GEISSLER

Zde je prostor pro zapsání příjmení, která se vyskytují ve vašich rodokmenech. Pro nově nalezená příjmení upravte, prosím, původní záznam.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

GEISSLER

Příspěvekod Ludmila » úte srp 11, 2009 12:29

Mozna mate ve vasem rodokmenu prijmeni GEISSLER. Pro pani Annie z Francie hledam jakoukoliv informaci o potomcich Frantiska (Franze) Geisslera, nar. 31.1.1858 pravdepodobne ve Wscherau (Vseruby) , ktery zil v obci Tischau (Mstisov) na Teplicku. Jeho zena se jmenovala Dörfler Aloisie.
Dekuji predem za jakoukoliv informaci.
Ludmila
 
Příspěvky: 214
Registrován: pát dub 03, 2009 20:19
Bydliště: Francie

Příspěvekod Ludmila » úte zář 01, 2009 20:20

Vzhledem k tomu, ze Frantisek Geissler mel 10 deti (zatim nevime, zda matkou vsech byla Aloisie), narozenych mezi 1893 - 1905, je velmi pravdepodobne, ze potomci nekoho z nich ziji v Cechach.
Geisslerovi, ozvete se!
Ludmila
 
Příspěvky: 214
Registrován: pát dub 03, 2009 20:19
Bydliště: Francie

Re: GEISSLER

Příspěvekod Jiří Geissler » úte črc 03, 2012 12:03

Dobrý den hledal jsem svůj rodokmen a našel jsem tu to stránku je mi 15 let a jmenuji se Jiří Geissler můj otec má stejné jméno. když tak mě kontaktujte na můj email - jirigeissler[a]seznam.cz děkuji.
Jiří Geissler
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte črc 03, 2012 12:00

Re: GEISSLER

Příspěvekod vojta.becica@seznam.cz » pon říj 15, 2012 4:56

Zdravím, já jsem též o nějakého Geislera "zakopnul" okolo Uh. Hradiště- Popovice, Podolí, Kunovice- jenže je pryč. Je to škoda, protože jsem navrhoval rozšířit databázi o "zatoulané příbuzné" a nevím jak pochodím. Myšleno je to tak, že narazím na příjmení prokazatelně odjinud !!! a vložím jej "zatepla" do databáze, protože vzpomínat, kde a kdy jsem toto příjmení viděl.......... Pokud se Vám toto zamlouvá podpořte myšlenku, protože je tu tímto další možnost vzájemně si vypomoci v bádání. S pozdravem vojta.
vojta.becica@seznam.cz
 
Příspěvky: 13
Registrován: pát pro 24, 2010 21:31


Zpět na Příjmení v rodokmenech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků