Březka (fara Tasov)

Zde je prostor pro zapsání příjmení, která se vyskytují ve vašich rodokmenech. Pro nově nalezená příjmení upravte, prosím, původní záznam.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Březka (fara Tasov)

Příspěvekod makke » stř zář 25, 2013 21:50

Milí kolegové badatelé,

dokončila jsem "projekt" kompletní rekonstrukce osedlosti gruntů v obci Březka (fara Tasov) v letech 1654-2013, podařilo se mi zmapovat (doufám) veškeré obyvatelstvo obce v daném období, provázat vzájemné příbuzenské vazby a majetkové poměry, takže bude-li mezi vámi nějaký šťastlivec, jehož předkové z Březky pocházeli, neváhejte mě kontaktovat, třeba mohu nějak posloužit.
makke
 
Příspěvky: 517
Registrován: sob pro 11, 2010 0:58
Bydliště: Březka
Oblast pátrání: Březka, Březí (ZR), Březské,Hluboké (TR), Kamenná, Košíkov, Krokočín
obecně panství Náměšť nad Oslavou

Re: Březka (fara Tasov)

Příspěvekod Zora » stř zář 25, 2013 22:29

https://picasaweb.google.com/uzivatelzs ... yqPJr42FZQ

Bohužel zatím nemám pohromadě všechny fotografie, proto ani nejsou seřazeny a popsány. Ale Markéta si zaslouží teď hned ohromný obdiv a ode mě osobní poděkování.

V Březce v domku č. 16 kdysi bydleli prarodiče mé prababičky.
Diplomovou práci jsem našla před rokem, dvěma na netu, byla to poslední naděje, jak vypátrat rodinu stěhovavého šafáře.
Byla jsem tak překvapená a současně šťastná, že jsem se snažila vypátrat autorku, abych jí mohla poděkovat.
Našly jsme se tady na fóu asi před měsícem, naprostou náhodou.
Dostala jsem pozvání a využila jsem ho.
Markétina práce je neskutečná. Ke každému domu jeho historie, skoro všude připojen rodokmen, spousta fotografíí pečlivě vyhledaných po šuplících, stejně tak fotky těch nejmladších ratolestí, srovnání starší a současné podoby domu, pro každý dům informace na ohromném formátu. Stěny dvou místností jsou pokryty....
A to Markéta ještě ke každému domu přidá zajímavost, tady mají v několika generacích jen kluky, tady měli větší počet dětí ... no, skoro se jejich výčet nevlezl na papír, tenhle pán odešel jinam, ale syn se sem vrátil...

Markéta mě provedla po vsi, pochlubila se opravenou zvonicí (všichni místní chlapi dali ruku k dílu a za dva dny stavba zářila do kraje), upozornila na zajímavá stavení, která jsem před tím viděla na fotkách. Samozřejmě jsem viděla domek předků, zepředu, zezadu, s rozhledem do kraje :-)))
Je fajn se potkat s někým, kdo dokáže i v dnešní době dělat něco pro obec, pro radost všech spoluobčanů a - mezi náma- oni ji tam mají všichni moc rádi a stejně tak i její přátele. A nejde o amatérskou práci, jde to opravdu odborná genealogie.

Zora
PS - Markéto, i podle mínění jiných vaříš vynikající kávu, dík i za ni.
Naposledy upravil Zora dne čtv zář 26, 2013 10:09, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29182
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Březka (fara Tasov)

Příspěvekod KackaCT » čtv zář 26, 2013 8:01

Takového jednoho v každé obci a máme vystaráno :)

U nás je taky jeden moc šikovný pán, který vydává knihy s historií města. V současné chvíli připravuje knihu o povoláních a řemeslech - jaké tu byly obchody, živnosti atd. Též úžasný počin.

A Zoro - náhody neexistují :)
Hezký den a před paní Markétou - klobouk dolů.
KackaCT
 
Příspěvky: 49
Registrován: pon led 28, 2013 20:45
Bydliště: Česká Třebová
Oblast pátrání: Bohuňovice okr. Svitavy, Dolní Újezd u Litomyšle, Svinná u České Třebové, Dobruška, Díly (Nový Postřekov), Postřekov.


Zpět na Příjmení v rodokmenech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník