prosím o kontakt - vraštilová

Rady a tipy k programu ke genealogickému systému MyHeritage a programu Family Tree Builder.
Žádosti o zprostředkování kontaktu MyHeritage.

prosím o kontakt - vraštilová

Příspěvekod ruzena112 » pát dub 15, 2022 14:56

Dobrý den, mohl by prosím někdo předat vzkaz správkyním na MH ohledně shod v rodokmenu?
1) Květa Vraštilová
2) Jaroslava Vraštilová
(Musí mít v rodokmenu Josefa Vraštila nar. 1913 v L. Bělohrad)
Děkuji

Dobrý den, objevila se mi shoda mezi našimi rodokmeny. Podle záznamů na MH je Váš dědeček Josef Vraštil (nar. 30. 10. 1913 v Lázních Bělohrad) bratrem mého dědy Karla Vraštila (nar. 23. 12. 1910 v Mrákotíně).
Můj děda zemřel cca 20. let před mým narozením, takže o něm moc nevím a ptát se již není koho. Proto bych byla vděčná za jakékoli informace z této větve.
Vím jen, že býval učitelem nejdříve na Strakonicku, kde si v roce 1942 vzal mou babičku a po válce učil na Karlovarsku. Zaslechla jsem od někoho, že byl sirotek.
Teď jsem zjistila, že jejich otec Josef padl v první sv. válce v ruském zajetí (ještě to zkoumám).
Zemřela snad za války i prababička Cecílie? Byla bych ráda za nějaké informace – kdy zemřela, kde je pohřbená, pokud byli opravdu sirotky, kdo je vychovával?
Mám tu z pozůstalosti pár starých fotografií a svatebních oznámení, které se snažím zpracovat. Tím jsem vlastně přišla na dědovi sourozence. Díky jedné fotografii z roku 1914 adresované prababičce Cecílii do Lázní Bělohrad.
Přece jen z Mrákotína do L. Bělohrad je trochu daleko tam bych nehledala.
Ještě měli sestru Zdeňku Annu (nar. 1912), o které nic nevím. Musela se dožít nejméně roku 1920, protože je v matrice poznámka o vydání křestního listu a bratra Josefa (1910) dědovo dvojče, který zemřel v 1. roce.
Byla bych ráda za případnou výměnu informací a fotografií nebo pomoc s určením osob na fotografiích.
Prosím kontaktujte mě na email: jana.vrastilova[a]centrum.cz
Děkuji
Jana Vraštilová
Ty Jana
ruzena112
 
Příspěvky: 140
Registrován: čtv srp 15, 2013 19:10
Bydliště: Karlovy Vary
Oblast pátrání: Schneidmühl, Prameny,

Re: prosím o kontakt - vraštilová

Příspěvekod ozana » čtv dub 21, 2022 11:42

Vzkaz na obě byl předán.
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Re: prosím o kontakt - vraštilová

Příspěvekod ruzena112 » čtv dub 21, 2022 18:14

Moc děkuji.
Ty Jana
ruzena112
 
Příspěvky: 140
Registrován: čtv srp 15, 2013 19:10
Bydliště: Karlovy Vary
Oblast pátrání: Schneidmühl, Prameny,


Zpět na MyHeritage Program a kontakty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků