příjmení okr. Pelhřimov, Tábor, ČB, Kroměříž aj.

Zde je prostor pro zapsání příjmení, která se vyskytují ve vašich rodokmenech. Pro nově nalezená příjmení upravte, prosím, původní záznam.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

příjmení okr. Pelhřimov, Tábor, ČB, Kroměříž aj.

Příspěvekod hanucha » ned led 26, 2014 1:07

Bárta/Bártů (Vintířov)
Blahutka (Rašovice)
Černý (Možděnice, Kozmice, Psárov, Chusnice, Vlčeves)
Chlada (Kozmice)
Dolejší (Bořetín, Psárov)
Dvořák (Mirotín, Bořetín)
Guttwirth (Litvínovice)
Hunča (Koryčany)
Janoušek (Dobrá Voda u Pacova)
Kočařík (Lískovec)
Kolář (Vintířov)
Kratochvíl (Koryčany)
Krejčí (Obrataň)
Kříž (Koryčany)
Kubeš (Skopytce)
Liebl (Litvínovice)
Masilko (Dobrá Voda, Věžná)
Metelka (Lidmaň)
Musil (Obrataň)
Novák (Věžná)
Pála/Paala (Lidmaňka)
Palleta (Kroměříž?)
Paráček (Koryčany, Německé Prusy)
Pařízek (Lidmaň)
Pavliš (Psárov)
Pecina (Koryčany, Lískovec)
Pilař (Rváčov)
Pokorný (Lískovec, Ivanovice)
Převratil (Chrbonín)
Růžička (Bílek, Polanka)
Seiml (Č.Budějovice)
Souček (Věžná, Koryčany)
Sudol (Jelmo)
Ševčík (Praha - Buben?)
Šimeček (Vlčeves)
Šindelka (Lidmaň, Lidmaňka)
Švejstil (Věžná)
Tomíšek (Milesimov)
Veselý (Dlouhá Lhota)
Votava (Lidmaňka, Lidmaň, Psárov)
Wodal (Litvínovice, Č.Budějovice)
Zíka (Věžná, Obrataň)
Bádám hlavně v okresech Náchod, Rychnov n.Kn., Tábor, Pelhřimov, České Budějovice a Kroměříž
hanucha
 
Příspěvky: 157
Registrován: pon lis 22, 2010 1:04
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: okresy: Náchod, Rychnov n.Kn., Tábor, Jindřichův Hradec, Č. Budějovice, Pelhřimov, Kroměříž

Re: příjmení okr. Pelhřimov, Tábor, ČB, Kroměříž aj.

Příspěvekod Phaare » ned úno 02, 2014 11:37

hanucha píše:Bárta/Bártů (Vintířov)
Blahutka (Rašovice)
Černý (Možděnice, Kozmice, Psárov, Chusnice, Vlčeves)
Chlada (Kozmice)
Dolejší (Bořetín, Psárov)
Dvořák (Mirotín, Bořetín)
Guttwirth (Litvínovice)
Hunča (Koryčany)
Janoušek (Dobrá Voda u Pacova)
Kočařík (Lískovec)
Kolář (Vintířov)
Kratochvíl (Koryčany)
Krejčí (Obrataň)
Kříž (Koryčany)
Kubeš (Skopytce)
Liebl (Litvínovice)
Masilko (Dobrá Voda, Věžná)
Metelka (Lidmaň)
Musil (Obrataň)
Novák (Věžná)
Pála/Paala (Lidmaňka)
Palleta (Kroměříž?)
Paráček (Koryčany, Německé Prusy)
Pařízek (Lidmaň)
Pavliš (Psárov)
Pecina (Koryčany, Lískovec)
Pilař (Rváčov)
Pokorný (Lískovec, Ivanovice)
Převratil (Chrbonín)
Růžička (Bílek, Polanka)
Seiml (Č.Budějovice)
Souček (Věžná, Koryčany)
Sudol (Jelmo)
Ševčík (Praha - Buben?)
Šimeček (Vlčeves)
Šindelka (Lidmaň, Lidmaňka)
Švejstil (Věžná)
Tomíšek (Milesimov)
Veselý (Dlouhá Lhota)
Votava (Lidmaňka, Lidmaň, Psárov)
Wodal (Litvínovice, Č.Budějovice)
Zíka (Věžná, Obrataň)

Mám Pařízky z od Lidmaně nedaleko vzdáleného Vackova (1789). Zjistím víc.
Hledat předky není ztráta času. Hledat předky je hledání ztraceného času.
Uživatelský avatar
Phaare
 
Příspěvky: 216
Registrován: úte říj 12, 2010 20:30
Bydliště: Nový Bydžov
Oblast pátrání: https://www.google.com/maps/d/edit?mid= ... cCQRkNTuAc

Re: příjmení okr. Pelhřimov, Tábor, ČB, Kroměříž aj.

Příspěvekod vlastasovova » úte črc 29, 2014 13:44

Dobrý den,

Janoušková. U mne Janouškovi prozatím zjištěno původ Bzenec a Cehnice. Někteří odešli směr Jižní Čechy, další Vídeň a ty v Nebrasce si nechávám až na konec.
Vladimír Janoušek - děda, 12/13.6.1926, Cehnice
Bratr Jiří Janoušek, 1922


Janoušková Cecilia
datum narození: 6.11.1876
místo narození: Bzenec dům č. 364
otec: František Janoušek/Janůšek domkař v Bzenci
matka: Josefa Janoušková roz. Otavová ze Bzence
poznámka: † 21.5.1950


Janoušková Mariana
datum narození: 6.12.1881
místo narození: Bzenec dům č. 364
otec: František Janoušek/Janůšek domkař v Bzenci
matka: Josefa Janoušková roz. Otavová ze Bzence
poznámka: ° sezdána 6.2.1937 Kypr František, 1.4.1875,zámečník v Bzenci č. 121


Janoušek František - prapraděd
datum narození: 12.7.1883
místo narození: Bzenec dům č. 364
otec: František Janoušek/Janůšek domkař v Bzenci
matka: Josefa Janoušková roz. Otavová ze Bzence
poznámka: † 24.8.1883 Bzenec 5171,str.7, Kniha úmrtí 1883-1916


Janoušek Filip - praděd
datum narození: 30.4.1887
místo narození: Bzenec dům č. 364
otec: František Janoušek/Janůšek domkař v Bzenci
matka: Josefa Janoušková roz. Otavová ze Bzence
poznámka: ° sezdán 23.1.1921


Janoušek Pavel
datum narození: 9.1.1886
místo narození: Bzenec dům č. 364
otec: František Janoušek/Janůšek domkař v Bzenci
matka: Josefa Janoušková roz. Otavová ze Bzence
poznámka: † 3.1.1888 Bzenec 5171,str.40, Kniha úmrtí 1883-1916


Janoušková Františka zápis též jako Janůšková
datum narození: 12.12.1888
místo narození: Bzenec dům č. 364
otec: František Janoušek/Janůšek domkař v Bzenci
matka: Josefa Janoušková roz. Otavová ze Bzence
poznámka: ° sezdána 22.8.1910, Jan Morgenstern,rolník,nar. 12.11.1881 Bzenec 5161,str.250,Kniha odd. 1883-1913
vlastasovova
 
Příspěvky: 37
Registrován: stř črc 23, 2014 7:20
Oblast pátrání: Jihozápadní a Jižní Čechy, Bzenec, Vídeň

Re: příjmení okr. Pelhřimov, Tábor, ČB, Kroměříž aj.

Příspěvekod Denisa » ned zář 28, 2014 21:06

Dobrý den, mám Masilkovi z Vintířova (2 km od Věžné) ze zač. 19. století – František a manželka Marie roz. Hladík z Kamene, a jejich (zatím) dvě dcery Johanna (provdaná za Matěje Tichého z Dobešova) a Kateřina. Máte někoho z nich nebo jejich okolí? Děkuju.
Denisa
 
Příspěvky: 16
Registrován: úte zář 23, 2014 22:41
Oblast pátrání: Černovice, Dobešov, Krtov, Vintířov, Podkarpatská Rus - Kobalevytsya, Orava - Klin

Re: příjmení okr. Pelhřimov, Tábor, ČB, Kroměříž aj.

Příspěvekod hanucha » pon říj 06, 2014 20:26

Denisa píše:Dobrý den, mám Masilkovi z Vintířova (2 km od Věžné) ze zač. 19. století – František a manželka Marie roz. Hladík z Kamene, a jejich (zatím) dvě dcery Johanna (provdaná za Matěje Tichého z Dobešova) a Kateřina. Máte někoho z nich nebo jejich okolí? Děkuju.


Dobry den,
ja mam Masilkovi o neco drive, Dorota Masilkova (nar. 1739) si vzala Vaclava Svejstila (1733-1784). Jeji rodice byli Matous a Marie roz. Moravcova. Masilkovych zas tak moc nebylo, tak treba se nekde sejdeme az se dostanete vic do minulosti, ja jsem smerem do pritomnosti nesla.
Bádám hlavně v okresech Náchod, Rychnov n.Kn., Tábor, Pelhřimov, České Budějovice a Kroměříž
hanucha
 
Příspěvky: 157
Registrován: pon lis 22, 2010 1:04
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: okresy: Náchod, Rychnov n.Kn., Tábor, Jindřichův Hradec, Č. Budějovice, Pelhřimov, Kroměříž

Re: příjmení okr. Pelhřimov, Tábor, ČB, Kroměříž aj.

Příspěvekod hanucha » pon říj 06, 2014 20:29

vlastasovova píše:Dobrý den,

Janoušková. U mne Janouškovi prozatím zjištěno původ Bzenec a Cehnice. Někteří odešli směr Jižní Čechy, další Vídeň a ty v Nebrasce si nechávám až na konec.
Vladimír Janoušek - děda, 12/13.6.1926, Cehnice
Bratr Jiří Janoušek, 1922


Janouska mam zatim jednoho predka hluboko v zacatku 18. stoleti, navic neni jiste, zda to neni jmeno po chalupe..
Bádám hlavně v okresech Náchod, Rychnov n.Kn., Tábor, Pelhřimov, České Budějovice a Kroměříž
hanucha
 
Příspěvky: 157
Registrován: pon lis 22, 2010 1:04
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: okresy: Náchod, Rychnov n.Kn., Tábor, Jindřichův Hradec, Č. Budějovice, Pelhřimov, Kroměříž

Re: příjmení okr. Pelhřimov, Tábor, ČB, Kroměříž aj.

Příspěvekod zlovlk » stř říj 29, 2014 11:17

Také mám v rodě Másílkovy z téhle oblasti. Mariana (Magdalena) Másílková, narozená 14. 8. 1718 ve Věžné, provdána 26. 10. 1738 v Dobré Vodě. Rodiče Martin a Mariana roz. Fojtlová.
Alternativní příjmení je Šimon. Martin Šimon/Másílko byl dítětem Jakuba a Doroty Šimonových, takže předpokládám, že je možné, že příjmení Másílko získal po chalupě.
zlovlk
 
Příspěvky: 46
Registrován: stř črc 10, 2013 10:32

Re: příjmení okr. Pelhřimov, Tábor, ČB, Kroměříž aj.

Příspěvekod Denisa » úte čer 02, 2015 19:40

Od září (viz výše) jsem se posunula v bádání po Másilkových trochu dál.
Mám Matěje Másilko (*1748 nebo 1752 - Z 10.10.1826) z Vintířova 18.
Jeho 1. žena - Kateřina Mendlíková (Másilko) ze Záhostic (*asi 1752 - Z 12. 3. 1792) - to jsou rodiče Františka, o kterém jsem psala v září.
2. žena - Anna z Vintířova (*Asi 1772 - Z 2. 4. 1799)
3. žena - Anna ze Zlatenky (*22. Únor, 1768 - 31. Leden, 1833)
Nesejdeme se někde tentokrát? :-)
Denisa
 
Příspěvky: 16
Registrován: úte zář 23, 2014 22:41
Oblast pátrání: Černovice, Dobešov, Krtov, Vintířov, Podkarpatská Rus - Kobalevytsya, Orava - Klin

Re: příjmení okr. Pelhřimov, Tábor, ČB, Kroměříž aj.

Příspěvekod hanucha » čtv lis 10, 2016 16:03

zlovlk píše:Také mám v rodě Másílkovy z téhle oblasti. Mariana (Magdalena) Másílková, narozená 14. 8. 1718 ve Věžné, provdána 26. 10. 1738 v Dobré Vodě. Rodiče Martin a Mariana roz. Fojtlová.
Alternativní příjmení je Šimon. Martin Šimon/Másílko byl dítětem Jakuba a Doroty Šimonových, takže předpokládám, že je možné, že příjmení Másílko získal po chalupě.

tady zatím stále nic, ale už jste ve Věžné jako já, tak třeba ještě jedna generace :-)
Bádám hlavně v okresech Náchod, Rychnov n.Kn., Tábor, Pelhřimov, České Budějovice a Kroměříž
hanucha
 
Příspěvky: 157
Registrován: pon lis 22, 2010 1:04
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: okresy: Náchod, Rychnov n.Kn., Tábor, Jindřichův Hradec, Č. Budějovice, Pelhřimov, Kroměříž

Re: příjmení okr. Pelhřimov, Tábor, ČB, Kroměříž aj.

Příspěvekod hanucha » čtv lis 10, 2016 16:06

Denisa píše:Od září (viz výše) jsem se posunula v bádání po Másilkových trochu dál.
Mám Matěje Másilko (*1748 nebo 1752 - Z 10.10.1826) z Vintířova 18.
Jeho 1. žena - Kateřina Mendlíková (Másilko) ze Záhostic (*asi 1752 - Z 12. 3. 1792) - to jsou rodiče Františka, o kterém jsem psala v září.
2. žena - Anna z Vintířova (*Asi 1772 - Z 2. 4. 1799)
3. žena - Anna ze Zlatenky (*22. Únor, 1768 - 31. Leden, 1833)
Nesejdeme se někde tentokrát? :-)

tak asi zatím stále ne, mi začínají Másilkovi 1739. Zjistila jsem, že Matouš Másilko se narodil 5.10.1706 ve Věžné, rodiče Václav a Marie
zkuste ještě víc do minulosti :-)
Bádám hlavně v okresech Náchod, Rychnov n.Kn., Tábor, Pelhřimov, České Budějovice a Kroměříž
hanucha
 
Příspěvky: 157
Registrován: pon lis 22, 2010 1:04
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: okresy: Náchod, Rychnov n.Kn., Tábor, Jindřichův Hradec, Č. Budějovice, Pelhřimov, Kroměříž

Re: příjmení okr. Pelhřimov, Tábor, ČB, Kroměříž aj.

Příspěvekod Denisa » pát dub 07, 2017 19:05

Pokus č. 3: Rodiče výše zmíněného Matěje jsou Matthias a Catharina.

Navíc jsem našla ještě Zíkovi, které taky máte na seznamu: Ondřej Zíka/Kubín, Věžná 7 a jeho dcera Marie Zíková. Marie si vzala Jana Hladila/Pachmana a ti měli dceru Marii Hladil/Pachmanovou (1800-14.2.1860), ale také Jana, Barboru, Marianu. Tato Marie si vzala Františka Matějčka/Másilka (19.11.1786). O nich jsem psala ve své první zprávě...
Denisa
 
Příspěvky: 16
Registrován: úte zář 23, 2014 22:41
Oblast pátrání: Černovice, Dobešov, Krtov, Vintířov, Podkarpatská Rus - Kobalevytsya, Orava - Klin

Re: příjmení okr. Pelhřimov, Tábor, ČB, Kroměříž aj.

Příspěvekod hanucha » stř čer 07, 2017 13:39

Denisa píše:Pokus č. 3: Rodiče výše zmíněného Matěje jsou Matthias a Catharina.

Navíc jsem našla ještě Zíkovi, které taky máte na seznamu: Ondřej Zíka/Kubín, Věžná 7 a jeho dcera Marie Zíková. Marie si vzala Jana Hladila/Pachmana a ti měli dceru Marii Hladil/Pachmanovou (1800-14.2.1860), ale také Jana, Barboru, Marianu. Tato Marie si vzala Františka Matějčka/Másilka (19.11.1786). O nich jsem psala ve své první zprávě...


To je teda tak zamotany, ze mi z toho jde hlava kolem :D

Ty Masilkovi mam sice Matěje nebo možná Matouše, ale manželky druha Marie a prvni Magdalena.

Zika - Kateřina Zikova (1.9.1780 Obratan 17) - otec Jan, ale nenašla jsem zatím, kdy se narodil, měl by být z Věžné, jeho otec Martin. Matka Kateřiny Markéta Musilová-Krejčí. Měla ještě tři sestry Marii (*1770), Marii (*1772) a Annu (*1775). Zkusím ještě zapátrat to narození Jana Ziky z Věžné.
Bádám hlavně v okresech Náchod, Rychnov n.Kn., Tábor, Pelhřimov, České Budějovice a Kroměříž
hanucha
 
Příspěvky: 157
Registrován: pon lis 22, 2010 1:04
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: okresy: Náchod, Rychnov n.Kn., Tábor, Jindřichův Hradec, Č. Budějovice, Pelhřimov, Kroměříž

Re: příjmení okr. Pelhřimov, Tábor, ČB, Kroměříž aj.

Příspěvekod Šušara » čtv led 03, 2019 14:13

Dobrý den,
mám Matěje Musila z Obrataně (*1789) jeho otce Františka (*1762) a dědka Matěje ?? - tam jsem uvázla.
Pak mám Ludmilu Chladovou z Kozmic a o té vím pouze, že se 1763 provdala za Václava Bílka a měla otce Víta Ch. Nemůžu ani jednoho dál dohledat.
Nemáte o uvedených nějaké informace?
Díky
Helena
Uživatelský avatar
Šušara
 
Příspěvky: 844
Registrován: pát bře 01, 2013 13:56
Bydliště: Táborsko
Oblast pátrání: Praha-západ, Příbramsko, Rakovnicko, Berounsko, Praha-východ, Třebíčsko, Hrubý Jeseník, Ledečko,
Úžice, Mladá Vožice, Vlašimsko, Choustník, Mazelov (ČB), Praha, a v okolí uvedeného

Re: příjmení okr. Pelhřimov, Tábor, ČB, Kroměříž aj.

Příspěvekod hanucha » stř bře 20, 2019 0:44

Šušara píše:Dobrý den,
mám Matěje Musila z Obrataně (*1789) jeho otce Františka (*1762) a dědka Matěje ?? - tam jsem uvázla.
Pak mám Ludmilu Chladovou z Kozmic a o té vím pouze, že se 1763 provdala za Václava Bílka a měla otce Víta Ch. Nemůžu ani jednoho dál dohledat.
Nemáte o uvedených nějaké informace?
Díky
Helena


Dobry den,
Chladovi - jsem na tom podobně, mám Pavla Chladu nar. (dle údaje u svatby) 1747, který se 1770 oženil s Dorotou Bílkovou a jeho otec byl Vít Chlada :-) Tak můžeme pátrat spolu, možná to byli sourozenci, Pavel měl ještě bratra Jakuba. Ve Smart Matches na MyHeritage ješte kdosi uvádí, že matka Pavla byla Magdalena a že měl další sourozence kromě Jakuba - Kateřinu, Františka a Jana. Ludmilu bohužel žádnou :-(

Musilovi - tam se mění jméno na Krejčí, mám Markétu Musilovou-Krejčí nar. 13.5.1750 v Obratani, otec Ondřej Musil-Krejčí a matka Kateřina roz. Petrů. Ještě mám její o dva roky starší sestru Kateřinu. Dál do minulosti nic.
Bádám hlavně v okresech Náchod, Rychnov n.Kn., Tábor, Pelhřimov, České Budějovice a Kroměříž
hanucha
 
Příspěvky: 157
Registrován: pon lis 22, 2010 1:04
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: okresy: Náchod, Rychnov n.Kn., Tábor, Jindřichův Hradec, Č. Budějovice, Pelhřimov, Kroměříž

Re: příjmení okr. Pelhřimov, Tábor, ČB, Kroměříž aj.

Příspěvekod hanucha » stř kvě 01, 2019 18:00

Denisa píše:Pokus č. 3: Rodiče výše zmíněného Matěje jsou Matthias a Catharina.

Navíc jsem našla ještě Zíkovi, které taky máte na seznamu: Ondřej Zíka/Kubín, Věžná 7 a jeho dcera Marie Zíková. Marie si vzala Jana Hladila/Pachmana a ti měli dceru Marii Hladil/Pachmanovou (1800-14.2.1860), ale také Jana, Barboru, Marianu. Tato Marie si vzala Františka Matějčka/Másilka (19.11.1786). O nich jsem psala ve své první zprávě...



edit - narození vašeho Ondřeje

Tak mám posun u Zíkových.
Dle soupisu poddaných z roku 1749 jsem zjistila rodiče Jana Zíky - Martina a Ludmilu, a následně i jeho narození. Jejich svatbu jsem našla ve Věžné 7.1.1730 a otec Ludmily byl Matěj Plašil alias Kubín - odsud je zřejmě Zíka /Kubín, protože většina dětí Martina a Ludmily jsou psané jako Kubínovi. Ondřej, bude to nejspíš ten váš, bratr mého Jana - je narozený 12.11.1736 ve Věžné https://digi.ceskearchivy.cz/8256/197
Otcem Martina Zíky byl Mikuláš, Martin měl ještě několik sester. Kdyžtak napište pokud chcete napsat víc :-) Já jdu pátrat dál :-)
Bádám hlavně v okresech Náchod, Rychnov n.Kn., Tábor, Pelhřimov, České Budějovice a Kroměříž
hanucha
 
Příspěvky: 157
Registrován: pon lis 22, 2010 1:04
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: okresy: Náchod, Rychnov n.Kn., Tábor, Jindřichův Hradec, Č. Budějovice, Pelhřimov, Kroměříž

Další

Zpět na Příjmení v rodokmenech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků