Kašpar Skočna z Mladé Boleslavi a Lydmila Riegrová

Nalezené záznamy o osobách, které nemají zjevnou místní příslušnost k dané matrice.
Pravidla fóra
Do této sekce patří váš objev matričního zápisu, v němž se vyskytuje konkrétní člověk, který místem bydliště nebo původu do matriky nepatří. Např: František Novák z Prahy, svatba v Brně, 1854
Nezapomeňte uvést název archivu, označení (signaturu) matriky, folio a odkaz na příslušný sken či matriku.

Kašpar Skočna z Mladé Boleslavi a Lydmila Riegrová

Příspěvekod JanaVi » pon led 20, 2020 21:49

Svatba Kašpar Sko..? z Mladé Boleslavi a Lydmila Riegrová z Huti Skelné dcera slovutného muže pana Jana Riegera na Velízu 1.10.1695

https://ebadatelna.soapraha.cz/d/9731/447

Pomůže mi prosím někdo doplnit správně příjmení?
Naposledy upravil JanaVi dne stř led 22, 2020 14:58, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
JanaVi
 
Příspěvky: 248
Registrován: pon led 04, 2016 18:13
Bydliště: Beroun
Oblast pátrání: Kladno, Beroun a okolí, Pocinovice, Úsilov, Kosova Hora, Hvožďany, okolí Komárova, Stará Ves - Altdorf, Panenský Týnec, Jezbořice, Horní Kamenice

Re: Kašpar Sko..? z Mladé Boleslavi a Lydmila Riegrová

Příspěvekod Boza » úte led 21, 2020 13:22

Skočn[a,o] dworsky.

Zajímavé ovšem je, že 5. srpna 1696 byla v Mladé Boleslavi "Okřtěna Rozalya Kateržina dczera Kasspara Skocžno dworžskeho, a Kateržiny Manželky geho." https://ebadatelna.soapraha.cz/d/8672/90

Dál jsem to nezkoumal, ale v MB mají pěkný IxN.
Romani ite domum!
Boza
 
Příspěvky: 1973
Registrován: úte říj 13, 2015 12:56
Oblast pátrání: Převážně východní Čechy

Re: Kašpar Skočna z Mladé Boleslavi a Lydmila Riegrová

Příspěvekod JanaVi » stř led 22, 2020 15:00

Děkuji za doplnění. Víc jsem tento zápis nezkoumala, jen jsem ho chtěla zapsat do téhle diskuze, kdyby ten sňatek někdo hledal. Riegrové byli v té době v sklářské huti u Broum významná rodina.
Uživatelský avatar
JanaVi
 
Příspěvky: 248
Registrován: pon led 04, 2016 18:13
Bydliště: Beroun
Oblast pátrání: Kladno, Beroun a okolí, Pocinovice, Úsilov, Kosova Hora, Hvožďany, okolí Komárova, Stará Ves - Altdorf, Panenský Týnec, Jezbořice, Horní Kamenice


Zpět na Cizí v matrice (nalezeni mimochodem)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků