Střed.+vých.+záp.+již.Čechy,Vysočina akt.4.12.2018

Zde je prostor pro zapsání příjmení, která se vyskytují ve vašich rodokmenech. Pro nově nalezená příjmení upravte, prosím, původní záznam.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Re: Střed.+vých.+záp.+jižní Čechy,Třebíč akt.29.7.2016

Příspěvekod janamic » stř lis 16, 2016 10:59

Vypadá to spíše na mladšího Jana z indexu *1692, syna Jakuba. V indexech v okolí není nic, tak mi (opět) nezbývá nic jiného než číst celé matriky
Miana
janamic
 
Příspěvky: 1788
Registrován: sob čer 29, 2013 13:28
Oblast pátrání: Podbrdský kraj, Prácheňský kraj, Jižní Čechy, Křivoklátsko, Praha západ, Praha východ, Střední Polabí

Re: Střed.+vých.+záp.+jižní Čechy,Třebíč akt.29.7.2016

Příspěvekod kuchy68 » stř úno 01, 2017 10:28

Dobrý den,

mam v rodokmenu Moláka Jakuba který se narodil 3.7.1751 v Koutech. Což je co by kamenem dohodil z Vržanova. Nedaří se mi dohledat jeho rodiče ani svatbu ani narození.
Otec by měl být Matěj Molák a matka Justina. Nepasuje vám do rodokmenu?

Děkuji
Petr K
kuchy68
 
Příspěvky: 59
Registrován: úte kvě 12, 2015 11:37
Oblast pátrání: Třebíčsko, Hrotovicko, Mor. Krumlovsko, Znojemsko,
příjmení Kuchařík, Jonáš, Otoupal, Ramach

Re: Střed.+vých.+záp.+jižní Čechy,Třebíč akt.29.7.2016

Příspěvekod Šušara » stř úno 01, 2017 10:40

Já mám Molákovi až v r. 1657, to se narodila Magdalena, která se provdala do Koutů. Hledám pouze přímé předky, takže bohužel o jiných Molákových (krom rodičů Magdaleny) nevím.
Uživatelský avatar
Šušara
 
Příspěvky: 844
Registrován: pát bře 01, 2013 13:56
Bydliště: Táborsko
Oblast pátrání: Praha-západ, Příbramsko, Rakovnicko, Berounsko, Praha-východ, Třebíčsko, Hrubý Jeseník, Ledečko,
Úžice, Mladá Vožice, Vlašimsko, Choustník, Mazelov (ČB), Praha, a v okolí uvedeného

Re: Střed.+vých.+záp.+jižní Čechy,Třebíč akt.1.3.17

Příspěvekod Šušara » stř bře 01, 2017 13:17

Dnes 1.3.2017 přidáni Antropius, Buk, Bureš, Chlumský, Dvořák, Grundt, Havel, Havlík, Hellmann, Hruška, Knöchel, Kus, Löhmann, Lonský, Mareš, Paška, Pohanka, Reiff, Renftel, Staněk, Stölzig, Sýkora, Vochján a Zeman.
Uživatelský avatar
Šušara
 
Příspěvky: 844
Registrován: pát bře 01, 2013 13:56
Bydliště: Táborsko
Oblast pátrání: Praha-západ, Příbramsko, Rakovnicko, Berounsko, Praha-východ, Třebíčsko, Hrubý Jeseník, Ledečko,
Úžice, Mladá Vožice, Vlašimsko, Choustník, Mazelov (ČB), Praha, a v okolí uvedeného

Re: Střed.+vých.+záp.+jižní Čechy,Třebíč akt.1.3.17

Příspěvekod janamic » stř bře 01, 2017 20:41

Zdravím,
myslím, že je otázka času, kdy nalezneme společné předky- společných jmen i vesnic máme hodně, jen já stále nemám dohledáno...
Mám Martina Kohlíčka *1691 z Lužců, měl první manželku Dorotu Machulkovou, ale my jsme z druhého manželství s Annou Kosovou...a protože jeho matka byla Klečková, mohla by to být první shoda.
Miana
janamic
 
Příspěvky: 1788
Registrován: sob čer 29, 2013 13:28
Oblast pátrání: Podbrdský kraj, Prácheňský kraj, Jižní Čechy, Křivoklátsko, Praha západ, Praha východ, Střední Polabí

Re: Střed.+vých.+záp.+jižní Čechy,Třebíč akt.1.3.17

Příspěvekod Šušara » stř bře 01, 2017 22:26

Hezký večer, Martina Kohlíčka sice nemám, ale Kateřinu Kohlíčkovou roz.Klečkovou ano, posílám SZ
Uživatelský avatar
Šušara
 
Příspěvky: 844
Registrován: pát bře 01, 2013 13:56
Bydliště: Táborsko
Oblast pátrání: Praha-západ, Příbramsko, Rakovnicko, Berounsko, Praha-východ, Třebíčsko, Hrubý Jeseník, Ledečko,
Úžice, Mladá Vožice, Vlašimsko, Choustník, Mazelov (ČB), Praha, a v okolí uvedeného

Re: Střed.+vých.+záp.+jižní Čechy,Třebíč akt.1.3.17

Příspěvekod hroznata » čtv bře 02, 2017 21:31

Hezký den,
mám Bělohlávek (Sylvánka), Kmoch (Makolusky) Klouda (Uhlířské Janovice) Polesný (Veltruby(KO)), Smolík (Vlková)
hroznata
 
Příspěvky: 32
Registrován: čtv led 16, 2014 13:58
Oblast pátrání: Uhlířskojanovicko, Novopacko, Nymbursko

Re: Střed.+vých.+záp.+jižní Čechy,Třebíč akt.1.3.17

Příspěvekod Šušara » pát bře 03, 2017 7:55

hroznata píše:Hezký den,
mám Bělohlávek (Sylvánka), Kmoch (Makolusky) Klouda (Uhlířské Janovice) Polesný (Veltruby(KO)), Smolík (Vlková)


Už jsme si jednou psali - shoda žádná, zajímá mne ten Polesný, která je to doba?
Hezký den
Uživatelský avatar
Šušara
 
Příspěvky: 844
Registrován: pát bře 01, 2013 13:56
Bydliště: Táborsko
Oblast pátrání: Praha-západ, Příbramsko, Rakovnicko, Berounsko, Praha-východ, Třebíčsko, Hrubý Jeseník, Ledečko,
Úžice, Mladá Vožice, Vlašimsko, Choustník, Mazelov (ČB), Praha, a v okolí uvedeného

Re: Střed.+vých.+záp.+jižní Čechy,Třebíč akt.1.3.17

Příspěvekod hroznata » pon bře 06, 2017 13:48

Hezký den
Narození ve Veltrubech
Jan Polesný *1674
Alžběta Polesná * 1715
taky na http://www.rodopis.estranky.cz/
hroznata
 
Příspěvky: 32
Registrován: čtv led 16, 2014 13:58
Oblast pátrání: Uhlířskojanovicko, Novopacko, Nymbursko

Re: Střed.+vých.+záp.+jižní Čechy,Třebíč akt.1.3.17

Příspěvekod Šušara » pon bře 06, 2017 22:22

Dobrý večer,
já hledám Pavla Polesného, který se přiženil 1699 do Ledečka a nevím odkud příšel. Do Veltrub to není zas tak daleko, zkusím popátrat.
Díky :)
Uživatelský avatar
Šušara
 
Příspěvky: 844
Registrován: pát bře 01, 2013 13:56
Bydliště: Táborsko
Oblast pátrání: Praha-západ, Příbramsko, Rakovnicko, Berounsko, Praha-východ, Třebíčsko, Hrubý Jeseník, Ledečko,
Úžice, Mladá Vožice, Vlašimsko, Choustník, Mazelov (ČB), Praha, a v okolí uvedeného

Re: Střed.+vých.+záp.+jižní Čechy,Třebíč akt.1.3.17

Příspěvekod Zora » stř čer 21, 2017 15:40

Dobrý den, Mareš - Chlum, jedná se o obe u Třebíče nebo u Zlína? Děkuji, Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Střed.+vých.+záp.+jižní Čechy,Třebíč akt.1.3.17

Příspěvekod Šušara » pát čer 23, 2017 19:03

Je to u Třebíče, v roce 1720 si Rozina Marešová, dcera Jakuba z Chlumu vzala Josefa Neuberta. Data narození Roziny ani Jakuba zatím nemám. Hezký den, Helena
Uživatelský avatar
Šušara
 
Příspěvky: 844
Registrován: pát bře 01, 2013 13:56
Bydliště: Táborsko
Oblast pátrání: Praha-západ, Příbramsko, Rakovnicko, Berounsko, Praha-východ, Třebíčsko, Hrubý Jeseník, Ledečko,
Úžice, Mladá Vožice, Vlašimsko, Choustník, Mazelov (ČB), Praha, a v okolí uvedeného

Re: Střed.+vých.+záp.+jižní Čechy,Třebíč akt.1.3.17

Příspěvekod Zora » pát čer 23, 2017 19:15

Šušara píše:Je to u Třebíče, v roce 1720 si Rozina Marešová, dcera Jakuba z Chlumu vzala Josefa Neuberta. Data narození Roziny ani Jakuba zatím nemám. Hezký den, Helena


Děkuji, hledám * kolem 1790 +- Mareše Jana, otec Matěj . bohužel, pod farnosti Chlum pro tuto dobu už Marešové v indexu nejsou, zítra prohlédnu Kamenici .
Pěkný večer, Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Střed.+vých.+záp.+jižní Čechy,Třebíč akt.1.3.17

Příspěvekod JanaVi » pát čer 23, 2017 20:54

Dobrý večer, mám Patery z Hudlic. František Patera nar. 1821, syn Antonína Patery a Barbory rozené Paterové. Františkova dcera Anežka se narodila 1860 už na Svaté. Dál jsou dvě rodiny Paterů - Jan nar. 1739, Václav nar. 1710 a opět Jan nar. 1764 a František nar. 1738.
Uživatelský avatar
JanaVi
 
Příspěvky: 243
Registrován: pon led 04, 2016 18:13
Bydliště: Beroun
Oblast pátrání: Kladno, Beroun a okolí, Pocinovice, Úsilov, Kosova Hora, Hvožďany, okolí Komárova, Stará Ves - Altdorf, Panenský Týnec, Jezbořice, Horní Kamenice

Re: Střed.+vých.+záp.+jižní Čechy,Třebíč akt.1.3.17

Příspěvekod Šušara » pát čer 23, 2017 21:25

JanaVi píše:Dobrý večer, mám Patery z Hudlic. František Patera nar. 1821, syn Antonína Patery a Barbory rozené Paterové. Františkova dcera Anežka se narodila 1860 už na Svaté. Dál jsou dvě rodiny Paterů - Jan nar. 1739, Václav nar. 1710 a opět Jan nar. 1764 a František nar. 1738.


Já mám v rodokmenu Annu P. nar. 1790 dceru Františka Patery mistra ševce a Veroniky roz.Vlasákové. Takže teoreticky bychom mohly
mít shodu s Vaším Františkem nar. 1738. Já o tom našem Františkovi zatím nic jiného nevím.
Uživatelský avatar
Šušara
 
Příspěvky: 844
Registrován: pát bře 01, 2013 13:56
Bydliště: Táborsko
Oblast pátrání: Praha-západ, Příbramsko, Rakovnicko, Berounsko, Praha-východ, Třebíčsko, Hrubý Jeseník, Ledečko,
Úžice, Mladá Vožice, Vlašimsko, Choustník, Mazelov (ČB), Praha, a v okolí uvedeného

PředchozíDalší

Zpět na Příjmení v rodokmenech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků