Sňatek bratranec / sestřenice

Rady a tipy k programu ke genealogickému systému MyHeritage a programu Family Tree Builder.
Žádosti o zprostředkování kontaktu MyHeritage.

Sňatek bratranec / sestřenice

Příspěvekod VratislavF » pát říj 18, 2019 14:42

Dobrý den, víte někdo, proč nejde do MyHeritage zapsat sňatek bratrance a sestřenice , v mém případě navíc se stejným příjmením? Zkoušel jsem všechno možné, no výsledek stále zlý, hned vyskočí oznámení , že je osoba 2x, tak nevím.... Poradí někdo?
VratislavF
 
Příspěvky: 353
Registrován: pát čer 28, 2019 18:54
Oblast pátrání: Sadská-okres Nymburk-Střední Čechy
Rodokmen online: MyHeritage - soukromý

Re: Sňatek bratranec / sestřenice

Příspěvekod kolsi » pát říj 18, 2019 18:55

Osoby i svatba mi lze přidat, ale při vykreslování se v jedné větvi zastaví, aby se nekreslilo všechno dvakrát.

Výstřižek.JPG
Tomáš
Rodokmen: https://www.myheritage.cz/site-55200902/
Pátrání po rodu Ortcigr / Holtziger: viewtopic.php?f=5&t=28607
kolsi
 
Příspěvky: 725
Registrován: stř pro 16, 2015 11:32
Oblast pátrání: Teplicko, sev. Plzeňsko, Rokycansko, Podřipsko

Re: Sňatek bratranec / sestřenice

Příspěvekod Kiara » pát říj 18, 2019 21:22

VratislavF píše:Dobrý den, víte někdo, proč nejde do MyHeritage zapsat sňatek bratrance a sestřenice , v mém případě navíc se stejným příjmením? Zkoušel jsem všechno možné, no výsledek stále zlý, hned vyskočí oznámení , že je osoba 2x, tak nevím.... Poradí někdo?

To je naprosto v pořádku... ve svém rodokmenu mám vícekrát podobnou situaci: buďto sňatek bratrance se sestřenicí, nebo sňatek vdovy/vdovce s bratrem/sestrou zemřelého manžela/manželky. V tomto případě se tomuto člověku automaticky vytvoří druhý "strom", první "strom" vzniká narozením v původní rodině, druhý "strom" vzniká sňatkem s příbuzným a tato osoba se Vám tedy logicky bude v rodokmenu zobrazovat vždy dvakrát.

Neřešte to, jen si pokaždé pečlivě kontrolujte, zda duplicita v rodokmenu skutečně znamená sňatek mezi příbuznými nebo zda tam máte jednu osobu omylem dvakrát :D
Kiara
 
Příspěvky: 305
Registrován: čtv srp 10, 2017 20:35
Oblast pátrání: Norek (Kladno, Pelhřimov...) Stulík (okres Kladno) Pálka (Halenkovice u Zlína) Křivanec (okres Strakonice) Smrkovský (okres Kutná Hora) Jičínský (Bukovka u Pardubic) Brandejs (okres Strakonice, Písek) Laštovička (Věžnice, Puklice, Nížkov, Vilémov)

Re: Sňatek bratranec / sestřenice

Příspěvekod VratislavF » pát říj 18, 2019 23:31

Děkuji všem, tak to jste mě uklidnili!!! Za pár hodin jdu spát, tak nebudou divoké sny.... A teď vážně. Děkuji, už mi to došlo, není to chyba ale upozornění. Přeji Vám pohodové a úspěšné bádání. :D
VratislavF
 
Příspěvky: 353
Registrován: pát čer 28, 2019 18:54
Oblast pátrání: Sadská-okres Nymburk-Střední Čechy
Rodokmen online: MyHeritage - soukromý


Zpět na MyHeritage Program a kontakty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník