Vyřešeno Nefunkčný program

Rady a tipy k programu ke genealogickému systému MyHeritage a programu Family Tree Builder.
Žádosti o zprostředkování kontaktu MyHeritage.

Vyřešeno Nefunkčný program

Příspěvekod bouska » ned dub 17, 2022 15:03

Dobrý deň, v ie mi niekto poradiť ako opraviť funkčnosť programu.
Pri zálohovaní do vlastného adresára mi hlási posledná verzia chybu. Do Backupu programu to funguje. V inom počítačí, kde som mal starú verziu to fungovalo. Po aktualizácii to už hlási chybu.
Viac ma však trápi, že nefunguje práca s rodinou stránkou. Zobrazenie zhôd, vyhľadávanie a pod. Po kliknutí na zhody, vyhľadávanie sa v prehliadači len vyhľadáva stránka.
Tiež ak mi pošle Heritage zhody alebo objav po kliknutí v maily sa v prehliadači len hľadá stránka. Už som aj písal na suport ale zatiaľ sa neozvali. Má ešte niekto obdobný problém?

Ďakujem
Naposledy upravil bouska dne pon dub 18, 2022 8:15, celkově upraveno 1
bouska
 
Příspěvky: 167
Registrován: čtv led 11, 2018 16:38
Oblast pátrání: Hlinsko, Panenská Rosička, Bratislava, Trenčín

Re: Nefunkčný program

Příspěvekod zburget » ned dub 17, 2022 15:22

Bavíme se o webové verzi MH a nebo o MH FTB?
Pokud o webové verzi, o (poslední) verzi kterého programu se bavíme? Pokud je řeč o FTB, jako přesně verzi používáte?
Do kterého adreáře se vám záloha nedaří a do kterého přesně (Backup programu) se povede vytvořit? Jakou přesně chybu vám program hlásí?
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12578
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Nefunkčný program

Příspěvekod bouska » ned dub 17, 2022 15:44

Zálohovanie nefunguje v FTB verzii. Pri zálohovaní do súboru na disku stlačím vybrať a vyberiem vlastný adresár so zálohami. oznámi chybu. Ak ponechám štandardné nastavenie D:\Users\bousk\Documents\MyHeritage\rodokmen Lukas Bouska\Backup.... tak zálohu uloží.
Ostatné problémy sú s WEB aplikáciou
Mám poslednú aktuálnu verziu programu FTB 8.0.0.8625
Bouška
bouska
 
Příspěvky: 167
Registrován: čtv led 11, 2018 16:38
Oblast pátrání: Hlinsko, Panenská Rosička, Bratislava, Trenčín

Re: Nefunkčný program

Příspěvekod zburget » ned dub 17, 2022 18:04

Verze 8.0.0.8625 není ani zdaleka aktuální.
Já už hodně dlouho používal verzi 8.0.0.8631, našel jsem v ní nějaké chyby, reportoval jsem je na support a první, co mi odpověděli bylo, že mám starší verzi a aktuální je 8.0.0.8633.
V ní teda ty moje chyby jsou taky, ale to je jiný problém.

Aktuální verzi programu je možné stáhnout >ZDE<

Nicméně - to, co popisujete možná nebude ani tak souviset s verzí programu, jako s právy k adresářům ve Windows.
Z mých dotazů jste neodpověděl na dva zcela zásadní:
1) Do kterého (přesně) adreáře se vám záloha nedaří?
2) Jakou přesně chybu vám program hlásí?
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12578
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Nefunkčný program

Příspěvekod bouska » pon dub 18, 2022 7:38

adresár je na mojom hard disku, kde cez prieskumníka mám prístup viem tam súbory mazať a kopírovať do neho iné súbory
D:\sukromne\Rodostrom\zálohy\Lukas Bouška komplet\rodokmen Lukas Bouska - 2022-04-18 08-13-23.zip
po uložení a stlačení Dalej oznámi chyba Projekt nie je možné zálohovať
Ako viem na tomto fóre poslať prílohu print screen obrazovky s chybou

Taktiež pri aktualizácii verzie mi napíše, že mám aktuálnu verziu 8625 a neumožní novšiu print screen tiež môžem poslať.

čo sa týka WEB aplikácie reštrtol som router a už to zdá sa funguje. Neoveril som ešte všetky funkcie ale tie základné vyhľadávanie zobrazenie zhôd fungujú.
S pozdravom
Bouška
bouska
 
Příspěvky: 167
Registrován: čtv led 11, 2018 16:38
Oblast pátrání: Hlinsko, Panenská Rosička, Bratislava, Trenčín

Re: Nefunkčný program

Příspěvekod zburget » pon dub 18, 2022 8:03

Automatické vyhledávání aktualizací ve FTB nefunguje spolehlivě. Minimálně několik posledníh verzí ne. FTB vám bude tvrdit, že máte nejnovější verzi, ale to vám pěkně kecá. Začněte tím, že si stáhnete opravdu nejnovější verzi ze stránky, na kterou jsem poslal odkaz.

A pozor. To, že máte práva zápisu do některého adresáře vy, neznamená, že tam má právo zápisu i některý program. Práva ve Windows jsou někdy dost těžká magie.
Prvně zkuste upgrade programu na nejnovější verzi. Potom zkuste provést zálohu do jiného adresáře (třeba do Dokumentů nebo na flashku. případně do jiného vhodného místa) - aby se ověřilo, že to je opravdu jen přístupovými právy. Pokud se podaří, tak bych zkusil zálohu třeba do D:\sukromne\ - některým programům vadí mezery, případně znaky s diakritikou v cestě. Jestli půjde i sem, tak skoušejte zálohu nahrávat postupně do nižších a nižších adresářů, až narazíte na ten, kam to nejde. A pak b ude potřeba zjišťovat, jaký je rozdíl mezi tím, kam to ještě jde a kam už ne. Rozdíl ve znacích v názvu, rozdíl v právech, prostě cokoli. No a pak se pokusit tu rozdílnost odstranit a zkusit zálohu znovu.
Tedy aspoň tak bych to zkoušel já. Jak něco začne fungovat neočekávatelně, tak se problémy někdy hledají dost špatně a jednodušší je prostě provést základní analýzu pomocí pár pokusů.

Přílohy sem do fóra se dají posílat celkem běžně a problém s tím není. Jen u skenů archiválií nechceme, aby se nahrávaly přímo sem, protože jsou velké, zbytečně plní diskový prostor serveru a navíc často dochází ke snížení jejich rozlišení, rekompresi a snížení čitelnosti. V tomto případě by poslání screenů problém nebyl. I tady je možné screeny nahrát na nějaký imagehosting a sem poslat jen odkazy.
Nicméně - popis problému je teď jasný a screeny nic nového neukážou - nejsou tedy potřeba.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12578
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Nefunkčný program

Příspěvekod bouska » pon dub 18, 2022 8:14

Ďakujem budem pátrať kde je zrada podľa Vašich inštrukcii.
Bouška
bouska
 
Příspěvky: 167
Registrován: čtv led 11, 2018 16:38
Oblast pátrání: Hlinsko, Panenská Rosička, Bratislava, Trenčín

Re: Vyřešeno Nefunkčný program

Příspěvekod bouska » pon dub 18, 2022 8:26

Vyskúšal som premenovať adresáre bez diakritiky a funguje to. Problém bol v diakritike názvov. Ako sa dozviem o novšej verzii MH ak nefunguje oznam v aktualizáciaách?
bouska
 
Příspěvky: 167
Registrován: čtv led 11, 2018 16:38
Oblast pátrání: Hlinsko, Panenská Rosička, Bratislava, Trenčín

Re: Vyřešeno Nefunkčný program

Příspěvekod zburget » pon dub 18, 2022 13:27

No, asi jen si občas zkontrolovat, jestli náhodou není novější verze. Byl jsem na tom úplně stejně, jako vy. Žil jsem v domnění, že mám nejnovější verzi, až mě z omylu vyvedl support MH :-?
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12578
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko


Zpět na MyHeritage Program a kontakty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků