lepší test DNA

Slouží pro všeobecné informace a tipy ke genetické genealogii. Jak praví wikipedia: Genetická genealogie je vědní disciplína spočívající v kombinaci testování DNA s tradiční genealogií a tradičními genealogickými a historickými záznamy, z nichž se snaží odvozovat vztahy mezi jednotlivci.

lepší test DNA

Příspěvekod Ivon » úte dub 24, 2018 13:33

Chtěla bych poprosit o radu. Chci si rozšířit udělané testy DNA. Zatím mám jen základní Family finder od Family Tree DNA. V rámci dne DNA mají nyní slevy. Našla jsem ale i na slevomatu akci pro testy od firmy Genarium. Nemáte někdo s touto společností nějaké zkušenosti? V rámci slevy mají test na otcovskou linii jen 1599,- což mi přijde podezřele málo. Nevíte, jak jsou jejich testy kvalitní?
Ivon

Oblast pátrání: Střední Čechy - Kolín, Velký Osek, Petrovice, Veltruby, Kanín, Jestřabí Lhota, Opatovice, Ohaře, Nová Ves I.

Re: lepší test DNA

Příspěvekod Peters » čtv kvě 17, 2018 9:09

V jejich vzorovém protokolu je jen 17 Y-STR markerů: http://genarium.cz/wp-content/uploads/Protokol_VZOR.pdf

To je hodně málo, osobně za minimum považuji 37 markerů.
Peters

Re: lepší test DNA

Příspěvekod Jiffy » čtv kvě 31, 2018 10:16

Jednak záleží na počtu testovaných markerů a jednak také na velikosti databáze, ve které budeme výsledek porovnávat. Family Tree DNA má bezkonkurenčně největší databází Y-haplotypů na světě. Už proto není s čím váhat.
Jiffy

Oblast pátrání: Morava

Zpět na Všeobecně