Pražské Podskalí a Nusle - Loquens, Tuček, Denk, Faltin ...

Zde je prostor pro zapsání příjmení, která se vyskytují ve vašich rodokmenech. Pro nově nalezená příjmení upravte, prosím, původní záznam.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Pražské Podskalí a Nusle - Loquens, Tuček, Denk, Faltin ...

Příspěvekod marek » čtv lis 07, 2013 9:30

Dobrý den,


Zajímám se o rod Loquensů, který pochází z Náchodska. Moji předci se v 18. století objevují u Hradce Králové, poté v Polné asi od roku 1800 v Praze. Zde bydlí asi do roku 1860 v Petrské čtvrti a poté až do konce 1. sv. války v Podskalí nebo v Nuslích.

S tímto rodem jsou od roku 1800 do roku 1920 v Praze, především v Podskalí a v Nuslích, spojena tato příjmení:
Tuček
Denk
Martinovský
Faltin
Štěpanovský
Morávek
Havelka
Zelenka
Kreibich
Kameník
Trumler.

Pokud se i Vám v Praze objevuje nějaké výše uvedené příjmení, ozvěte se.
Děkuji
marek
 
Příspěvky: 55
Registrován: čtv bře 21, 2013 19:32

Re: Pražské Podskalí a Nusle - Loquens, Tuček, Denk, Faltin

Příspěvekod Šušara » čtv lis 07, 2013 22:44

Dobrý večer,
mám Havelky z Ruzyně asi od r.1900 - předtím Jeneč, Sloup, Trnová, Křinec, Ronov-Oskořínek, Hrubý Jeseník.
Uživatelský avatar
Šušara
 
Příspěvky: 844
Registrován: pát bře 01, 2013 13:56
Bydliště: Táborsko
Oblast pátrání: Praha-západ, Příbramsko, Rakovnicko, Berounsko, Praha-východ, Třebíčsko, Hrubý Jeseník, Ledečko,
Úžice, Mladá Vožice, Vlašimsko, Choustník, Mazelov (ČB), Praha, a v okolí uvedeného

Re: Pražské Podskalí a Nusle - Loquens, Tuček, Denk, Faltin

Příspěvekod marek » sob lis 09, 2013 16:44

Dobrý den,
mí Havelkové pocházeli z Jestřábí Lhoty. Josef Havelka, nar. 1840 v Jestřábí Lhotě si vzal roku 1867 v Praze Annu roz. Loquensovou. Spolu měli Adolfa, nar. 1871, a Annu, nar. 1876, oba narozeni v Praze. V roce 1869 bydleli na Praze I, č. p. 719.
Marek
marek
 
Příspěvky: 55
Registrován: čtv bře 21, 2013 19:32

Re: Pražské Podskalí a Nusle - Loquens, Tuček, Denk, Faltin

Příspěvekod Václav » čtv lis 14, 2013 2:37

My máme Lokvence v Náchodě a okolí zde: http://hajek-rodokmen.info/phpgedview42 ... _width=100
Václav
 
Příspěvky: 174
Registrován: ned srp 20, 2006 8:51
Bydliště: Praha

Re: Pražské Podskalí a Nusle - Loquens, Tuček, Denk, Faltin

Příspěvekod marek » ned lis 17, 2013 19:58

Já jsem zjistil, že r. 1713 se narodila Dorota, r. 1716 Mathias Wenseslaus, a r.1723 Terezie Catharia. Všichni se narodili ve farním obvodě Hradce Králové, na pravděpodobně dnes již zaniklých panských dvorcích. Jejich otcem byl Georgius Loquens, matkou jistá Elisabeta. V roce 1750 se již objevují v Polné. Odkud Georgius pocházel nevím, ale jsem přesvědčen, že z náchodského panství, kde se příjmení Loquens v té době často objevovalo. Mám kopii knížečky Přiznání faráře černokosteleckého, kterou r. 1940 napsal Josef Lokvens Kostelecký, a která se týká historie tohoto rodu. Pokud ji nemáte, mohu Vám ji zaslat. Kdybyste při svém pátrání narazil na výše jmenovaného Georgiuse, byl bych rád za upozornění.
Děkuji
Marek
marek
 
Příspěvky: 55
Registrován: čtv bře 21, 2013 19:32


Zpět na Příjmení v rodokmenech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků