Boneco píše:Hezký večer :)

sestavuji rodokmen na přání a jedu větev Másílko.. od současnosti do minulosti - Rynárec, Zajíčkov, Radňov tuším, že i Dlouhá ves.. troufám si říci, že to celé bude jedna velká kelly family :D
Bádám hlavně v okresech Náchod, Rychnov n.Kn., Tábor, Pelhřimov, České Budějovice a Kroměříž
hanucha
 
Příspěvky: 157
Registrován: pon lis 22, 2010 1:04
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: okresy: Náchod, Rychnov n.Kn., Tábor, Jindřichův Hradec, Č. Budějovice, Pelhřimov, Kroměříž

Re: příjmení okr. Pelhřimov, Tábor, ČB, Kroměříž aj.

Příspěvekod hanucha » pon srp 24, 2020 13:45

Šušara píše:Dobrý den,
mám Matěje Musila z Obrataně (*1789) jeho otce Františka (*1762) a dědka Matěje ?? - tam jsem uvázla.
Pak mám Ludmilu Chladovou z Kozmic a o té vím pouze, že se 1763 provdala za Václava Bílka a měla otce Víta Ch. Nemůžu ani jednoho dál dohledat.
Nemáte o uvedených nějaké informace?
Díky
Helena


Tak jsem objevila, že kolem roku 1749 se psali Chladovi i s příjmeném Vaněk. Důkaz je ten, že syn Jan byl psaný u narození jako Chlada (https://digi.ceskearchivy.cz/3910/91), ale u úmrtí jako Vaněk (https://digi.ceskearchivy.cz/3918/39/1822/1760/59/0). Naštěstí jména rodičů jsou ne úplně běžná. S příjmím Vaněk je v matrice narozených právě ta vaše Ludmila, sestra mého Pavla (https://digi.ceskearchivy.cz/3910/78) a bratr Bartoloměj (https://digi.ceskearchivy.cz/3910/93).
Ostatní děti Víta a Magdaleny mají příjmí Chlada (Jan, František 1753 a Kateřina 1755). Bohužel, mnou hledané další děti Jakuba ani Pavla jsem nenašla. Když jsem hledala svatbu, mohlo by se jednat o tuto, i bych se k tomu přikláněla, protože v matrikách jsou psaní jako poddaní do Radenína: https://digi.ceskearchivy.cz/3914/19/1299/481/90/0
Bohužel, pokud to jsou oni, je možné, že některé děti Víta a Magdaleny se mohly narodit v rodišti matky tj. Chrboníně, a z té doby matriky nejsou.
Bádám hlavně v okresech Náchod, Rychnov n.Kn., Tábor, Pelhřimov, České Budějovice a Kroměříž
hanucha
 
Příspěvky: 157
Registrován: pon lis 22, 2010 1:04
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: okresy: Náchod, Rychnov n.Kn., Tábor, Jindřichův Hradec, Č. Budějovice, Pelhřimov, Kroměříž

Re: příjmení okr. Pelhřimov, Tábor, ČB, Kroměříž aj.

Příspěvekod jirka0007 » úte kvě 25, 2021 18:53

Dobrý den, mám příjmení Mathias mariana Bartu manžel byl bud Johan nebo Josek Holík.
jirka0007
 
Příspěvky: 9
Registrován: ned čer 10, 2012 17:09

Re: příjmení okr. Pelhřimov, Tábor, ČB, Kroměříž aj.

Příspěvekod hanucha » sob srp 28, 2021 20:19

jirka0007 píše:Dobrý den, mám příjmení Mathias mariana Bartu manžel byl bud Johan nebo Josek Holík.

Dobrý den, a ze kterého roku zhruba a ve které oblasti? Holíka tedy v rodokmenu nemám, mám nejstaršího z Bártů Matěje nar. 8.2.1689 ve Vintířově, jeho dcera Anna si vzala Josefa Koláře, který převzal její příjmí a min další dvě generace toto příjmí nosily.
Bádám hlavně v okresech Náchod, Rychnov n.Kn., Tábor, Pelhřimov, České Budějovice a Kroměříž
hanucha
 
Příspěvky: 157
Registrován: pon lis 22, 2010 1:04
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: okresy: Náchod, Rychnov n.Kn., Tábor, Jindřichův Hradec, Č. Budějovice, Pelhřimov, Kroměříž

Předchozí

Zpět na Příjmení v rodokmenech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků