Příjmení Folprecht, Taneček, Bušek ... okolí Sobotky

Zde je prostor pro zapsání příjmení, která se vyskytují ve vašich rodokmenech. Pro nově nalezená příjmení upravte, prosím, původní záznam.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Příjmení Folprecht, Taneček, Bušek ... okolí Sobotky

Příspěvekod Ivana » úte pro 01, 2009 8:54

Nemáte někdo ve svém rodokmenu následující příjmení :

Folprecht - Spyšová, Kdanice
Taneček - Spyšová
Bušek - Nepřívěc, Ktová
Švorc - Skuřina
Pažout - Rytířova Lhota
Brixí - Vesec
Jirků - Spyšová
Šolc - Čálovice, Předměstí
Ježek - Vesec
Najman - Malechovice
Bába - Meziluží

A další příjmení z okolí Trhového Špěnánova

Pastorek - Peklov, Zdislavice
Kadleček - Soutice, Hulice
Havlíček - Zdislavice
Neubaur - Soutice
Pražák - Soutice
Karásek - Soutice
Dvořák - Černejš
Mančal - Chobot, Bolina
Žák - Keblov
Fialka - Keblov
Zajíček - Nebovidy
Vonka - Podlužany

A další ...
Došek - Lečice
Havránek - Bříza
Řebíček - Mnetěš
Jirkovský - Sazená
Kozák - Sazená
Polák - Voděrady, Liblice
Procházka - Vyžlovka, Liblice, Voděrady
Švanda - Skalice
Stárek - Voděrady
Kubelka - Radlice
Kosina - Bohouňovice
Nikodým - Nučice
Coubal - Bohouňovice

Budu ráda za jakoukoliv informaci
Naposledy upravil Ivana dne stř čer 26, 2013 6:17, celkově upraveno 1
Ivana
 
Příspěvky: 206
Registrován: pon říj 26, 2009 9:30

Švorc Skuřina

Příspěvekod Švorc Jaroslav » stř dub 13, 2011 9:59

Odpověď pro Ivanu: Pocházím z otcovy rodiny Švorců ze Skuřiny. I já bych se chtěl dozvědět neco bližšího o této rodině, pokud máte zájem ozvěte se.
Švorc Jaroslav
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte dub 12, 2011 17:08

Příspěvekod Ivana » stř dub 13, 2011 11:25

Poslala jsem Vám e-mail.
Ivana
 
Příspěvky: 206
Registrován: pon říj 26, 2009 9:30

Re: Příjmení Folprecht, Taneček, Bušek ... okolí Sobotky

Příspěvekod petr.busek » čtv kvě 23, 2013 21:47

Ahoj Ivano.
Z těch jmen, která uvádíte, mne zaujala jména Bušek a Folprecht. Nositelem toho prvního jsem osobně. Do studia této rodinné větve jsem se zatím bohužel nepustil, protože mám žalostně málo informaci. Můj dědeček Rudolf Bušek, se narodil v Mladé Boleslavi v roce 1914 a příslušná matrika bohužel ještě není digitalizovaná :( . Nicméně vím, že jako mladý žil ve Vyskři, což není vůbec daleko a jeho rodiče byli Alois Bušek a Marie Folprechtová. Nevím bohužel odkud byli a na odstartování potřebuji prostudovat dědečkův záznam v matrice. Nicméně lokalita a souběh jmen zvyšují pravděpodobnost, že podobnost není náhodná :-). Také uvítám jakékoli informace o rodinách založených na jménech Bušek nebo Folprecht, třeba mi to pomůže "obejít" tu primární dědečkovu matriku. Petr Bušek
petr.busek
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv kvě 23, 2013 20:42

Re: Příjmení Folprecht, Taneček, Bušek ... okolí Sobotky

Příspěvekod Ivana » pát kvě 24, 2013 11:20

Poslala jsem Vám SZ. Ivana
Ivana
 
Příspěvky: 206
Registrován: pon říj 26, 2009 9:30

Re: Příjmení Folprecht, Taneček, Bušek ... okolí Sobotky

Příspěvekod bilekj » úte čer 25, 2013 19:57

Zdravím Ivano,
mezi předky mám Annu Švorcovou z Bystřice, což je od Skuřiny co by kamenem dohodil. Podle mého odhadu se narodila zhruba mezi roky 1770-80 a provdala se za Jiřího Jakubce z Libunce. Odkaz na její umístění v rodokmenu je zde: http://www.myheritage.cz/site-family-tr ... lyTreeID=1
Bohužel ale tuto větev ještě nemám dál prozkoumanou. Ale až se dostanu do Zámrsku, dozvím se snad víc...
Jiří Bílek
bilekj
 
Příspěvky: 96
Registrován: ned kvě 15, 2011 9:26
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Jičínsko, Turnovsko, Rokytnice n/J., Černokostelecko, Kralupsko, Volyňští Češi

Re: Příjmení Folprecht, Taneček, Bušek ... okolí Sobotky

Příspěvekod Ivana » stř čer 26, 2013 6:01

Dobrý den,
děkuji za informaci a možnou vazbu, já tuto větev též nemám zpracovanou a do Zámrsku se hned tak nedostanu. Pokud se Vám podaří něco zjistit a budete tak hodný, že mi dáte vědět budu moc ráda. Jediné co vím je, že ve Skuřině byly dva rody Švorců a já mám právě v obou předky.
Hezký den Ivana
Ivana
 
Příspěvky: 206
Registrován: pon říj 26, 2009 9:30

Re: Příjmení Folprecht, Taneček, Bušek ... okolí Sobotky

Příspěvekod rosalie » pon bře 17, 2014 21:24

Příjmení Šolc

Zdravím,

mezi předky mám Jakuba Šolce nar. 1791 Čalovice 4, jeho syny Františka Šolce 1830 - 1942 a Matěje 1827 - 1907. Otec Jakuba byl Jan, nic bližšího o něm nevím, čekám na digitalizaci matrik v Sobotce. Čížková R.
rosalie
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon úno 13, 2012 15:16

Re: Příjmení Folprecht, Taneček, Bušek ... okolí Sobotky

Příspěvekod Ivana » úte bře 18, 2014 7:07

Dobrý den,
já mám tento rod rozpracovaný a dostala jsem až do roku 1680, nemám úplně všechny sourozence předků, ale něco mám. Pokud budete mít zájem napište mi a já vám pošlu co mám. Jen se chci zeptat, František *1830 opravdu zemřel až v roce 1942? Zdá se mi ten věk docela velký a Matěje jsem neměla, můžete mi prosím poskytnou kdy a kde se narodil? A Vy jste potomkem kterého dítěte Jakuba Šolce *1792? Hezký den Ivana
Ivana
 
Příspěvky: 206
Registrován: pon říj 26, 2009 9:30

Re: Příjmení Folprecht, Taneček, Bušek ... okolí Sobotky

Příspěvekod rosalie » stř bře 19, 2014 22:09

Dobrý večer,
omlouvám se, úmrtí Františka 1942 se týká jeho syna Františka, nar. 1852 ve Vyšším Poli. Byl to praděd mého manžela. Datum úmrtí Františka, nar. 1830 nemám. Matěj se narodil 24.1. 1827 v Čalovicích 4, dne 24.8. 1846 se oženil s Annou Šemberovou nar. 11.10.1823 z Dlouhé Lhoty 34. Měli spolu 8 dětí. Matěj zemřel 6.1.1907 v Březně 26, jeho žena 9.9.1900 také v Březně 26. Bratr Matěje František/1830/ byl tedy prapradědeček mého muže a jejich otec Jakub praprapradědeček. Budu vám vděčná, když mi poskytnete informace, které o rodu máte a já na oplátku vám poskytnu zase své. Hezké dny. Čížková
rosalie
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon úno 13, 2012 15:16

Re: Příjmení Folprecht, Taneček, Bušek ... okolí Sobotky

Příspěvekod lendisek » úte úno 16, 2016 15:27

Dobrý den, mám přímého příbuzného Matěje Brixího z Vesce a jeho žena Barbora byla rozená Švorcová ze Skuřiny :D Kdyžtak se ozvěte... Lenka (roz. Brixová :mrgreen: )
lendisek
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte úno 16, 2016 15:20
Oblast pátrání: Český ráj


Zpět na Příjmení v rodokmenech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků