LiveStory

Rady a tipy k programu ke genealogickému systému MyHeritage a programu Family Tree Builder.
Žádosti o zprostředkování kontaktu MyHeritage.

LiveStory

Příspěvekod VratislavF » stř bře 16, 2022 15:34

Hezký den, tak tato aplikace je super, to ano. Ale jak na starší ročníky, před rokem 1845 (první foto pan Niepce udělal myslím roku 1842/43, a to ještě jenom pokusně. Zatím řeším např. takto: dotyčný muž je povoláním cestář. Najdu nějakou fotku cestáře z 1. republiky, dám ji tam a změním úvodní slova tak, aby to každý pochopil. Nebo máte lepší řešení?
VratislavF
 
Příspěvky: 353
Registrován: pát čer 28, 2019 18:54
Oblast pátrání: Sadská-okres Nymburk-Střední Čechy
Rodokmen online: MyHeritage - soukromý

Re: LiveStory

Příspěvekod zburget » stř bře 16, 2022 17:59

Fotky ke starším ročníkům nedávat vůbec? Když z toho jinak vyjde prokazatelně jen nesmysl?
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12579
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: LiveStory

Příspěvekod VratislavF » stř bře 16, 2022 18:04

Bez fotky se program nespustí, bohužel. Zkoušel jsem jako náhradu třeba list z matriky, ani náhodou, kreslená postava (typu např. Igráček) také nebere, chce FOTO.
(to s tím nesmyslem jsem nepochopil, prostě promlouvá jiná "fotografie", kde hned na začátku řekne např. "Jmenuji se Pavel Krátký. Toto není má fotka, bohužel žádná za mého života se pořídit nedala, nedělaly se".. Potom už vypráví o životě a příbuzných v pohodě a popravdě. )
VratislavF
 
Příspěvky: 353
Registrován: pát čer 28, 2019 18:54
Oblast pátrání: Sadská-okres Nymburk-Střední Čechy
Rodokmen online: MyHeritage - soukromý

Re: LiveStory

Příspěvekod Mistr Jan » stř bře 16, 2022 19:05

Tak já myslím, že LiveStory bylo vytvořeno jen proto, aby MH prokázalo, že se naučilo manipulovat s fotkami zase do jiného směru – a aby dávalo smysl rozpohybování úst, dávají k tomu čtený text.
Upřímně nerozumím, proč by se měly dávat k osobám žijícím v době před vynalezením fotografie fotky někoho úplně jiného. Nevím, proč by měl někdo cizí vyprávět životní příběh mého předka. Nemluvě o tom, že se mi osobně nezamlouvá tahle funkce obecně, je to dle mého pouhý komerční tah, ale to sem nepatří.
Jestli Vám jde jen o ten přečtený text, tak si to můžete dát třeba do Google překladače či jiného volně přístupného SW a není třeba se namáhat s LiveStory.
J.
Uživatelský avatar
Mistr Jan
 
Příspěvky: 2938
Registrován: čtv srp 27, 2020 9:36
Bydliště: Kladensko
Oblast pátrání: okresy Kladno, Rakovník, Beroun, Kutná Hora, Opava, Tábor, Písek, ale i jiné
Rodokmen online: https://www.myheritage.cz/site-779315361/

Re: LiveStory

Příspěvekod VratislavF » stř bře 16, 2022 19:45

Pochopitelně, že nejde jen o čtený text. To by šlo skutečně udělat jinak. Jde i o promítání fotografií uložených v MH a další. Ale to není o problému, který řeším. Ten si totiž tvůrci zřejmě jaksi neuvědomili, bohužel.
Děkuji všem za odpovědi.
VratislavF
 
Příspěvky: 353
Registrován: pát čer 28, 2019 18:54
Oblast pátrání: Sadská-okres Nymburk-Střední Čechy
Rodokmen online: MyHeritage - soukromý

Re: LiveStory

Příspěvekod Zora » stř bře 16, 2022 19:57

Když už tam chcete mít takové příšernosti, vložte fotku toho jehož fotku máte a může "svým" hlasem, vzhledem a Vašimi slovy promlouvat o předkovi - předcích , nakonec třeba i o Vás, autoru rodokmenu.
Já bych si něco takového do rodokmenu nikdy nedala, ale to je na vlastním uvážení...
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29116
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na MyHeritage Program a kontakty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků