rody Chrudimsko, Pardubicko,ostatní oblasti -doplněno

Zde je prostor pro zapsání příjmení, která se vyskytují ve vašich rodokmenech. Pro nově nalezená příjmení upravte, prosím, původní záznam.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

rody Chrudimsko, Pardubicko,ostatní oblasti -doplněno

Příspěvekod anoli » stř srp 19, 2009 22:13

Dobrý den,

zveřejňuji zde výběrem příjmení z mé databáze. Zvýrazněná příjmení mě obzvlášť zajímají a většinou mám z nich i částečné rozrody. Pokud byste měli pocit, že bychom se mohli napojit, neváhejte a napište mi na : i.bilkova[a]centrum.cz, nebo do tohoto fóra.

Chrudimsko

Bílek (Zaječice,Chrast), Blažek (Trpišov, Škrovád), Bleha (Trpišov), Celar též Ceral (Lukavice,Krupín ), Čáp (Lukavice) ,Dalecký (Jasné Pole, Nová Ves) , Horáček (Skalice) , Hrdý (Bošov, Chrast), Janoušek (Žumberk, Skala),Jarý - kramáři (Leštinka, Skala), Kopecký (Trojovice), Kozák (Kvasín,Skala evang.), Kykal též Kikal (Luže, Čankovice,Blansko), Mazuch(Škrovád), Mihulka (Skala), Mrkvička (Výsonín, Lukavice), Pilný (, Trhová Kamenice, Travná, Nová Ves), Plíšek (Vranov), Pluhař (Škrovád,Orel), Rohlík (Topol,Zaječice), Rosa též Roza (Chrastecko), Roubinek (Chrastecko),Rybenský (Dědová, Lukavice), Řezníček též Řezník (Havlovice, Ctětín),Sejkora též Sýkora (Slatiňany, Škrovád),Sobotka (Trojovice), Spálovský (Zaječice), Starý (Trpišov), Škvrně též Škvrňák Bítovany,Orel,Křižanovice,Svídnice, Slatiňany,Trpišov), Šmahel (Řestoky),Šťovíček (Slatiňany), Urban (Kameničky, Jančour),Wolf (Svídnice) Zlesák (Horka)

Pardubicko

Heller též Herel (Vys.Chvojno), Holinka (Býšť), Jedlička (V.Chvojno), Kamenický (Chvojenec, V.Chvojno + okolí , Kopecký (Ostřešany), Krčma (Poběžovice),

příjmení z ostatních oblastí:

Brožek (Smrčí - Železný Brod, Chuchelna, Rovensko pod Troskami), Bernard (Modřišice o.Turnov, Praha, Polička),Kykal i Kikal (Vitiněves, Jaroměř), Líbal (Mladá Boleslav) ,Mucha (Praha, Uherské Hradiště, Prostějov,Pávek (Velká Řetová, Studené), Píč (Nekoř, Rovné)Prajzler (Semily, Chuchelna) , Wolf též Volf i Vlk (Vrchlabí), Vetterle též Fetterl(e) Praha -Písek- knihtiskař

Jižní Čechy: Šebor -Jistebnice, Borotín, Pinkáček, Gallas, Nussbaum - České Budějovice, Malý-myslivecký rod - Chyšky, Svatkovice, Dražičky, Mlčinský - Chyšky
ANOLI
Uživatelský avatar
anoli
 
Příspěvky: 173
Registrován: pon zář 04, 2006 16:20
Bydliště: Chrudim

Příspěvekod Michael » čtv srp 20, 2009 9:53

Vím dost o lesnickém rodu Mally. Pocházeli ale z Domažlicka a sloužili většinou jako hajní.
Michael
 
Příspěvky: 229
Registrován: čtv říj 19, 2006 15:27
Bydliště: Klatovy

Příspěvekod anoli » čtv srp 20, 2009 10:12

Michael píše:Vím dost o lesnickém rodu Mally. Pocházeli ale z Domažlicka a sloužili většinou jako hajní.


Díky, to mě zajímá. Můžete mi tedy prosím sdělit nějaká konkrétní data? Mail: i.bilkova[a]centrum.cz
ANOLI
Uživatelský avatar
anoli
 
Příspěvky: 173
Registrován: pon zář 04, 2006 16:20
Bydliště: Chrudim

Re: rody Chrudimsko, Pardubicko,ostatní oblasti -doplněno

Příspěvekod korda » čtv úno 14, 2013 17:27

Zdravím, mám v rodokmenu Kateřinu Kozákovou z Kvasína 22, Dcera Jana Kozáka vzala si Václava Dopitu z H Holetína 51 někdy před rokem 1833.
korda
 
Příspěvky: 3
Registrován: sob zář 20, 2008 20:52

Re: rody Chrudimsko, Pardubicko,ostatní oblasti -doplněno

Příspěvekod jirkabj » pát úno 22, 2013 3:29

Moje babička Marta Hrdá-Chvojková byla dcerou Františka Hrdého pekaře v Chrudimi ve Filištínské ulici někdy kolem r.1900
Jeho bratr odjel do USA chicago Illinois byl řezník
jirkabj
 
Příspěvky: 18
Registrován: ned říj 28, 2007 5:59

Re: rody Chrudimsko, Pardubicko,ostatní oblasti -doplněno

Příspěvekod anoli » pon úno 25, 2013 18:41

korda píše:Zdravím, mám v rodokmenu Kateřinu Kozákovou z Kvasína 22, Dcera Jana Kozáka vzala si Václava Dopitu z H Holetína 51 někdy před rokem 1833.



Dobrý den, já to mám zatím takto : Jan Kozák - Václav Kozák ( nar.1783 Kvasín 3)- Josef Kozák (evangelík) - František Kozák ( evangelík -nar.13.4.1844 Kvasín 7) atd.
ANOLI
Uživatelský avatar
anoli
 
Příspěvky: 173
Registrován: pon zář 04, 2006 16:20
Bydliště: Chrudim

Re: rody Chrudimsko, Pardubicko,ostatní oblasti -doplněno

Příspěvekod anoli » pon úno 25, 2013 18:45

jirkabj píše:Moje babička Marta Hrdá-Chvojková byla dcerou Františka Hrdého pekaře v Chrudimi ve Filištínské ulici někdy kolem r.1900
Jeho bratr odjel do USA chicago Illinois byl řezník


Dobrý den, mám pouze Hrdé z Chrasti, Horky a z Bošova.
ANOLI
Uživatelský avatar
anoli
 
Příspěvky: 173
Registrován: pon zář 04, 2006 16:20
Bydliště: Chrudim

Re: rody Chrudimsko, Pardubicko,ostatní oblasti -doplněno

Příspěvekod galulois » ned kvě 05, 2013 18:44

Kamenického mám narozeného 1838, ale až v Hrochově Týnci, to už je trochu z ruky... i když... :-)
galulois
 
Příspěvky: 513
Registrován: úte čer 05, 2012 17:55
Oblast pátrání: Ivanovice na Hané, Pucov (Třebíč) a Domoradice (vys. mýto)

Re: rody Chrudimsko, Pardubicko,ostatní oblasti -doplněno

Příspěvekod veverkahela » čtv říj 17, 2013 7:21

Dobrý den, na rod Vetterle jsem narazila i v Týně nad Vltavou....
veverkahela
 
Příspěvky: 14
Registrován: čtv říj 10, 2013 11:01

Re: rody Chrudimsko, Pardubicko,ostatní oblasti -doplněno

Příspěvekod anoli » pon říj 28, 2013 20:31

veverkahela píše:Dobrý den, na rod Vetterle jsem narazila i v Týně nad Vltavou....


ano, díky za postřeh, vdova Josefa Šejdová , rozená Veselá v Týně nad Vltavou ,si vzala ve Vodňanech o 18 let mladšího knihtiskaře Františka Vetterle, a sama se pak stala knihtiskařkou v Praze,

nebo víte ještě něco jiného? :shock:
ANOLI
Uživatelský avatar
anoli
 
Příspěvky: 173
Registrován: pon zář 04, 2006 16:20
Bydliště: Chrudim

Re: rody Chrudimsko, Pardubicko,ostatní oblasti -doplněno

Příspěvekod selinger » sob lis 02, 2013 20:18

Býšť - 9.listopadu 1801 zemřel v Býšti Waclaw Mládek, který měl za manželku Anna Holinka ( bližší údaje o ní nemám ) a měli spolu dceru Magdalenu, která jako manželka Václava Mlatečka zemřela 7. června 1840
selinger
 
Příspěvky: 411
Registrován: ned dub 17, 2011 16:09

Re: rody Chrudimsko, Pardubicko,ostatní oblasti -doplněno

Příspěvekod Ædwin » pát led 26, 2018 13:28

Dobrý den,
já bych měl hromadu Blažků a Blehů z Trpišova.
Ædwin
 
Příspěvky: 160
Registrován: ned lis 22, 2015 14:12
Oblast pátrání: Příjmení: Zeman, Dostálek, Kutílek, Bernt, Horník, Bonaventura, Daniel, Jezdina, Smetana, Braun, Pazderka, Švejgl, Živný, Blažek, Ptačovský (a mraky jiných...)

Oblast Nechanicka, Chrudimska, Letohradska, Louny
Rodokmen online: MyHeritage - j.de.z (a) email cz

Re: rody Chrudimsko, Pardubicko,ostatní oblasti -doplněno

Příspěvekod shr3k » ned úno 04, 2018 1:47

Dobrý den, rodina Hrdých z Bošova zde https://www.myheritage.cz/site-family-t ... lyTreeID=1 tamtéž i Pluhař a Mazuch ze Škrovádu.
Sýkorovy ze Škrovádu také známe, není to však rodina.
Uživatelský avatar
shr3k
 
Příspěvky: 61
Registrován: čtv kvě 12, 2016 20:59
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Slatiňany, Chrudim, Pardubice, Sezemice, Holice, Hroubovice, Chrast, Žumberk, Čankovice, Čechticko, Humpolecko, Sedlice, Želiv, Hořovice, Postoloprty, Třeboň, Dürnkrut, Střední Pováží, Wien, Frankstadt (Nový Malín), Lomigsdorf (Dlouhomilov)


Zpět na Příjmení v rodokmenech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků