Střed.+vých.+záp.+již.Čechy,Vysočina akt.4.12.2018

Zde je prostor pro zapsání příjmení, která se vyskytují ve vašich rodokmenech. Pro nově nalezená příjmení upravte, prosím, původní záznam.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Re: Berounsko,Příbramsko,Pha-záp.,Nymbursko,Třebíčsko - nové

Příspěvekod ota » stř led 08, 2014 8:11

Omlouvám se, dala jsem vám tam špatný link
http://digi.nacr.cz/prihlasky2/?action= ... folium=826
Zdravím, Ota
ota
 
Příspěvky: 287
Registrován: ned zář 15, 2013 0:23
Bydliště: Praha 8
Oblast pátrání: Citoliby, Čechtice, Dolní Kralovice, Doksany,Dolní Orlice, Dubá, Hrubá Skála, Klatovy,Králíky, Louny, Lenešice, Lysá nad Labem, Louňovice, Lovosice, Pesvice, Postupice, Praha, Ředhošť, Semice, Třebíč, Turnov,

Re: Berounsko,Příbramsko,Pha-záp.,Nymbursko,Třebíčsko - nové

Příspěvekod Sova » čtv led 09, 2014 9:16

Malý Chlumec č.9 Bartoloměj Mistaller,manželka Marie Vlček ze Skuhrova 26,oba rody pohodnické.Syn Jan,rovněž pohodný,manželka Voršila Archman z Dobříše ,její otec Václav byl pohodný.Pokračovatel byl syn Václav 19/2 1843,pohodný v M.Chlumci 9 s manželkou Marií Růžička z Točníku,otec Václav opět pohodný.Je toho víc,pokud máte zájem. J.
Sova
 
Příspěvky: 56
Registrován: pát črc 30, 2010 15:28
Bydliště: Kladno

Re: Berounsko,Příbramsko,Pha-záp.,Nymbursko,Třebíčsko - nové

Příspěvekod Šušara » čtv led 09, 2014 17:43

ota píše:Omlouvám se, dala jsem vám tam špatný link
http://digi.nacr.cz/prihlasky2/?action= ... folium=826


Moc děkuji, ale ani tenhle Čuba není ten můj :( .
Zdravím Helena
Uživatelský avatar
Šušara
 
Příspěvky: 844
Registrován: pát bře 01, 2013 13:56
Bydliště: Táborsko
Oblast pátrání: Praha-západ, Příbramsko, Rakovnicko, Berounsko, Praha-východ, Třebíčsko, Hrubý Jeseník, Ledečko,
Úžice, Mladá Vožice, Vlašimsko, Choustník, Mazelov (ČB), Praha, a v okolí uvedeného

Re: Berounsko,Příbramsko,Pha-záp.,Nymbursko,Třebíčsko - nové

Příspěvekod Šušara » čtv led 09, 2014 18:01

Sova píše:Malý Chlumec č.9 Bartoloměj Mistaller,manželka Marie Vlček ze Skuhrova 26,oba rody pohodnické.Syn Jan,rovněž pohodný,manželka Voršila Archman z Dobříše ,její otec Václav byl pohodný.Pokračovatel byl syn Václav 19/2 1843,pohodný v M.Chlumci 9 s manželkou Marií Růžička z Točníku,otec Václav opět pohodný.Je toho víc,pokud máte zájem. J.


Já hledám údaje o Anně Mistollerová (asi Mistallerové) z Malého Chlumce, nar. + - 1750, provdala se za Jana Langmeiera (někde i Langmayera) z Haloun.
Uživatelský avatar
Šušara
 
Příspěvky: 844
Registrován: pát bře 01, 2013 13:56
Bydliště: Táborsko
Oblast pátrání: Praha-západ, Příbramsko, Rakovnicko, Berounsko, Praha-východ, Třebíčsko, Hrubý Jeseník, Ledečko,
Úžice, Mladá Vožice, Vlašimsko, Choustník, Mazelov (ČB), Praha, a v okolí uvedeného

Re: Berounsko,Příbramsko,Pha-záp.,Nymbursko,Třebíčsko - nové

Příspěvekod Šušara » pon led 20, 2014 22:47

20.1.14 přidán Brtník a Lux.
Uživatelský avatar
Šušara
 
Příspěvky: 844
Registrován: pát bře 01, 2013 13:56
Bydliště: Táborsko
Oblast pátrání: Praha-západ, Příbramsko, Rakovnicko, Berounsko, Praha-východ, Třebíčsko, Hrubý Jeseník, Ledečko,
Úžice, Mladá Vožice, Vlašimsko, Choustník, Mazelov (ČB), Praha, a v okolí uvedeného

Re: Berounsko,Příbramsko,Pha-záp.,Nymbursko,Třebíčsko - nové

Příspěvekod bachorka » úte led 21, 2014 19:14

Dobrý den,

jsem Bachorová, ale moji přímí předci nepocházejí přímo z Dobřichovic, ale z Chýnice a Drahelčic. Nicméně toto je z kroniky obce Dobřichovice, která je online:

Grunt Bachorovský č.d. 19.
Začátkem stol. XVI. držel grunt Jíra Bachor, jinak Hlaváček, jenž měl grunt zaplacený a nezávadný. Jíra Bachor měl vnučku Maryanu, s kterou se oženil Linhart Škrábek po gruntu zvaný Bachor a ujal ten grunt v ceně 250 kop míš. Výměra obnášela 28 měřic a louku pod 4 vozy, jeden kus kopaniny, z něhož odváděl ouročí 10 grošů a 2 slepice. Dobytka se shledalo 8 kusů, 2 ovce, 2 klisny, 2 hříbata a 6 kusů vepřového. Rod Bachorů přečkal válku třicetiletou a držel se na statku až do let 1852, kdy živnost koupil Václav Hrabětín, syn Jana Hrabětína z Velkého Kuchaře a manž. jeho Kateřina, roz. Korbelová z Bubovic. V r.1880 koupil grunt Antonín Klán z Černošic, jenž ale časem pozemky rozprodal a ponechal jen obytné stavení. To přešlo koupí v majetek Václava Ouřady z Mokropec a později je získala Anna Motlová, rozená Ouřadová.
V r.1756 byl majitelem Jakub Bachor maje 8 kusů polí ve výměře 29 strychů 3 1/4 věrtele, pod 4 vozy sena, 2 vozy otavy.
Jména polí: za humny, na břehách, pod kamenem, v luhách, pod vinicí, v ráblicích, pod Smrkovem, na kopaninách.

Snad to pomůže.
bachorka
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte led 21, 2014 18:48

Re: Berounsko,Příbramsko,Pha-záp.,Nymbursko,Třebíčsko - nové

Příspěvekod Šušara » úte led 21, 2014 21:47

Díky, naše Marie Bachorová (provd.Čubová) je také z č.19, zatím se mi nepodařilo dohledat její rodiče. Narodila se někdy kol.1820 a zatím marně hledám i její narození, tak datum sňatku. Potomky jsem našla, předky ne. Tak snad se mi zadaří, alespoň mám potvrzené místo narození. Každopádně moc děkuji.
Uživatelský avatar
Šušara
 
Příspěvky: 844
Registrován: pát bře 01, 2013 13:56
Bydliště: Táborsko
Oblast pátrání: Praha-západ, Příbramsko, Rakovnicko, Berounsko, Praha-východ, Třebíčsko, Hrubý Jeseník, Ledečko,
Úžice, Mladá Vožice, Vlašimsko, Choustník, Mazelov (ČB), Praha, a v okolí uvedeného

Re: Berounsko,Příbramsko,Pha-záp.,Nymbursko,Třebíčsko - 28.1

Příspěvekod Šušara » úte led 28, 2014 22:55

28.1. přidáni Benáček, Milostný, Paška a Veleba
Uživatelský avatar
Šušara
 
Příspěvky: 844
Registrován: pát bře 01, 2013 13:56
Bydliště: Táborsko
Oblast pátrání: Praha-západ, Příbramsko, Rakovnicko, Berounsko, Praha-východ, Třebíčsko, Hrubý Jeseník, Ledečko,
Úžice, Mladá Vožice, Vlašimsko, Choustník, Mazelov (ČB), Praha, a v okolí uvedeného

Re: Nově Berounsko,Příbramsko,Pha-Z,Nymbursko,Třebíčsko

Příspěvekod Šušara » pon úno 17, 2014 8:22

17.2. přidáni: Smolík,Herain, Vidlák a přidáno nové místo k: Fišer, Hnízdil, Slanina
Uživatelský avatar
Šušara
 
Příspěvky: 844
Registrován: pát bře 01, 2013 13:56
Bydliště: Táborsko
Oblast pátrání: Praha-západ, Příbramsko, Rakovnicko, Berounsko, Praha-východ, Třebíčsko, Hrubý Jeseník, Ledečko,
Úžice, Mladá Vožice, Vlašimsko, Choustník, Mazelov (ČB), Praha, a v okolí uvedeného

Re: Nově Berounsko,Příbramsko,Pha-Z,Nymbursko,Třebíčsko

Příspěvekod Lenka P. » čtv úno 27, 2014 16:21

Mám v rodokmenu Marii Holubovou, rozenou Kristufkovou ze Skochovic *1811 +1888, rodiče Jan Krištůfek a Kateřina Zamrazilová. Kdyžtak mi napište :)
Lenka P.
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv úno 27, 2014 11:06

Re: Nově Berounsko,Příbramsko,Pha-Z,Nymbursko,Třebíčsko

Příspěvekod Šušara » čtv úno 27, 2014 20:41

Poslala jsem Vám soukromou zprávu a teď jsem náhodou našla sňatek Jana a Kateřiny http://actapublica.eu/matriky/praha/pro ... ?strana=14 - poslední vlevo dole. Když prostudujete celou tuhle matriku od začátku - má jen 34 stran, tak tam těch Kryštůfků najdete několik :).
Uživatelský avatar
Šušara
 
Příspěvky: 844
Registrován: pát bře 01, 2013 13:56
Bydliště: Táborsko
Oblast pátrání: Praha-západ, Příbramsko, Rakovnicko, Berounsko, Praha-východ, Třebíčsko, Hrubý Jeseník, Ledečko,
Úžice, Mladá Vožice, Vlašimsko, Choustník, Mazelov (ČB), Praha, a v okolí uvedeného

Re: Nově Berounsko,Příbramsko,Pha-Z,Nymbursko,Třebíčsko

Příspěvekod Šušara » pon dub 28, 2014 7:41

Přidáni Fajt, Hůla, Just, Kučera, Nemanský, Novotný, Rybáček, Smolík, Švandrlík, Trejbal
a
Blažek, Brancuzský, Kohlíček, Lisec, Pech, Vrabec
Uživatelský avatar
Šušara
 
Příspěvky: 844
Registrován: pát bře 01, 2013 13:56
Bydliště: Táborsko
Oblast pátrání: Praha-západ, Příbramsko, Rakovnicko, Berounsko, Praha-východ, Třebíčsko, Hrubý Jeseník, Ledečko,
Úžice, Mladá Vožice, Vlašimsko, Choustník, Mazelov (ČB), Praha, a v okolí uvedeného

Re: Opět okr.Beroun,Příbram,Pha-Z,Nymburk,Tábor,Třebíč, ČBud

Příspěvekod pazve » pát kvě 02, 2014 14:43

zdravím,
mám rod Hladkých (Kněževes) mezi přímými předky.
pazve
 
Příspěvky: 167
Registrován: pon srp 20, 2012 7:36
Bydliště: Hradec Králové
Oblast pátrání: Luže, Střemošice, Radhošť, Horní Jelení, Holohlavy, Hradec Králové, Čibuz, Barchov, Rybná n. Zdobnicí, Ktová, Poniklá, Praha a okolí, Nedanice a okolí, Sebranice a okolí

Re: Opět okr.Beroun,Příbram,Pha-Z,Nymburk,Tábor,Třebíč, ČBud

Příspěvekod Šušara » ned kvě 04, 2014 13:10

Já se kaju, koukla jsem do rodokmenu na Hladkýho, abych Vám odepsala - bohužel jsem si spletla Chlum na Praze západ s Chlumem u Třebíče. Opravila jsem to a omlouvám se.
Uživatelský avatar
Šušara
 
Příspěvky: 844
Registrován: pát bře 01, 2013 13:56
Bydliště: Táborsko
Oblast pátrání: Praha-západ, Příbramsko, Rakovnicko, Berounsko, Praha-východ, Třebíčsko, Hrubý Jeseník, Ledečko,
Úžice, Mladá Vožice, Vlašimsko, Choustník, Mazelov (ČB), Praha, a v okolí uvedeného

Re: Opět okr.Beroun,Příbram,Pha-Z,Nymburk,Tábor,Třebíč, ČBud

Příspěvekod Věra Mátlová » pát kvě 09, 2014 20:16

Taky hledám Čubu, mám Magdalenu Čubovou *cca 1750 údajně z Řevnic a nemůžu ztotožnit otce. Mám několik sňatků (Jan Čuba ψ 1677 z Bubovic matrika sv. Jan pod Skalou, Jan Čuba ψ 1689 sv. Jan pod skalou 1/387 Ja,n Čuba ψ 1756 z Bubovic sv. Jan pod skalou 1/368 a Matěj Čuba ψ 1756 sv. Jan pod skalou 1/368) ale zatím jsem se nedostala k podrobnějšímu průzkumu.
Mouchovic mám taky, z Rakovníka, hledám odkud se do Rakovníka přiženil Václav *ca 1720, syn Šebestiána.
kozulena
Uživatelský avatar
Věra Mátlová
 
Příspěvky: 1913
Registrován: úte kvě 12, 2009 8:04
Bydliště: Říčany

PředchozíDalší

Zpět na Příjmení v rodokmenech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků