Posílání shod i po zrušení účtu

Rady a tipy k programu ke genealogickému systému MyHeritage a programu Family Tree Builder.
Žádosti o zprostředkování kontaktu MyHeritage.

Posílání shod i po zrušení účtu

Příspěvekod zedir » pát srp 20, 2021 19:03

Dobrý den,

kdysi dávno jsem si založil základní účet na MyHeritage. Postupem let rostly mé výhrady vůči podstatě MH ("zaplaťte nám za svá data") a vůči sběratelům dat, kteří bezostyšně a bezmyšlenkovitě kradou práci jiných a vytváří chaos na entou. Nakonec mě unavovalo neustálé zasílání shod, které z 99 % byly neustále ty stejné dokola a většinou jen ty, které ostatní stejně opsali ode mě nebo od někoho, kdo je opsal ode mě, a tak jsem před pár měsíci smazal celý obsah účtu, ale účet jako takový ponechal a odhlásil se z odběru všelijakých notifikací. Když však stejně sem tam nějaká přišla, došla mi trpělivost a smazal jsem celý účet. A teď přichází to zajímavé a důvod, proč píšu - od člena mých stránek z tohoto zrušeného účtu vím, že po delší době, kdy mu žádné shody nechodily, mu začaly chodit nyní po zrušení účtu. Má to nějakou logiku? Mám se bát také, že mě začne MH zase někdy nahodile stalkovat na základě toho, že má někde můj kontakt? Nebo to je nějaká ojedinělá záležitost, která co nevidět vyšumí? Máte nějakou takovou zkušenost také?
Uživatelský avatar
zedir
 
Příspěvky: 6291
Registrován: pát kvě 02, 2014 3:59

Re: Posílání shod i po zrušení účtu

Příspěvekod luko » sob srp 21, 2021 9:25

Budou nabízet často i nesmyslné shody a snažit se o obnovení předplatného. Mně teď nabídli slevu 75% na předplatné.
Ty LuKo
˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod
Uživatelský avatar
luko
 
Příspěvky: 545
Registrován: pon dub 29, 2013 11:43
Oblast pátrání: Oslavany,Ivančice,Rosice,Křižanov,Vysoké Popovice,Čučice,Mohelno,Troubsko,Dolní Kounice,Neslovice,Budišov,Tasov,Velké Meziříčí,Netín
Bystřice n. Pernštejnem, Boskovice, Olešnice, Štěpánov n. Svratkou, Kunštát, Sulkovec, Prosetín, Doubravník, Nedvědice, Sebranice, Strážek, Zábrdovice, Svratka, Dolní Loučky, Lysice, Kuřim

Re: Posílání shod i po zrušení účtu

Příspěvekod Zora » sob srp 21, 2021 9:44

A teď přichází to zajímavé a důvod, proč píšu - od člena mých stránek z tohoto zrušeného účtu vím, že po delší době, kdy mu žádné shody nechodily, mu začaly chodit nyní po zrušení účtu. Má to nějakou logiku? Mám se bát také, že mě začne MH zase někdy nahodile stalkovat na základě toho, že má někde můj kontakt?

Pokud dobře rozumím, Tobě (zatím) nechodí nic...
Asi bych se zeptala onoho člena, zda opravdu smazal celý účet, nebo jak to "smazání" udělal...

To je dost podstatné.
Mám účet, nic tam nemám vloženo, vyhledávám občas příjmení, když hledám příp. původ konkrétní osoby.

K hledaným osobám mně chodí nalezené shody.
Inu, když o nějakou osobu už nejevím zájem, tak mohu pro ni ukončit vyhledávání a k této osobě mně nic už pak nechodí.
Kothbauer chodí pravidelně a pravidelně ho prohlížím , pokud to jde :-) Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29116
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Posílání shod i po zrušení účtu

Příspěvekod Mistr Jan » sob srp 21, 2021 10:02

Oni mi posílají maily taky tak prazvláštně... Jednou za čas mi taky přijde shoda z "Record Matches" – mnohdy z linie, která mi na MH visí u od úplného začátku, ergo pro mě obvykle poněkud neužitečná informace...

Nicméně, Vám osobně tedy již žádné maily nechodí? Když jsem si loni v létě zakládal svoje stránky na MH, lehce jsem zapomněl, že tam již jedny (prázdné a psané na můj druhý, vedlejší mail) mám z předchozího roku... Takže jsem se rozhodl ty staré stránky kompletně odstranit, povedlo se – a na daný mail mi od té doby nic nepřišlo.

Napadá mě, že když jste odstranil svůj učet, tak v uvozovkách "neměli kam maily posílat" – takže to začalo chodit dotyčnému... Nezdědil po Vás takovou tu "korunku" vlastníka stránek vedle svého jména?

Jinak to asi jen shodit do spamu :-(

Jo, a taky se jim to nějak porouchalo, nedávno mi od nich přišlo tohle https://ibb.co/j6YVxpk a taky tohle https://ibb.co/f8HdmqM

J.
Uživatelský avatar
Mistr Jan
 
Příspěvky: 2938
Registrován: čtv srp 27, 2020 9:36
Bydliště: Kladensko
Oblast pátrání: okresy Kladno, Rakovník, Beroun, Kutná Hora, Opava, Tábor, Písek, ale i jiné
Rodokmen online: https://www.myheritage.cz/site-779315361/

Re: Posílání shod i po zrušení účtu

Příspěvekod zedir » ned srp 22, 2021 19:19

Mně naštěstí (zatím) nic nechodí, což je důvod, proč jsem celý účet smazal, protože jsem předpokládal, že veškeré notifikace logicky ustanou, protože už jsem jich měl opravdu dost (několik denně - shody s opisovači, neustálé nabídky na nějaké zaručeně výhodné balíčky, souhlasy s tím a oním, změny pravidel užívání, chybové hlášky a pořád něco). Proto mě tedy překvapilo, když mi člen stránek sdělil, že mu chodí shody, když přitom neexistuje účet, z něhož by mu mohly chodit shody, a to o lidech, kteří tam - překvapivě - už dávno nejsou. Schválně jsem se ještě snažil svůj účet nebo osoby, které jsem tam měl, vygooglit, ale nenašel jsem nic. V tom případě není ani možné, aby někdo po mě získal správcovství, protože není už co spravovat. Budu to brát jako nějaký poslední posmrtný záchvěv MH a budu doufat, že více jich opravdu nebude. U MH se do budoucna omezím jen na FTB, protože co se týče shod, tak za ty roky, co jsem MH měl, jsem měl opravdu užitečné jen dvě.
Uživatelský avatar
zedir
 
Příspěvky: 6291
Registrován: pát kvě 02, 2014 3:59


Zpět na MyHeritage Program a kontakty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků