Hledám Petra Pstrosa 1650?

Zde je prostor pro zapsání příjmení, která se vyskytují ve vašich rodokmenech. Pro nově nalezená příjmení upravte, prosím, původní záznam.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Hledám Petra Pstrosa 1650?

Příspěvekod zdenek 123 » stř dub 21, 2021 6:44

Zdravim.Hledám něco Vice přes Petra Pstrose,Schenkýře ze Ždánic.Oddán s Alžbětou rozenou Nuselskou v roce 1680.Děkuji předem.Spozdravem Zdenek
Omlouvam se.pisi pres pc na nemecky tastature.Dodavam presnejsi udaje.Hledam v Soa praha.Kourim 22 stranka 47.17.11.1680.Svatba Petr Pstros a Alzbeta vdova.Nasel jsem dalsi zaznam a zjistil rodne jmeno Alzbety.Z roku 1677 Kourim 04 stranka 76.Petr Pstros a Rozyna syn Jan.bohuzel jsem nenasel umrti Rozyny nebo svatbu.
Naposledy upravil zdenek 123 dne stř dub 21, 2021 8:11, celkově upraveno 2
zdenek 123
 
Příspěvky: 31
Registrován: stř dub 21, 2021 6:27

Re: Hledám Petra Pstrosa 1650?

Příspěvekod Zora » stř dub 21, 2021 7:24

Vložte nalezené odkazy k hledané osobě, máte větší šanci, že někdo pomůže. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29116
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Hledám Petra Pstrosa 1650?

Příspěvekod zdenek 123 » stř dub 21, 2021 8:10

Zora píše:Vložte nalezené odkazy k hledané osobě, máte větší šanci, že někdo pomůže. Z

Diky za odpoved.Pripsal jsem vice informaci.Je to tezke.Nektere farare by mely za pismo zmlatit.Sp :D
zdenek 123
 
Příspěvky: 31
Registrován: stř dub 21, 2021 6:27

Re: Hledám Petra Pstrosa 1650?

Příspěvekod Zora » stř dub 21, 2021 8:32

Vložte přímo odkazy na matriční stránku se zápisem - u e-badatelny okopírovat adresní řádek na otevřené stránce.

No, když jste se dostal až do 2. poloviny 17. století, písmo by Vám zas až tak nemělo vadit, už jste zkušený :-) Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29116
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Hledám Petra Pstrosa 1650?

Příspěvekod zdenek 123 » stř dub 21, 2021 12:19

zkuseny?Spise zoufaly.Je jeden zaznam napsany tak jakoby byl na masine psany jsou dalsi naskrabany a zkraceny jenom na jmeno a sotva prijmeni.Nasel jsem treba Pochovani Alzbety Nuselske ale ne Pstrosove z roku 1693.ted muzu jen hadat jestli je to ona a proc neni napsana manzelskym jmenem.Par stranek je napsanych jak nakup v samosce.
zdenek 123
 
Příspěvky: 31
Registrován: stř dub 21, 2021 6:27

Re: Hledám Petra Pstrosa 1650?

Příspěvekod Mistr Jan » stř dub 21, 2021 12:26

Zdravím, stačí jen takto okopírovat adresní řádek:

Jan, syn Petra a Rozyny: https://ebadatelna.soapraha.cz/d/7102/76 (poslední vlevo, r. 1677)
Svatba Petra a Alžběty: https://ebadatelna.soapraha.cz/d/7120/47 (poslední vlevo, r. 1680)

Já ale nějak nerozumím, jak jste se dostal k tomu příjmení Nuselská. U svatby Petra a Alžběty je Alžběta uvedena jako vdova po Buriánovi Hájkovi. Vy jste našel i záznam svatby Buriána s Alžbětou? Jestli ano, tak ho určitě přiložte.

J.
Uživatelský avatar
Mistr Jan
 
Příspěvky: 2938
Registrován: čtv srp 27, 2020 9:36
Bydliště: Kladensko
Oblast pátrání: okresy Kladno, Rakovník, Beroun, Kutná Hora, Opava, Tábor, Písek, ale i jiné
Rodokmen online: https://www.myheritage.cz/site-779315361/

Re: Hledám Petra Pstrosa 1650?

Příspěvekod zdenek 123 » stř dub 21, 2021 15:14

Mistr Jan píše:Zdravím, stačí jen takto okopírovat adresní řádek:

Jan, syn Petra a Rozyny: https://ebadatelna.soapraha.cz/d/7102/76 (poslední vlevo, r. 1677)
Svatba Petra a Alžběty: https://ebadatelna.soapraha.cz/d/7120/47 (poslední vlevo, r. 1680)

Já ale nějak nerozumím, jak jste se dostal k tomu příjmení Nuselská. U svatby Petra a Alžběty je Alžběta uvedena jako vdova po Buriánovi Hájkovi. Vy jste našel i záznam svatby Buriána s Alžbětou? Jestli ano, tak ho určitě přiložte.

J.
Zdravim .Ta alzbeta je uvedena jako vdova po Hajkovy.Nasel jsem si jejich svatbu a tam stoji jeji rodne jmeno.Hajek zemrel nekolik mesicu pred svatbou Petra Pstrosa a AlzbetyAlzbeta se vdala s Hajkem 1675.Narozena 1655.Jenom o Petrovi nic.trochu me to mrzi.Ale na druhy strane mam jeste dost jmen na hledani.Na priklad Schöberle,Kähs nebo Käß,Krizek a Dvorak.Mam otazku.Jak se dostanu na info od dustojnika ceskoslovenske armady ve vysluzi kolem roku 1945-46.Jmenoval se Pstros a bydlel asi v Brne.ozval se totiz memu tchanovi dopisem a psal mu ze je posledni z jejich rodu.Tchan mu s radosti odpovedel a poslal mu fotku.Jenze mel jenom fotku v uniforme.Takze se pan dustojnik uz neozval.Sp.
zdenek 123
 
Příspěvky: 31
Registrován: stř dub 21, 2021 6:27

Re: Hledám Petra Pstrosa 1650?

Příspěvekod Zora » stř dub 21, 2021 15:25

http://www.vuapraha.cz/fallensoldierdatabase
Pštros Karel 28.10.1899 Třebušice, okres Most+

což Vám asi nepomůže.
Bylo by dobré napsat příjmení přesně, pokud nepoužíváte diakritiku, nepoznáme, jak se hledané příjmení správně píše.

Něco o obyvatelích Brna se dá dohledat osobně nebo na vyžádání v archivu města Brna, sice je zveřejněno brněnské sčítání, ale to je jen do r. 1900.

Na nějaké přesnější hledání je to velice málo zadávajících údajů.

Neporozuměla jsem vysvětlivce kolem fotky v uniformě, což není podstatné.
Nemáte onu brněnskou adresu?
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29116
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Hledám Petra Pstrosa 1650?

Příspěvekod zdenek 123 » stř dub 21, 2021 15:49

Vlastne je ta rodina Pstrosu zajimava.Jedna vetev z Myrotina pry vymrela a druha z Drastu se rozpadla asi ve zlem.Jedni do chrudimi a druhy do kourima.S Kourima se jeden odstehoval kolem 1850 do Schremsu v dolnim rakousku kde zalozil rodinu.V prvni svetove bojovali vsichni spolu a ve druhe proti sobe.Tchanovy bylo teprve 18 kdyz skoncila valka.Nejznamejsi Pstros byl starostou mesta Prahy 1863 ale zemrel v 37 letech.Ten pochazel z Chrudimi.
zdenek 123
 
Příspěvky: 31
Registrován: stř dub 21, 2021 6:27

Re: Hledám Petra Pstrosa 1650?

Příspěvekod Zora » stř dub 21, 2021 16:13

No, tak to je už asi na Vás, co dohledáte. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29116
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Hledám Petra Pstrosa 1650?

Příspěvekod zburget » stř dub 21, 2021 17:31

Pštrosů a Štrosů jsou hromady na Boskovicku.

A měl bych prosbu - za tečkou se píše mezera. Ten slepenec, který píšete se hrozně blbě čte.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12579
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Hledám Petra Pstrosa 1650?

Příspěvekod Zora » stř dub 21, 2021 17:59

Jak tedy zní přesně to hledané příjmení? (voják v uniformně, fotka, korespondence.) Napíšete ho správně s interpunkcí?
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29116
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Hledám Petra Pstrosa 1650?

Příspěvekod zdenek 123 » stř dub 21, 2021 22:55

zburget píše:Pštrosů a Štrosů jsou hromady na Boskovicku.

A měl bych prosbu - za tečkou se píše mezera. Ten slepenec, který píšete se hrozně blbě čte.

Zdravím. Je tedy možné že Petr Pstros se přestehoval z Boskovic do Ždánic?
zdenek 123
 
Příspěvky: 31
Registrován: stř dub 21, 2021 6:27

Re: Hledám Petra Pstrosa 1650?

Příspěvekod Mistr Jan » stř dub 21, 2021 23:05

zdenek 123 píše:
zburget píše:Pštrosů a Štrosů jsou hromady na Boskovicku.

A měl bych prosbu - za tečkou se píše mezera. Ten slepenec, který píšete se hrozně blbě čte.

Zdravím. Je tedy možné že Petr Pstros se přestehoval z Boskovic do Ždánic?

Jako, asi to není nemožné, ale neviděl bych to jako jednu z pravděpodobnějších možností...
Uživatelský avatar
Mistr Jan
 
Příspěvky: 2938
Registrován: čtv srp 27, 2020 9:36
Bydliště: Kladensko
Oblast pátrání: okresy Kladno, Rakovník, Beroun, Kutná Hora, Opava, Tábor, Písek, ale i jiné
Rodokmen online: https://www.myheritage.cz/site-779315361/

Re: Hledám Petra Pstrosa 1650?

Příspěvekod zdenek 123 » stř dub 21, 2021 23:21

Te způsob psaní jména je doopravdy různý.Pštros, Pštross a Štross jsem taky četl, ale nemyslel jsem na spojení.Toho dustojnika asi můžu zapomenout.Ten dopis neexistuje a tchán mě to před 20ti lety vyprávěl.Mám otazku,přes ktery Archiv se dostanu k boskovicím? Z
zdenek 123
 
Příspěvky: 31
Registrován: stř dub 21, 2021 6:27

Další

Zpět na Příjmení v rodokmenech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků