Příjmení - východní, jižní, střední Čechy + Vysočina

Zde je prostor pro zapsání příjmení, která se vyskytují ve vašich rodokmenech. Pro nově nalezená příjmení upravte, prosím, původní záznam.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Re: Příjmení - východní, jižní, střední Čechy + Vysočina

Příspěvekod U Truhlaru cp. 16 » čtv led 22, 2015 15:39

Dobrý den,
zajímám se o rodová jména Krejčí z Hojkova (čp. 7 ve století 19. a čp. 16. ve století 20.) a dále o rod Kubů z Hojkova, na čp. 16 zřejmě od začátku 18. století a celkově o čp. 16.
V Milíčově rod Jírů, odtud byl dědeček.
U Truhlaru cp. 16
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv led 22, 2015 15:15
Oblast pátrání: Hojkov, Milíčov, Nový Rychnov, Dušejov, Řeženčice, Sázava, Pelhřimov, Boršov

Re: Příjmení - východní, jižní, střední Čechy + Vysočina

Příspěvekod Martinamil » sob pro 05, 2015 13:26

Potomkem Rychetského z Opatova je nám všem známý JUDr. Pavel Rychetský, zpěvák Láďa Kerndl a další, i když ne tak slavní žijící ;-)
Martinamil
 
Příspěvky: 308
Registrován: ned dub 15, 2012 17:33
Bydliště: Milovice

Re: Příjmení - východní, jižní, střední Čechy + Vysočina

Příspěvekod pa9 » pát pro 11, 2015 1:28

Mám v rodokmenu rod Dubů z Opatova a Jarošů z Opatova...
TY Pavel
Uživatelský avatar
pa9
 
Příspěvky: 257
Registrován: sob dub 25, 2015 14:49
Bydliště: Knovíz
Oblast pátrání: Arneštovice, Kostomlaty pod Milešovkou, Buštěhrad

Re: Příjmení - východní, jižní, střední Čechy + Vysočina

Příspěvekod matju » pon úno 08, 2016 20:59

Dobrý den.
Mám v rodokmenu Šubrty z Holovous (okres Jičín), což není až tak z daleko. Nejstarší zatím dohledaný je Jan Šubrt který si v roce 1776 vzal v Holovousech Marii Chalupovou. Ale ještě na nich pracuju, tak se třeba posunu ještě někam dál. Zajímaly by mne nějaké podrobnosti k Vašim Šubrtům.
TY Michala Maturová
matju
 
Příspěvky: 1025
Registrován: čtv úno 14, 2013 22:50
Oblast pátrání: Hradecko, Jičínsko, Trutnovsko, Železnobrodsko, Hořicko, Berounsko, Střední čechy
https://www.mojekoreny.com/

Předchozí

Zpět na Příjmení v rodokmenech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků