Jan MIk.Jakub z Straiberku? kř.Ml.Vožice 1731,třeba doluštit

Nalezené záznamy o osobách, které nemají zjevnou místní příslušnost k dané matrice.
Pravidla fóra
Do této sekce patří váš objev matričního zápisu, v němž se vyskytuje konkrétní člověk, který místem bydliště nebo původu do matriky nepatří. Např: František Novák z Prahy, svatba v Brně, 1854
Nezapomeňte uvést název archivu, označení (signaturu) matriky, folio a odkaz na příslušný sken či matriku.

Jan MIk.Jakub z Straiberku? kř.Ml.Vožice 1731,třeba doluštit

Příspěvekod JosefJ. » ned říj 15, 2023 19:12

https://digi.ceskearchivy.cz/5630/268 vpravo první
Joannes Nicolaus Jakub ingenitus ex parentibus
Lutheranilis ..
ex oppido Straiberk...

S většinou údajů si nevím rady, k případnému dalšímu využití je nutno přečíst podstatné údaje, na které jsem krátký.
JosefJ.
 
Příspěvky: 2170
Registrován: pát led 19, 2018 20:52
Oblast pátrání: Střední a dolní Povltaví, Polabí, Podkrkonoší a Sudety od Děčínska po Krnovsko (resp. celé severovýchodní Čechy, Kladsko, Nisko, Svídnicko), české báňské oblasti (Příbramsko, Brdy, Rokycansko, Plzeňsko, Vožicko, Kladensko), Netolicko, Halič; Ždánický les

Re: Jan MIk.Jakub z Straiberku? kř.Ml.Vožice 1731,třeba dolu

Příspěvekod Boza » pát říj 27, 2023 14:28

Zkusím to trochu doplnit:

Joannes Nicolaus Jakub ingenitus ex parentibus
Lutheranilis ex Marchionatu Paratensi ???ie E???
ex oppido Straiberk...

Chvíli jsem hledal co by to mohlo být (nějaké markrabství?), ale nenašel jsem nic. Mohlo by to být zkomoleno z "Badensi", ale to je jen moje spekulace.

Google mi vyhodil že něco podobného je v knize "Zpovědní seznamy arcidiecése pražské z r. 1671-1725. IX, X. PLZEŇSKO A LOKETSKO. " ale k ní nemám přístup. Podle jakéhosi pofidérního OCR výcucu tam má být: 1708. Abrah. Humer et Joan. Reischer ex ducatu Wirttenbergensi et Catharina Schmalfuszin ex marchionatu Baraitensi. což bez přístupu ke knize může, ale nemusí být pravda.
Romani ite domum!
Boza
 
Příspěvky: 1973
Registrován: úte říj 13, 2015 12:56
Oblast pátrání: Převážně východní Čechy

Re: Jan MIk.Jakub z Straiberku? kř.Ml.Vožice 1731,třeba dolu

Příspěvekod JosefJ. » pát lis 03, 2023 20:01

Jak se dívám na různá markrabství v Evropě, napadá mě ještě braniborské; pak ještě veronské či bretaňské, ale tam mi luterán s německy znějícím jménem moc nezapadá.
JosefJ.
 
Příspěvky: 2170
Registrován: pát led 19, 2018 20:52
Oblast pátrání: Střední a dolní Povltaví, Polabí, Podkrkonoší a Sudety od Děčínska po Krnovsko (resp. celé severovýchodní Čechy, Kladsko, Nisko, Svídnicko), české báňské oblasti (Příbramsko, Brdy, Rokycansko, Plzeňsko, Vožicko, Kladensko), Netolicko, Halič; Ždánický les


Zpět na Cizí v matrice (nalezeni mimochodem)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků