Radiměřský z Poličky částečně vyřešeno

Zde je prostor pro zapsání příjmení, která se vyskytují ve vašich rodokmenech. Pro nově nalezená příjmení upravte, prosím, původní záznam.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Radiměřský z Poličky částečně vyřešeno

Příspěvekod Krony » sob lis 07, 2009 16:02

Dobry den, mam takový jeden velký, palčivý problém, který se snažím už delší dobu vyřešit. Hledám nevlastní sourozence (spíš už jejich potomky) mojí babičky. Jedná se o Václava Radiměřského a Marii Sedláčkovou roz. Radiměřskou z Poličky. Moje prababička, jejich matka, Lidmila Korábová *3.9. 1889 byla poprvé oddána 22.5. 1909 za Josefa Radiměřského *3.2. 1885 pokrývače a měli spolu 3 děti. Pavla, ten zemřel asi v 11 letech a Václava a Marii. Odhaduji data narození kolem roku 1910 - 1913. Bohužel víc o nich nevím. Jen to, že když se moje babička stěhovala s rodiči z Poličky, bylo jí 8 let a ti sourozenci byli o 10-13 let starší, měli už rodiny a zůstali v Poličce. Pak se vztahy nějak přetrhaly a oni se nám úplně ztratili. Ta Marie Sedláčková měla asi syna Borečka, podle jedné z fotek, co jsem doma našla. No, mam docela podrobně zpracovány ještě 2 generace Radiměřských na zpět, abych se třeba chytla u jejich příbuzných, ale zatím marně. Mohu dát k dispozici. Žije tam více rodin, ale všechny nejsou zpřízněny. Zkoušela jsem jmenovce kontaktovat přes Skype, ale bez úspěchu. Ještě zkusím sčítací operáty. Pokud by někdo z vás něco věděl, nebo se mu to zdálo povědomé, ozvěte se prosím. Moc mi na tom záleží. Ještě pro úplnost, otec Josefa Radiměřského byl Alois Radiměřský a matka Anna Strikarová.
Martina Kronusová
Krony
 
Příspěvky: 34
Registrován: čtv dub 17, 2008 19:11
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod Krony » sob kvě 15, 2010 14:43

K teto zalezitosti se mi podarilo najit rodinu Marie Sedlackove, roz. Radimerske, resp. jejiho syna Borecka- Borise. Bohuzel, Vaclav Radimersky a jeho potomci zustavaji stale nezvestni. Vaclav se narodil 1.9. 1909 v Policce a mel zit v okoli Usti nad Orlici. Pokud by to nekomu neco reklo, budu vdecna za info.
Martina Kronusová
Krony
 
Příspěvky: 34
Registrován: čtv dub 17, 2008 19:11
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod Rozina » sob kvě 15, 2010 19:28

Já jsem měla v r. 1963 a 1964 na Lesním závodě v Žamberku jenoho kolegu, lesního inženýra Radiměřského. Křestní jméno si již nepamatuji. Mohl být narozený kolem roku 1940. Zkuste se obrátit na Lesnickou fakultu v Brně nebo v Praze (zde si nejsem jistá zda v té době fungovala). Někteří studovali i Lesnickou fakultu ve Zvolenu.
Uživatelský avatar
Rozina
 
Příspěvky: 485
Registrován: pon črc 31, 2006 11:17
Bydliště: Opočno

Příspěvekod Krony » úte kvě 18, 2010 16:54

Dobry den, moc dekuji. Podivam se po nem.
Martina Kronusová
Krony
 
Příspěvky: 34
Registrován: čtv dub 17, 2008 19:11
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod Sorcerer » úte kvě 18, 2010 23:50

Jestli Lidmila Korábová zemřela v Poličce, asi bych zkusil prohledat hřbitovní knihu a podívat se na majitele hrobu...a pokud té rodině patřila nějaká nemovitost,tak se podívat do pozemkové knihy co to bylo za nemovitost a co se s ní dál dělo...a taky bych se zkusil zeptat na evidenci obyvatel jestli tam mají nějaký starý záznam. Občas tam mají staré evidenční karty,kde může být poznámka kam se odstěhovali. Moc ochotní tam možná nebudou,ale za zeptání nic nedáte. Jde o to zjistit konkrétní jména potomků a dostat se až k žijícím...Další možnost je dotaz na ministerstvo vnitra - centrální evidenci obyvatel. Pokud budete znát konkrétní adresu a aspoň rok,kdy tam bydleli, tak většinou jsou schopni dohledat kdy a kde ten dotyčný zemřel a popřípadě jeho potomky, ale mají dost přísná pravidla, kdo o tuhle informaci může žádat. Ale zase...za zeptání nic nedáte. Potom i prohledávat internet podle jména a zkoušet různé vyhledávače. Já takhle přes internet našel příbuzné, se kterými jsme neměli 20 let kontakt. Nejdřív nic a když jsem to zkusil znovu za rok, tak jsem je našel jako kandidáta ve volbách, ale to jsem znal konkrétní jméno.
Sorcerer
 
Příspěvky: 41
Registrován: ned dub 01, 2007 20:28
Bydliště: Zábřeh,Czech Republic

Příspěvekod Krony » stř kvě 19, 2010 17:19

Dobry den, to jste si spatne precetl. Ja nehledam Lidmilu, svou prababicku, o te vim vse podstatne. Hledam jeji deti, resp. uz jen potomky toho Vaclava, Mariina syna jsem vypatrala. Jak jsem psala, nevim nic, zadnou adresu jen to, ze asi zil nekde na Ustecko-orlicku, ale za podnet diky.
Martina Kronusová
Krony
 
Příspěvky: 34
Registrován: čtv dub 17, 2008 19:11
Bydliště: Poděbrady


Zpět na Příjmení v rodokmenech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků