Třicetiletá válka a Švédové

Slouží pro všeobecné informace a tipy ke genetické genealogii. Jak praví wikipedia: Genetická genealogie je vědní disciplína spočívající v kombinaci testování DNA s tradiční genealogií a tradičními genealogickými a historickými záznamy, z nichž se snaží odvozovat vztahy mezi jednotlivci.

Re: Třicetiletá válka a Švédové

Příspěvekod kolsi » pát čer 03, 2022 9:53

Genetické skupiny by měly být založeny na všech uživatelích (etnicity pouze na vybrané referenční skupině). Bohužel to na MyHeritage sráží jejich dlouhodobá chybovost vyhodnocování shod (velké množství falešně pozitivních i falešně negativních), takže se pak tyto chyby objeví i v genetických skupinách. Na Ancestry tomu říkají Komunity a jdou až na úroveň jednotlivých regionů republiky. Ale mají u nás pokrytou pouze malou část.

Jinak zajímavé spojení může být i malá shoda pocházející z počátku 18. století, ale člověk pak musí těmto shodám sám stavět rodokmen, aby spojení našel a je pak potřeba více shod protínajících se na sdíleném segmentu, aby se potvrdilo, že je vše v pořádku.
Tomáš
Rodokmen: https://www.myheritage.cz/site-55200902/
Pátrání po rodu Ortcigr / Holtziger: viewtopic.php?f=5&t=28607
kolsi
 
Příspěvky: 725
Registrován: stř pro 16, 2015 11:32
Oblast pátrání: Teplicko, sev. Plzeňsko, Rokycansko, Podřipsko

Re: Třicetiletá válka a Švédové

Příspěvekod nathan » pát čer 03, 2022 11:33

Díky za vysvětlení! Snad lze doufat, že se chybovost třeba časem sníží. Kdo ví.

Jinak s těmi shodami máte pravdu, ale co jsem se zatím díval, neměl jsem v drtivé většině případů čeho se chytit v rodokmenu. Ten svůj mám zatím do větší minulosti propracovaný jenom v nějakých třech větvích, ale lidé tam často končí na přelomu 19. a 20. století, takže třeba v příjmeních není moc na výběr. Když jsem na MyHeritage našel vzdálené příbuzné, bylo to zatím spíš přes setkání rodokmenů bez DNA. Byl bych zvědavý na nějakou kombinaci obojího -- třeba se zadaří.
Uživatelský avatar
nathan
 
Příspěvky: 143
Registrován: pát kvě 27, 2022 18:12
Oblast pátrání: Především okresy Blansko, Brno-venkov, Havlíčkův Brod, Písek, Praha, Prostějov, Příbram. Okrajověji také Karviná, Kladno, Kutná Hora, Ostrava, Rakovník, Tábor, Teplice, Třebíč, Ústí nad Orlicí.
Rodokmen online: myheritage j.j.skrob[a]gmail.com

Předchozí

Zpět na Všeobecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků