Strikethrough tag

Zde budu informovat o novinkách na fóru. A vy prosím, případně, že budete mít nějaký tip, jak fórum zlepšit, napište! Děkuji

Strikethrough tag

Příspěvekod greghouse » ned dub 21, 2019 1:46

Zdravím,

šel by na fóru pro BBCode povolit strikethrough tag [s]přeškrtnutý text[/s] nebo má jeho použití nějaký háček na mé straně?

Děkuji :-)
Převodník starých odkazů Acta Publica - pro převod starých odkazů jednotlivě, hromadně i v souborech.
Uživatelský avatar
greghouse
 
Příspěvky: 483
Registrován: stř pro 26, 2018 1:04
Oblast pátrání: Tukleky a okolí (okres Písek), Telč, Dačice a okolí, Derfle a okolní obce

Re: Strikethrough tag

Příspěvekod zburget » ned dub 21, 2019 8:06

Jo, tohle by byla velice dobrá věc!
Musel by to ale zprovoznit Taby, který se to poslední dobou bohužel moc nevyskytuje :-(

Každopádně - pokud by byl ochoten tohle udělat, tak se pod tenhle požadavek podepisuju všema deseti.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Strikethrough tag

Příspěvekod Zora » ned dub 21, 2019 8:08

Mohli byste to nějak objasnit "česky", Tabyho upozorním. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Strikethrough tag

Příspěvekod zburget » ned dub 21, 2019 10:22

Tak, jak můžeme v editoru text nabarvit, (tag [color]), dát tučně (tag [b]), kurzívou (tag [i]) nebo podtrženě (tag [u]), tak aby bylo možné text i přeškrtnout.

Hodilo by se především při korekci čtení, kdy někdo přečte víc písmen, než v zápisu ve skutečnosti je. Když něco připíšeme, označíme to tučně / barevně. Ale když něco vymažeme, není to jak označit, že jsme do textu v tom daném místě nějak zasáhli.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Strikethrough tag

Příspěvekod Zora » ned dub 21, 2019 10:26

Možnost zvolit přeškrtnuté písmo, tak nějak jsem si to myslela, jenže.... tak nějak netuším, proč se to nedá aspoň trochu napsat česky. Myslím, že ajťáků tady snad není většina :-) a češtinou vládneme všichni - si myslím. Z

edit - Odesláno upozornění Tabymu. mZ
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Strikethrough tag

Příspěvekod zburget » ned dub 21, 2019 10:31

Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Strikethrough tag

Příspěvekod zburget » ned dub 21, 2019 10:34

Zora píše:Možnost zvolit přeškrtnuté písmo, tak nějak jsem si to myslela, jenže.... tak nějak netuším, proč se to nedá aspoň trochu napsat česky. Myslím, že ajťáků tady snad není většina :-) a češtinou vládneme všichni - si myslím. Z


On to ale napsal česky :-) …jenže ona ta ajťácká čeština je pro neajťáky někdy dost nesrozumitelná :-)
Ostatně ono je to ve všech oborech - kdyby se tu spolu bavili česky lékaři, asi bychom taky vůbec netušili, která bije :-)
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Strikethrough tag

Příspěvekod Zora » ned dub 21, 2019 10:52

Jasně, ten český název tam byl, ale co je s tím potřeba, to jsem jen tušila...

Líbilo by se mně třeba:
Nedala by se zařadit mezi druhy písma i možnost "přeškrtnuté písmo"?

To bych pochopila rovnou :-),
ale nejde o mě a mou neznalost, samozřejmě, tak jsem se musela zeptat, abych chápala správně.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Strikethrough tag

Příspěvekod greghouse » ned dub 21, 2019 12:58

Proto jsem také napsal:

greghouse píše:[s]přeškrtnutý text[/s]


Nesnažil jsem se to popsat nějak extra explicitně, neboť jsem měl za to, že to bude číst správce fóra, který už o těchto věcech něco slyšel.

Každopádně již vše bylo objasněno a připadalo mi, že je škoda, že tato funkcionalita zde není vůbec povolena, ani když tag přidám ručně (samosebou logicky by měl být i v editoru pro praktičtější manipulaci)
Převodník starých odkazů Acta Publica - pro převod starých odkazů jednotlivě, hromadně i v souborech.
Uživatelský avatar
greghouse
 
Příspěvky: 483
Registrován: stř pro 26, 2018 1:04
Oblast pátrání: Tukleky a okolí (okres Písek), Telč, Dačice a okolí, Derfle a okolní obce

Re: Strikethrough tag

Příspěvekod zburget » ned dub 21, 2019 13:45

Tenhle tag v phpBB defaultně není, ale dá se tam ručně dodefinovat.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Strikethrough tag

Příspěvekod greghouse » čtv čer 20, 2019 23:24

Tag už tu vidím. Super, díky za přidání! Určitě bude k všeobecnému užitku ;-)
Převodník starých odkazů Acta Publica - pro převod starých odkazů jednotlivě, hromadně i v souborech.
Uživatelský avatar
greghouse
 
Příspěvky: 483
Registrován: stř pro 26, 2018 1:04
Oblast pátrání: Tukleky a okolí (okres Písek), Telč, Dačice a okolí, Derfle a okolní obce


Zpět na Novinky a tipy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník