zmizela informace o dodatečné editaci příspěvku?

Zde budu informovat o novinkách na fóru. A vy prosím, případně, že budete mít nějaký tip, jak fórum zlepšit, napište! Děkuji

zmizela informace o dodatečné editaci příspěvku?

Příspěvekod zeter » pon říj 18, 2021 13:42

Už se mi dnes dvakrát stalo, že když jsem napsal a odeslal odpověď na nějaký příspěvek, ten se mezitím změnil, ale chyběla u něj informace "Naposledy upravil...", která u takových příspěvků vždycky byla.
Je to chyba nebo záměr?
Podle mne to povede ke zmatkům a reakcím na už neexistující chyby nebo doplněné údaje (přesně to se mi v obou případech stalo) - pokud vidím jasně, že původní příspěvek byl mezitím upraven, mohu se podívat, co se změnilo, a podle toho hned opravit ten svůj - ale pokud ta informace o změně chybí, mohu si dost dobře myslet, že jsem měl vlčí mlhu, nebo mě vůbec nenapadne, že se něco změnilo.
zeter
 
Příspěvky: 3259
Registrován: čtv zář 01, 2016 6:54

Re: zmizela informace o dodatečné editaci příspěvku?

Příspěvekod Mistr Jan » pon říj 18, 2021 13:56

Jestli myslíte takové to okno "od této doby zde přibyl další příspěvek od uživatele XY", tak to se mi taky často nezobrazuje. :?
Ale moc pozornosti jsem tomu tedy nakonec nikdy nevěnoval, tak nevím...
J
Uživatelský avatar
Mistr Jan
 
Příspěvky: 2907
Registrován: čtv srp 27, 2020 9:36
Bydliště: Kladensko
Oblast pátrání: okresy Kladno, Rakovník, Beroun, Kutná Hora, Opava, Tábor, Písek, ale i jiné
Rodokmen online: https://www.myheritage.cz/site-779315361/

Re: zmizela informace o dodatečné editaci příspěvku?

Příspěvekod zeter » pon říj 18, 2021 13:59

nene, pokud někdo napíše příspěvek, pak ho odešle, a pak pomocí tlačítka Upravit změní, bývala o tom dole v tom příspěvku malým písmem informace o tom, kdo a kdy příspěvek upravil (to může udělat autor, ale taky moderátor, např. když doopraví předmět atd).
A tahle informace se prostě přestala objevovat.

EDIT: a tím nemyslím autorské EDIT, které člověk doplňuje pro přehlednost
(ergo: tento post je editovaný, a býval by pod ním byl ten textík "naposledy upravil...")

EDIT II - pokus
Naposledy upravil zeter dne pon říj 18, 2021 15:10, celkově upraveno 1
zeter
 
Příspěvky: 3259
Registrován: čtv zář 01, 2016 6:54

Re: zmizela informace o dodatečné editaci příspěvku?

Příspěvekod Mistr Jan » pon říj 18, 2021 14:11

Aha, tak to se omlouvám, špatně jsem to pochopil. :oops:
O tomto každopádně nic nevím, bohužel mě ani nenapadá, kde by mohla být potenciální příčina... :?
J
Uživatelský avatar
Mistr Jan
 
Příspěvky: 2907
Registrován: čtv srp 27, 2020 9:36
Bydliště: Kladensko
Oblast pátrání: okresy Kladno, Rakovník, Beroun, Kutná Hora, Opava, Tábor, Písek, ale i jiné
Rodokmen online: https://www.myheritage.cz/site-779315361/

Re: zmizela informace o dodatečné editaci příspěvku?

Příspěvekod zeter » pon říj 18, 2021 14:14

Možná budou vědět moderátoři, každopádně bych se přimlouval, aby se to vrátilo tak, jak to bylo - užitečná informace.
zeter
 
Příspěvky: 3259
Registrován: čtv zář 01, 2016 6:54

Re: zmizela informace o dodatečné editaci příspěvku?

Příspěvekod Zora » pon říj 18, 2021 14:19

Přesně toho jsem si taky všimla - vřera - u příspěvku se neobjeví info, kdy byl příspěvek uživatelem upraven. Myslela jsem do teď, že si příspěvek nesprávně pamatuji, nebo že jsem ho četla blbě.

Počkejme den, dva, budu si na to dávat pozor, event, nějak řešit.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28971
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: zmizela informace o dodatečné editaci příspěvku?

Příspěvekod Zora » pon říj 18, 2021 14:22

edit, pokud moderátor opravuje cizí příspěvek, nic se neobjeví, ale je dohoda, že tam tuto informaci moderátoři doplňují zeleným písmem.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28971
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: zmizela informace o dodatečné editaci příspěvku?

Příspěvekod zeter » pon říj 18, 2021 14:38

Jo, je to hrozně matoucí, když tam ta informace chybí... (a to barevné odlišení moderátorské úpravy bylo praktické, zaznamenal jsem)
zeter
 
Příspěvky: 3259
Registrován: čtv zář 01, 2016 6:54

Re: zmizela informace o dodatečné editaci příspěvku?

Příspěvekod zburget » pon říj 18, 2021 15:04

Ta informace se tam objeví až tehdy, kdy je k danému příspěvku přidán další.

Tzn. Když napíšu příspěvek a budu ho klidně několikrát opravovat, tak se tam neobjeví žádné info o editaci. Ale jakmile někdo další pod můj příspěvek připíše nějaký další, pak už se ta informace o mojí editaci toho mého objevovat bude.

Tedy úplně přesně - u mě konkrétně se nebude objevovat nikdy nic, protože jsem moderátor. A jak psala Zora, když něco upraví moderátor, nikdy se o tom informace neobjeví. A platí to i pro moje vlastní přísěvky.
Ledaže tu informaci o editai při editaci uvedu - jako moderátor tam mám jedno políčko navíc.


Takže závěr - pokud někdo napíše příspěvek, někdo druhý začne odpovídat a tazatel před odesláním odpovědi stihne svůj příspěvek editovat, informace o editaci se neobjeví a může to být matoucí.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12482
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: zmizela informace o dodatečné editaci příspěvku?

Příspěvekod zeter » pon říj 18, 2021 15:17

Aha! Skutečně - ověřil jsem to teď na své první odpovědi Mistru Janovi výše - příspěvek jsem editoval dvakrát, ale vidět je až info o té druhé editaci, a systém ji chápe jako editaci první.
Rafinované!
Díky za vysvětlení!

Čili pokud někdo nějak významněji doplní svůj příspěvek, na který ještě nikdo nereagoval, je asi lepší tam ručně připsat autorské EDIT, protože někdo už mezitím může mít něco rozepsaného...
Fórum umí překvapit i po letech :-D
zeter
 
Příspěvky: 3259
Registrován: čtv zář 01, 2016 6:54

Re: zmizela informace o dodatečné editaci příspěvku?

Příspěvekod Zora » pon říj 18, 2021 16:19

i já jsem se poučila, dík. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28971
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na Novinky a tipy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník