Střed.+vých.+záp.+již.Čechy,Vysočina akt.4.12.2018

Zde je prostor pro zapsání příjmení, která se vyskytují ve vašich rodokmenech. Pro nově nalezená příjmení upravte, prosím, původní záznam.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Re: Střed.+vých.+záp.+jižní Čechy,Třebíč akt.1.3.17

Příspěvekod Šušara » pát čer 23, 2017 21:33

Zora píše:
Šušara píše:Je to u Třebíče, v roce 1720 si Rozina Marešová, dcera Jakuba z Chlumu vzala Josefa Neuberta. Data narození Roziny ani Jakuba zatím nemám. Hezký den, Helena


Děkuji, hledám * kolem 1790 +- Mareše Jana, otec Matěj . bohužel, pod farnosti Chlum pro tuto dobu už Marešové v indexu nejsou, zítra prohlédnu Kamenici .
Pěkný večer, Zora


Dobrý večer, třeba to bude od věci, ale zkuste Okřešice, odtamtud pocházel Josef N., je možné, že tam žili i Marešovi. Mám ten Chlum jen u Jakuba, u Roziny přímo uveden není.
Helena
Uživatelský avatar
Šušara
 
Příspěvky: 844
Registrován: pát bře 01, 2013 13:56
Bydliště: Táborsko
Oblast pátrání: Praha-západ, Příbramsko, Rakovnicko, Berounsko, Praha-východ, Třebíčsko, Hrubý Jeseník, Ledečko,
Úžice, Mladá Vožice, Vlašimsko, Choustník, Mazelov (ČB), Praha, a v okolí uvedeného

Re: Střed.+vých.+záp.+jižní Čechy,Třebíč akt.1.3.17

Příspěvekod JanaVi » pát čer 23, 2017 21:52

Šušara píše:
JanaVi píše:Dobrý večer, mám Patery z Hudlic. František Patera nar. 1821, syn Antonína Patery a Barbory rozené Paterové. Františkova dcera Anežka se narodila 1860 už na Svaté. Dál jsou dvě rodiny Paterů - Jan nar. 1739, Václav nar. 1710 a opět Jan nar. 1764 a František nar. 1738.


Já mám v rodokmenu Annu P. nar. 1790 dceru Františka Patery mistra ševce a Veroniky roz.Vlasákové. Takže teoreticky bychom mohly
mít shodu s Vaším Františkem nar. 1738. Já o tom našem Františkovi zatím nic jiného nevím.


Ano, manželský pár František a Veronika to by mohli být oni, já u nich mám syna Jana a dceru Kateřinu, ale víc toho také zatím nevím. Paterů je v Hudlicích hodně, nejen v historii, ale i v současnosti.
Uživatelský avatar
JanaVi
 
Příspěvky: 243
Registrován: pon led 04, 2016 18:13
Bydliště: Beroun
Oblast pátrání: Kladno, Beroun a okolí, Pocinovice, Úsilov, Kosova Hora, Hvožďany, okolí Komárova, Stará Ves - Altdorf, Panenský Týnec, Jezbořice, Horní Kamenice

Re: Střed.+vých.+záp.+jižní Čechy,Třebíč akt.1.3.17

Příspěvekod Šušara » stř črc 19, 2017 19:45

Přidáni - Bartoš, Brož, Cimburk (rek/rka), Hroník, Jarka, Kadeřábek, Sedláček a Sentenský
Uživatelský avatar
Šušara
 
Příspěvky: 844
Registrován: pát bře 01, 2013 13:56
Bydliště: Táborsko
Oblast pátrání: Praha-západ, Příbramsko, Rakovnicko, Berounsko, Praha-východ, Třebíčsko, Hrubý Jeseník, Ledečko,
Úžice, Mladá Vožice, Vlašimsko, Choustník, Mazelov (ČB), Praha, a v okolí uvedeného

Re: Střed.+vých.+záp.+jižní Čechy,Třebíč akt.19.7.17

Příspěvekod zavrelka » pon črc 24, 2017 19:14

Mám Červenkovy z Podbaby.
zavrelka
 
Příspěvky: 31
Registrován: čtv čer 01, 2017 17:00
Oblast pátrání: Jižní Čechy /Samosoly, Dírná, Kardašova Řečice, Jindřichův Hradec/, Praha, Střední Čechy

Re: Střed.+vých.+záp.+jižní Čechy,Třebíč akt.19.7.17

Příspěvekod Šušara » pon črc 24, 2017 20:16

Já mám Kateřinu Červenkovou nar.1810 (moje prapraprababička - provd.Petráčková), dceru Víta nar. asi 1772, ale jeho narození jsem nedohledala - otec by měl být Jan.
Uživatelský avatar
Šušara
 
Příspěvky: 844
Registrován: pát bře 01, 2013 13:56
Bydliště: Táborsko
Oblast pátrání: Praha-západ, Příbramsko, Rakovnicko, Berounsko, Praha-východ, Třebíčsko, Hrubý Jeseník, Ledečko,
Úžice, Mladá Vožice, Vlašimsko, Choustník, Mazelov (ČB), Praha, a v okolí uvedeného

Re: Střed.+vých.+záp.+jižní Čechy,Třebíč akt.19.7.17

Příspěvekod zavrelka » pon črc 24, 2017 21:34

Tak Kateřinu nemám žádnou, v tomto období mám Václava nar. 1808, otec Josef asi 1763, taky nedohledáno, ale myslím že byl z Ruzyně.
Václav 1808 se oženil s Annou rozenou také Červenkovou. Bylo jich tam hrozně moc, takže někde bychom se asi setkaly :D
Moji Červenkovi bydleli v čp. 33 a 36.
K.Z.
zavrelka
 
Příspěvky: 31
Registrován: čtv čer 01, 2017 17:00
Oblast pátrání: Jižní Čechy /Samosoly, Dírná, Kardašova Řečice, Jindřichův Hradec/, Praha, Střední Čechy

Re: Střed.+vých.+záp.+jižní Čechy,Třebíč akt.19.7.17

Příspěvekod Šušara » úte črc 25, 2017 7:35

Tak jsem objevila ještě dvě Červenkové, ale o těch nevím skoro nic - jedna je v mém rodokmenu: Anna dcera Jiřího Č., nar.okolo 1700, provdaná 1719 v Hředlích za Matěje Hnízdila. Druhá je z manželova rodokmenu - taky Anna asi 1683-1743, provd.za Matěje Mengera 1706 v Lužcích.
Uživatelský avatar
Šušara
 
Příspěvky: 844
Registrován: pát bře 01, 2013 13:56
Bydliště: Táborsko
Oblast pátrání: Praha-západ, Příbramsko, Rakovnicko, Berounsko, Praha-východ, Třebíčsko, Hrubý Jeseník, Ledečko,
Úžice, Mladá Vožice, Vlašimsko, Choustník, Mazelov (ČB), Praha, a v okolí uvedeného

Re: Střed.+vých.+záp.+jižní Čechy,Třebíč akt.19.7.17

Příspěvekod zavrelka » čtv črc 27, 2017 20:35

Dobrý večer, ještě se vracím k Červenkovům z Podbaby. Nedalo mi to a dohledala jsem do roku 1694, našla jsem moje Červenkovi v Podhoří /fara Bohnice/. Prošla jsem celý index a dívala se i po Vašem Vítovi /co kdyby náhodou/, ale bohužel nic.
K.Z.
zavrelka
 
Příspěvky: 31
Registrován: čtv čer 01, 2017 17:00
Oblast pátrání: Jižní Čechy /Samosoly, Dírná, Kardašova Řečice, Jindřichův Hradec/, Praha, Střední Čechy

Re: Střed.+vých.+záp.+již.Čechy,Vysočina akt.1.9.2018

Příspěvekod Šušara » ned zář 02, 2018 21:24

Dnes aktualizace - vše pouze přímí předkové.
Uživatelský avatar
Šušara
 
Příspěvky: 844
Registrován: pát bře 01, 2013 13:56
Bydliště: Táborsko
Oblast pátrání: Praha-západ, Příbramsko, Rakovnicko, Berounsko, Praha-východ, Třebíčsko, Hrubý Jeseník, Ledečko,
Úžice, Mladá Vožice, Vlašimsko, Choustník, Mazelov (ČB), Praha, a v okolí uvedeného

Re: Střed.+vých.+záp.+již.Čechy,Vysočina akt.1.9.2018

Příspěvekod janamic » ned zář 02, 2018 22:11

Zdravím,
máte tam 2x část 1 a 2, je to záměr či omyl?
Jinak tam na první pohled nalézám další společné předky. Budu se na to muset podívat důkladněji a také na to, co už jsme spolu probíraly.
Zajímá mě kam až jste došla u Šafaříka - já mám nejstarší pár Jiřího a Alžbětu(?) a jejich syna Matěje *1683
U Zuzky mám propojení až Václava *1605 uvedeného v soupisu dle víry.
Váš Machulka- týká se Doroty Machulkové provdané Kohlíčkové (oo1705) nebo máte jiné Machulky?
Jana
Miana
janamic
 
Příspěvky: 1788
Registrován: sob čer 29, 2013 13:28
Oblast pátrání: Podbrdský kraj, Prácheňský kraj, Jižní Čechy, Křivoklátsko, Praha západ, Praha východ, Střední Polabí

Re: Střed.+vých.+záp.+již.Čechy,Vysočina akt.1.9.2018

Příspěvekod Šušara » pon zář 03, 2018 21:36

Hezký večer Jani,
samozřejmě ta duplicita byla přehmat, už jsem to smazala - díky za upozornění.
Šafaříky máme stejné.
Zuska - mám Kateřinu *1750 dceru Jiřího a Alžběty, dál jsem zatím nedohledala.
Machulka - Dorotu nemám, mám Machulku Jana z Královic odd.1739 s Annou Palasovou a jejich syna Martina *1740, dál zatím nic.
Mám Kohlíčky - Pavla *1644 a jeho ženu Kateřinu Klečkovou, pak jejich 3 děti - Ludmilu *1670, Kateřinu *1678 a Jana *1680.
Zdravím Helena
Uživatelský avatar
Šušara
 
Příspěvky: 844
Registrován: pát bře 01, 2013 13:56
Bydliště: Táborsko
Oblast pátrání: Praha-západ, Příbramsko, Rakovnicko, Berounsko, Praha-východ, Třebíčsko, Hrubý Jeseník, Ledečko,
Úžice, Mladá Vožice, Vlašimsko, Choustník, Mazelov (ČB), Praha, a v okolí uvedeného

Re: Střed.+vých.+záp.+již.Čechy,Vysočina akt.1.9.2018

Příspěvekod pentagun » úte zář 04, 2018 18:27

Také mám příjmení Zuska z Mníšku, ten Jiří a Alžběta roz. Štěpánová jsou mí předci. Třeba se vám bude hodit toto: http://rodokmen.sengaia.cz/Mn%c3%ad%c5% ... 20Brdy.pdf
TY Tomáš
Uživatelský avatar
pentagun
 
Příspěvky: 350
Registrován: úte dub 01, 2014 8:04
Bydliště: Mořinka
Oblast pátrání: okres: Benešov, Beroun, Hořovice, Chrudim, Karlovy Vary, Most, Písek, Plzeň-jih, Praha, Praha-západ, Příbram, Rokycany, Ústí nad Orlicí, Vídeň

Re: Střed.+vých.+záp.+již.Čechy,Vysočina akt.1.9.2018

Příspěvekod Kiara » úte zář 04, 2018 18:45

Dobrý den, Dočekal-Dokulil-Kremláček-Jirovský-Zimola mám v rodokmenu, pošlu SZ.
Kiara
 
Příspěvky: 305
Registrován: čtv srp 10, 2017 20:35
Oblast pátrání: Norek (Kladno, Pelhřimov...) Stulík (okres Kladno) Pálka (Halenkovice u Zlína) Křivanec (okres Strakonice) Smrkovský (okres Kutná Hora) Jičínský (Bukovka u Pardubic) Brandejs (okres Strakonice, Písek) Laštovička (Věžnice, Puklice, Nížkov, Vilémov)

Re: Střed.+vých.+záp.+již.Čechy,Vysočina akt.1.9.2018

Příspěvekod JanaVi » úte zář 04, 2018 22:03

Hezký večer, mám s vámi shodné příjmení Bartoš ze Železné. Václav Bartoš (cca 1645 - 1734) - Bartoloměj Bartoš (1688 - 1753) - Alžběta Bartošová, provdaná Horáková (1745 - ?)
Uživatelský avatar
JanaVi
 
Příspěvky: 243
Registrován: pon led 04, 2016 18:13
Bydliště: Beroun
Oblast pátrání: Kladno, Beroun a okolí, Pocinovice, Úsilov, Kosova Hora, Hvožďany, okolí Komárova, Stará Ves - Altdorf, Panenský Týnec, Jezbořice, Horní Kamenice

Re: Střed.+vých.+záp.+již.Čechy,Vysočina akt.1.9.2018

Příspěvekod Šušara » úte zář 04, 2018 22:07

Kiara píše:Dobrý den, Dočekal-Dokulil-Kremláček-Jirovský-Zimola mám v rodokmenu, pošlu SZ.


Posílám SZ
Uživatelský avatar
Šušara
 
Příspěvky: 844
Registrován: pát bře 01, 2013 13:56
Bydliště: Táborsko
Oblast pátrání: Praha-západ, Příbramsko, Rakovnicko, Berounsko, Praha-východ, Třebíčsko, Hrubý Jeseník, Ledečko,
Úžice, Mladá Vožice, Vlašimsko, Choustník, Mazelov (ČB), Praha, a v okolí uvedeného

PředchozíDalší

Zpět na Příjmení v rodokmenech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků