Příjmení od Václav

Zde je prostor pro zapsání příjmení, která se vyskytují ve vašich rodokmenech. Pro nově nalezená příjmení upravte, prosím, původní záznam.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Příspěvekod Václav » čtv říj 28, 2010 19:12

Také se těším na eventuelní spojení rodokmenů. Právě tuto část, kde možná budeme spojeni, jsem získal díky kontaktu pana Rosenberka. Náš rodokmen mám spojen ještě třikrát. To se potom ta rodinka pěkně rozrůstá :).
Na tu digitalizaci si ale ještě hezkou chvilku počkáme, bohužel :( .
Václav
 
Příspěvky: 174
Registrován: ned srp 20, 2006 8:51
Bydliště: Praha

Příspěvekod Petr Cizek » sob srp 20, 2011 20:36

Dobrý den,

jméno Čížek se v mém rodokmenu vyskytuje, můj otec byl Bohumír Čížek, dědeček Alois Čížek, pradědeček Alois Čížek.

Co se týká místopisu, tak Herálec, Kamenice u Herálce, Kamenice u Humpolce, Ledeč nad Sázavou, Kamenický Šenov, Česká Kamenice.

Pokud máte zájem, můžeme si vyměnit data. Napište mi na mail.
Mám v rodokmenu zaznamenaných několik tisíc osob, bohužel rod Čížků mám zmapovaný pouze minimálně.

Hezký den
Ing. Petr Čížek
pc@petrcizek.cz
Petr Cizek
 
Příspěvky: 15
Registrován: úte úno 02, 2010 22:43

Příjmení od Václava

Příspěvekod František Matoušek » ned srp 21, 2011 14:00

Z uvedených jmen se v mém rodokmenu vyskytla tato dvě jména:

Horák-Ketkovice,okr.Brno-venkov
Novotný(-á)-Senohrady(nyní Senorady),okr.Brno-venkov
František Matoušek
 
Příspěvky: 105
Registrován: sob říj 25, 2008 17:42
Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvekod Jnka » čtv srp 25, 2011 19:02

Mám v rodokmenu příjmení Kroupa ,je okolí Načeradce,z Daměníc
Jnka
 
Příspěvky: 41
Registrován: pon črc 13, 2009 14:54
Bydliště: Litoměřice

Re: Příjmení od Václav

Příspěvekod Zora » úte čer 26, 2012 11:09

http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... ?strana=39

sňatek Augusty Hájkové, které se přivdala do rodu Navrátilů.
Mám zmapované pouze: , Edmond - ženich otec, Tomáš děd, a z části praděd Jakub. Edmund otec, Tomáš i Jakub žili v Brně v HUsovicích, (Obřanech), Edmund otec se později přestěhoval do Bohunic a po smrti manželky Augusty snad do Lednice. V Bohunicích pak žili potomci, určitě se zde bydlel v době sňatku Edmund syn - http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... ?strana=60

Omlouvám se, neumím dobře číst matriky, proto nezvládnu přečíst v prvním odkazu, odkud Augusta byla původem.
Stejně tak doposud nevím, odkud přišel do Brna rod Navrátilů, před rokem 1828 jsem zatím v brněnských matrikách nic nenašla - ale s genealogií začínám :-))), tak třeba později :-)))

Zora
Naposledy upravil Zora dne stř čer 27, 2012 16:47, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29118
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Příjmení od Václav

Příspěvekod mastermisule » stř čer 27, 2012 16:24

Dobrý den.
V mém rodokmenu mám příjmení Čech v Letkovice, Nová Ves, Řeznovice, Budkovice, Česká Kamenice.
Borecká
mastermisule
 
Příspěvky: 134
Registrován: pon pro 26, 2011 21:19
Bydliště: Česká Kamenice

Re: Příjmení od Václav

Příspěvekod wilye » úte črc 10, 2012 17:18

Mám v rodokmenu přijmení Matule (Matula) z Polešovic, ale přišli ze Zlechova, takže "přes kopec" :wink:
Prozatím mám pouze základní linii. Při pokusu o rozšíření jsem ztratila "nit" a čas :roll:
Uživatelský avatar
wilye
 
Příspěvky: 22
Registrován: pon úno 06, 2012 11:22
Bydliště: Praha

Re: Příjmení od Václav

Příspěvekod marrowsh3 » stř kvě 25, 2016 14:13

Dobrý den,
chybí Vám tam ještě Musila:)
Zdraví Marek Musila - vnuk Evžena Musily.
marrowsh3
 
Příspěvky: 5
Registrován: stř kvě 25, 2016 11:31
Bydliště: Opava
Oblast pátrání: Widder - Rakousko, Majewski - Polsko, Musila Opavsko, Kostrzewa - Polsko, Opavsko

Re: Příjmení od Václav

Příspěvekod tewby » pát lis 25, 2016 11:28

Mám v rodokmenu Vavřinec Obraz *2. Srpen 1693, Hostomice +13. Prosinec 1753, Hostomice, syn Jakuba Obraza a Kateřiny
Uživatelský avatar
tewby
 
Příspěvky: 347
Registrován: stř črc 24, 2013 14:58
Bydliště: Praha

Předchozí

Zpět na Příjmení v rodokmenech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků