Štěrbovi

Zde je prostor pro zapsání příjmení, která se vyskytují ve vašich rodokmenech. Pro nově nalezená příjmení upravte, prosím, původní záznam.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Štěrbovi

Příspěvekod Mgr. František Štěrba » ned črc 03, 2011 11:15

Hledám potomky rodu Štěrbů pocházejících z oblasti mezi Nymburkem, Jičínem a Hradcem Králové.
Naposledy upravil Mgr. František Štěrba dne pon bře 18, 2013 20:30, celkově upraveno 1
Mgr. František Štěrba
 
Příspěvky: 22
Registrován: sob čer 19, 2010 12:50
Bydliště: Neratovice

Re: Štěrbovi

Příspěvekod Rooka » ned črc 03, 2011 16:36

Mgr. František Štěrba píše:Hledám potomky rodu Štěrbů pocházejících z oblasti mezi Nymburkem, Jičínem a Hradcem Králové...


Ahoj nevím konkretně jak se daný Štěrba jmenoval, ale vím že dělal v Intersparu v HK ale ani nevím odkud pochází nejspíš z HK zkus prohledat tel seznam :)
Rooka
 
Příspěvky: 360
Registrován: pát čer 18, 2010 15:22
Oblast pátrání: z Otcovi strany:
Benešovsko - Myslíč Bedrč Jírovice Postupice,
Kolínsko - Příšimasy Škvorec Uhřiněves, Uvaly
Praha - Strašnice Košíře Vršovice Nusle Žižkov Vinohrady

Příspěvekod Michael » pon črc 04, 2011 6:50

Kolem roku 1750 byli zedníci Štěrbové v Klatovech. Ale je to trochu z ruky.
Michael
 
Příspěvky: 229
Registrován: čtv říj 19, 2006 15:27
Bydliště: Klatovy

Re: Štěrbovi

Příspěvekod Proba » pon črc 04, 2011 16:49

Mgr. František Štěrba píše:Hledám potomky rodu Štěrbů pocházejících z oblasti mezi Nymburkem, Jičínem a Hradcem Králové...


Mám ve svém rodokmenu Štěrbovi,jež pocházeli (kolem roku 1800) ze Sloveče, později žili ve Velkých Výklekách a ještě později ve Starých Ždánicích, resp. v Pohřebačce.Tedy vaše oblast...
Proba
 
Příspěvky: 9
Registrován: pát kvě 21, 2010 10:34

odpověď

Příspěvekod Mgr. František Štěrba » pon črc 04, 2011 19:33

Díky. Ano je to moje oblast. Ti Štěrbové, o kterých píšete, pochází ze Slovče čp. 48.
Můj nejstarší předek pochází ovšem z nedalekého Chroustova. Zatím nemám zjištěno, že bychom byli spřízněni, ale to se možná už v další generaci (pokud se mi to podaří zjistit) změní. Kdyžtak se Vám ozvu. Každopádně moc díky!
F.Štěrba
Mgr. František Štěrba
 
Příspěvky: 22
Registrován: sob čer 19, 2010 12:50
Bydliště: Neratovice

Re: Štěrbovi

Příspěvekod Jaroslav Štěrba » pát bře 01, 2013 11:02

Jmenuji se Jaroslav Štěrba rodiště mého otce je obec Dlouhopolsko, což je oblast vašeho pátrání. Dle ústního podání se vyskytuje toto jméno a snad i původ z obce Kozojedy. Nevím ale z kterých.Druhá ústní informace říká o rozhraní západních a jižních Čech.Poslední informaci mám majiteli hospody poblíž Poděbrad který údajně padl a je pochován v Korei jako legionář jménem Štěrba a měl by být příbuzný z toho rodu z Dlouhopolska.
Jaroslav Štěrba
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát bře 01, 2013 9:28

Re: Štěrbovi

Příspěvekod Mgr. František Štěrba » pát bře 01, 2013 12:40

Dobrý den, díky za odezvu.
Prosím pošlete mi na sebe mail nebo telefon, já bych se Vám ozval.
František Štěrba
Neratovice
tel. 604855272
sterba.frantisek@seznam.cz
Mgr. František Štěrba
 
Příspěvky: 22
Registrován: sob čer 19, 2010 12:50
Bydliště: Neratovice

Re: Štěrbovi

Příspěvekod maagicz » sob čer 15, 2013 19:07

Zdravím Vás,
můj děda (již nežije) pocházel ze Zebína u Jičína, takže je to také oblast, kterou hledáte :).

E-mail na mě - mr.sterba@gmail.com.

Mějte se fajn :)

Martin Štěrba, Plzeň
maagicz
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob čer 15, 2013 19:05

Re: Štěrbovi

Příspěvekod hozacwa » ned čer 16, 2013 6:49

dobrý den,
taky trochu z ruky v Dolních Kounicích (okres Brno-venkov) se nacházela též rodina Štěrbova; pan Štěrba jako válečný invalida z 1.sv.války tam měl ještě v šedesátých letch minulého století trafiku; jméno Sczerba se vyskytuje ve starých písemnostech města již v 17.století - matriky jsou pod MZA Brno - actapublica.
hozacwa
 
Příspěvky: 238
Registrován: úte dub 09, 2013 16:28

Re: Štěrbovi

Příspěvekod luciasek » pát kvě 23, 2014 15:05

Dobrý den,
pátrám po Tomáši Štěrbovi, datum narození 1890 a úmrtí 1938 v Praze, manželkou Zdeňka roz. Fischerová, 1900 - 1973 také Praha. Měli spolu celkem 4 děti, Alaina, Zdeňka, Jiřího a Jarmilu. Bohužel právě Tomáš je pro mne záhadou.
e-mail: sterbova.lucie@gmail.com
cablovi.myheritage.com
Lucie Štěrbová
luciasek
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát kvě 23, 2014 14:45

Re: Štěrbovi

Příspěvekod Pichnat4 » pát kvě 23, 2014 15:51

luciasek píše:Dobrý den,
pátrám po Tomáši Štěrbovi, datum narození 1890 a úmrtí 1938 v Praze, manželkou Zdeňka roz. Fischerová, 1900 - 1973 také Praha. Měli spolu celkem 4 děti, Alaina, Zdeňka, Jiřího a Jarmilu. Bohužel právě Tomáš je pro mne záhadou.
e-mail: sterbova.lucie@gmail.com
cablovi.myheritage.com
Lucie Štěrbová

Dobrý den, v čem je pro Vás Tomáš záhadou?
Pichnat4
 
Příspěvky: 636
Registrován: čtv zář 13, 2007 17:36
Oblast pátrání: Rakovnicko, Lounsko, Žatecko, Berounsko, Rokycansko

Re: Štěrbovi

Příspěvekod new dawn » pon bře 18, 2019 22:31

Také mám v rodokmenu jednoho Štěrbu...
Pavel Štěrba, tiskař z Turnova (později i měšťan),28let, si 16.8.1793 vzal Barboru Růttovou, dc.Václava Růtty z Turnova.Měli syna Františka,*4.9.1793 v Turnově. Ten si v 10.1.1837vzal Dorotu,roz.?edlnikovou, po její smrti v r.1843 pak Annu,roz.Herainovou z Dřís. Tam se jim 4.4.1844 se jim narodila dcera Marie, která se provdala 24.1.1871 za Josefa Kůželku do Sudového Hlavna.
Jen nemohu najít původ toho Pavla Štěrby - v matrikách Turnova jeho narození není a odkud tam přišel, kdo byl otec, jsem zatím nenašla. V matrikách Žlutice (Kozojedy, Sekeřice) sice Štěrbové jsou, ale žádný Pavel.
new dawn
 
Příspěvky: 14
Registrován: ned led 25, 2015 15:30
Oblast pátrání: okolí Sudova Hlavna a Kroměříže

Re: Štěrbovi

Příspěvekod Mgr. František Štěrba » úte bře 19, 2019 8:26

Dobrý den,
takže Pavel se narodil, jestli tomu rozumím, kolem roku 1765. Ze Žlunic určitě není, tam to mám zmapované od doby, kdy se tam Štěrbovi objevili (1750) a žádný Pavel tam nebyl. Kde se v Turnově vzal? Přišel se tam vyučit tiskařem? Asi ne zdaleka...
Mgr. František Štěrba
 
Příspěvky: 22
Registrován: sob čer 19, 2010 12:50
Bydliště: Neratovice

Re: Štěrbovi

Příspěvekod new dawn » stř bře 20, 2019 23:27

Předpokládám, že z okolí, ale zatím pátrám marně - když už někde Štěrba je, tak Václav, Jan, Franc, Josef. Kdybyste na nějakého Pavla z okolí narazil, dejte prosím vědět...Díky...
new dawn
 
Příspěvky: 14
Registrován: ned led 25, 2015 15:30
Oblast pátrání: okolí Sudova Hlavna a Kroměříže

Re: Štěrbovi

Příspěvekod Mgr. František Štěrba » čtv bře 21, 2019 8:43

Jasně, třeba se spojíme :-)
I Vy, kdybyste narazila na nějakého Štěrbu, dejte vědět :-)
Mgr. František Štěrba
 
Příspěvky: 22
Registrován: sob čer 19, 2010 12:50
Bydliště: Neratovice

Další

Zpět na Příjmení v rodokmenech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků