Moderátoři

Zde budu informovat o novinkách na fóru. A vy prosím, případně, že budete mít nějaký tip, jak fórum zlepšit, napište! Děkuji

Moderátoři

Příspěvekod Dr. Taby » ned kvě 03, 2020 10:30

Přátelé, kamarádi. Zde je téma k doplnění moderátorského stavu. Je nás tu přes 8000 členů, samozřejmě, jich spoustu jen prochází, někteří jsou neaktivní, ale je potřeba udrže fórum nějak v chodu. K tom by měl být moderátor. Ideálně by v podstatě jeho přítomnost neměla být ani vidět, ale zároveň musí umět v pravý čas adekvátně zareagovat.

Měl by to být člověk, který zde tráví nějaký čas a má trochu otho času nazbyt.

Tak prosím, kdo by měl zájem, pište sem.
Uživatelský avatar
Dr. Taby
Site Admin
 
Příspěvky: 345
Registrován: pon črc 31, 2006 5:59
Bydliště: Ústí nad Labem
Oblast pátrání: Staré Křečany, Brtníky, Zásmuky, Malenovice
Rodokmen online: MyHeritage - dr.taby(zavináč)taby.cz

Re: Moderátoři

Příspěvekod Zora » ned kvě 03, 2020 14:26

Díky za změnu, vítám kolegu moderátora kolegu Burgeta, držím mu palce a všem, co mně pomáhali, moc děkuji
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Moderátoři

Příspěvekod zburget » ned kvě 03, 2020 14:33

Tak vám teda pěkně děkuju… ;-) :-)
Tedy samozřejmě děkuju za důvěru ve mě vloženou.
Kdybych náhodou dělal nějaké nepředloženosti, tak mě prosím bez skrupulí korigujte!
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Moderátoři

Příspěvekod Rebeca » ned kvě 03, 2020 15:20

Zdravím a gratuluji kolegovi zburgetovi k povýšení. Zároveň přeji oběma aktivním moderátorům - tedy zoře a zburgetovi (a sakra...máme jen zetkové moderátory) - hodně pevné nervy a ještě více trpělivosti s námi BÚ (tedy běžnými uživateli a ne skotem....).

Díky za vaši práci

Rebeca
Rebeca
 
Příspěvky: 549
Registrován: pát lis 04, 2016 17:43
Oblast pátrání: Příbram a okolí, Most a okolí, Cheznovice a okolí, Praha západ, panství Worlické :-D

Re: Moderátoři

Příspěvekod Viola » ned kvě 03, 2020 15:35

Zora a Burget - díky
Viola
Uživatelský avatar
Viola
 
Příspěvky: 639
Registrován: úte srp 26, 2014 11:08
Bydliště: Olomouc
Oblast pátrání: Jižní Čechy > Marčovice, Milíkovice; Plzeň; Jižní Morava > Čechy pod Kosířem; Severní Čechy > Železný Brod

Re: Moderátoři

Příspěvekod Zora » ned kvě 03, 2020 20:33

Přesunovala jsem naposledy 7:44,
Z

edit
Mělo by to být v pořádku Z.
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Moderátoři

Příspěvekod zburget » ned kvě 03, 2020 21:27

Je možné, že jsem to tam omylem přehodil já. Ještě se s tím učím pracovat.

Ta subfóra vyřešeno mají jednu nepříjemnost - jmenují se všechna stejně a při přesouvání se tak člověk může snadno seknout. I když jsem se tedy snažil si to hlídat, abych se trefil do toho správného.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Moderátoři

Příspěvekod Zora » pon kvě 04, 2020 2:24

Ono se ani nedá poznat, že kterého subfora to bylo přesunuto.
Matně si pamatuju na jeden příspěgvek, který nesplnoval pravidla v v čtení, takže skončil v hledám pomoc.
Inu, přesunul se možná správně do Vyřešeno - hledám pomoc, jenže předmět vypadá tak, že příspěvek patřil do Čtení...
Děsná pitomost s tou duplikací VYŘEŠENO, bez logiky, a bez vlivu na kvalitu fóra-.
Souhlas s Monikou.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Moderátoři

Příspěvekod zburget » pon kvě 04, 2020 7:03

Já rozumím logice, podle které to Taby udělal. Jsou tady tři sekce, kde se někomu pomáhá. Četení, Otázky, Hedám pomoc. Příspěvky, které jsou tam se prostě vyřeší (nebo taky ne).
Jenže to má jedno velké ALE.
Jednatk ten 3× stejný nešťastný název, což je trochu nepřehledné pro moderátory (nebo aspoň pro mě zatím ano) a druhák, aby to fungovalo, musely by se do těch dvou nových VYŘEŠENO přesunout všechny tamní dosavadní příspěvky. Do takové akce se aspoň já aspoň zatím nepohrnu. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet.

Zatím nad smyslem a dopady těch subsekcí přemýšlím. Ono se ukáže až časem, jestli to byl krok správným směrem.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Moderátoři

Příspěvekod Zora » pon kvě 04, 2020 7:21

U čtení se přesunovalo proto, aby se už nikdo ZE ČTEČEK nemusel zabývat čtením, nemusel zbytečně otevírat příspěvek... tedy aby se oddělilo ..přečtené od nepřečteného...
Obávám se , že v sekcích Otázky, Hledám pomoc taková situace - že je opravdu vyřešeno- nastane zřídka a hlavně, ničemu přece nevadí, když téma zůstane... Přečte si ho někdo další... , koho zaujme název příspěvku...

Máme strašně moc sekcí, podsekcí... i pro mě je někdy složité posoudit, kam vlastně příspěvek patří... a nesmírně špatně se v tom orientuje především nově příchozím...

U čtení platí, že cca po 10 dnech se přesouvá i neoznačená odpověď, jak to bude u Otázek a Hledám pomoc, to netuším...

Pak by se ale podle stejné podivné logiky mělo přesunovat třeba i ze sekce kontakty MH - kontakt byl navázán, tak pryč se žádostí... (nejde tedy jen o Otázky, Hledám pomoc, Čtení )

Nelogické, zbytečně zdržující a komplikované pro moderátory a hlavně - zase bude víc než polovina příspěvků neoznačená od dotazujících se....
V těchto případech ale moderátor nemá možnost poznat, zda je odpověď dostačující (u Čtení vidím, že je přečteno, případně si tazatel označí příspěvek slůvkem LEŽÁK )
(Moje zkušenost - nepomůže ani slušné upozornění, ani důrazné na doplňování VYŘEŠENO)

Už vůbec nesouhlasím s nějakým hromadným přesunem neoznačených témat (dřívějších) v Hledám pomoc a Otázky do VYŘEŠENO... Podsekce si vůbec nikdo nevšimne a témata se budou opakovat...
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Moderátoři

Příspěvekod zburget » pon kvě 04, 2020 8:58

Zora píše:Máme strašně moc sekcí, podsekcí... i pro mě je někdy složité posoudit, kam vlastně příspěvek patří... a nesmírně špatně se v tom orientuje především nově příchozím...
Souhlas.

Pak by se ale podle stejné podivné logiky mělo přesunovat třeba i ze sekce kontakty MH - kontakt byl navázán, tak pryč se žádostí... (nejde tedy jen o Otázky, Hledám pomoc, Čtení )
Jj, a asi by se našly ještě i další.

…komplikované pro moderátory a hlavně - zase bude víc než polovina příspěvků neoznačená od dotazujících se....
V těchto případech ale moderátor nemá možnost poznat, zda je odpověď dostačující (u Čtení vidím, že je přečteno, případně si tazatel označí příspěvek slůvkem LEŽÁK )
(Moje zkušenost - nepomůže ani slušné upozornění, ani důrazné na doplňování VYŘEŠENO)
No, tohle přesně jsem měl na mysli, když jsem psal, že přemýšlím nad smyslem a dopady subfór. Ale nejsem ve funkci zase tak dlouho, abych to byl schopen rychle posoudit.

Už vůbec nesouhlasím s nějakým hromadným přesunem neoznačených témat (dřívějších) v Hledám pomoc a Otázky do VYŘEŠENO...
Pak by ale ta podsekce absolutně ztrácela smysl.

Podsekce si vůbec nikdo nevšimne a témata se budou opakovat...
To je na jednu stranu pravda, na druhou, když má sekce Otázky a odpovědi 81 stran, tak ji stejně nikdy nikdo neprolistuje, aby našel odpověď. Pokud použije funkci hledat, najde odpověď kdekoli. Hledám pomoc má 24 stran, to se ještě reálně dá prolistovat. Ale to stejně nikdo nově příchozí dělat nebude a rovnou založí nový dotaz.

Já ta nová subfóra pochopil tak, že to má zpřehlednit, na co je ještě potřeba odpovídat a co už je hotovo, uzavřeno a není třeba se k tomu vracet. Z tohohle pohledu smysl mají. Ale jsou tam ta ale. Zatím nemám dost argumentů ani pro, ani proti.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Moderátoři

Příspěvekod Zora » pon kvě 04, 2020 9:33

Já ta nová subfóra pochopil tak, že to má zpřehlednit, na co je ještě potřeba odpovídat a co už je hotovo, uzavřeno a není třeba se k tomu vracet......



Jak to moderátor pozná?
Mnohdy to nepozná ani dotazující se kolega, jestli je na jeho dotaz odpovězeno zcela, případně zda mu někdo dostatečně pomohl nebo , i to se stává, zda jsou odpovědi správné.
Tazatel by to musel označit a to skoro nikdo neudělá... ani tehdy není jistota, že je odpověď správná a celá...

U každého příspěvku , který je delší dobu bez reakce, by musel moderátor ověřovat, zda dotyčný tady vůbec byl...
Dělám to občas v sekci čtení, když si nejsem jista, ale stejně to o ničem nevypovídá... I když tady tazatel byl, může příspěvek považovat za nevyřešený a nemá důvod ho označovat...

Otázka opačná, čemu, komu prospěje to, že se některé příspěvky přeřadí do podsekce...
Mě nic nenapadá.
Vyhledávat se dá stále a je jednodušší, když nebude ještě podsekce.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Moderátoři

Příspěvekod kimes » pon kvě 04, 2020 10:15

Otázka opačná, čemu, komu prospěje to, že se některé příspěvky přeřadí do podsekce...
Mě nic nenapadá.
Vyhledávat se dá stále a je jednodušší, když nebude ještě podsekce.
Z[/quote]
Dovolím si vstoupit do této diskuse moderátorů jako uživatel - laik, který x-let chodí pravidelně na toto fórum a čte titulky u včech nových příspěvků - v podstatě souhlasím s názory Zory a Moniky na toto téma, zdá se mi, že tady vítězí forma nad obsahem, forma se stále více komplikuje, přičemž obsah hlavních sekcí zůstává v podstatě stejný. Nevím např. co by mně, jako uživatele, mělo přilákat do sekce VYŘEŠENO, když tam budou chaoticky staženy jakoby vyřešené a odpovězené dotazy a příspěvky z několika sekcí ...
kimes
 
Příspěvky: 290
Registrován: úte bře 05, 2013 10:00

Re: Moderátoři

Příspěvekod Zora » pon kvě 04, 2020 10:45

Ke kolegovi Kimesovi

jen drobnost, nyní jsou sekce VYŘEŠENO tři

Samozřejmě se moderátor splete (já tedy samozřejmě) , pokud přesunuje.
Postup pro moderátora je totiž ten, že označí příspěvky, které chce přesunout v konkretní sekci.Zvolí možnost přesunout, pak se objeví tabulka, ze které moderátor vybere, kam chce přesunout.
Do včerejška jsem vybírala pouze VYŘEŠENO. Bylo umístěno v podsekci čtení, to jsem nekontrolovala, byla pouze jedna možnost - VYŘEŠENO.
Teď jsou možnosti tři, ano, při troše pozornosti by to šlo přesunovat do správné podsekce VYŘEŠENO , jen je to zase práce a zbystření pro moderátora navíc.

Např. v sekci - např. Hledám pomoc je příspěvek s předmětem - úmrtí Horní Ves 1875 něm,

Pak v případě opravy údajného nesprávného přesunu, vlastně nevím, kam to přesunout správně. Bylo to ve Čtení, v Dotaze, v Pomoci... ? Nebo to bylo přesunuto správně do sekce Hledám pomoc, ale některý kolega vidí předmět, jak píšeme ve Čtení a nybude dojmu, že byl příspěvek přesunut nesprávně.

Osobně - zúžit počet sekcí, a nevymýšlet žádné další "vychytávky"

Co nejsnadněji a jednoduše.
Z


Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Moderátoři

Příspěvekod zburget » pon kvě 04, 2020 15:36

No, já to myslel tak, že rozumím tomu, proč to Taby udělal. Ale asi to opravdu není úplně ideální. Ono vytvoření těch subfór bylo evokováno tím, že občas někdo svůj dotaz označil, jako VYŘEŠENO, což mělo smysl pouze ve čtení.
Nezpochybnitelnou pravdou je, že čím víc sekcí, čím víc subfór, tím míň je to přehledné. Smysl určitě má ta nová sekce "Genealogie - Projekty, výzvy, osobnosti", to může být přínosné. Pokud se ale dvě nové VYŘEŠENO nesetkají s pochopením, pak by bylo lepší je vyklidit a poprosit Tabyho o likvidaci.
Z pohledu obyčejného uživatele, který ještě mám, je to zbytečné. Z pohledu moderátora zdrojem snadného omylu. Má to i nějaké plusy, mínusů se ale jeví být vícero.

Odpískáme to tady rovnou nebo vyrobíme nějakou anketu, nechť se může vyjádřit i hlas lidu?
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Další

Zpět na Novinky a tipy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků