Jak se vrátit k úrovni PREMIUM?

Rady a tipy k programu ke genealogickému systému MyHeritage a programu Family Tree Builder.
Žádosti o zprostředkování kontaktu MyHeritage.

Jak se vrátit k úrovni PREMIUM?

Příspěvekod Ladislav Bátora » čtv srp 08, 2019 18:14

Dobrý večer, nějak to rychle uteklo a už jsem skoro na odpis.
Poslední půlrok jsme se párkrát snažil dostat se nějak zpátky na úroveň PREMIUM, jenže jsem nevykoumal, jak to udělat, aby se mi v nabídce na další období objevila.
A teď už na to mám jen tejden, jak vyplývá z emailu, který mi z MH přišel před chvílí.

A opět v něm nejsou okénka pro nižší úrovně AKTIVNÍ, viz v příloze.
Nevíte někdo, co mám udělat? Na ty vyšší úrovně opravdu nemám coby důchodce peníze, ale rád ještě nějaký čas na MH zůstal.
Ovšem JEN v té úrovni PREMIUM, jinak rozhodně s MH končím. A teď jsme jim v tom duchu poslal poptávku, ale samosebou mi ji ten automat zase obratem vrátil jako nedoručitelnou.
Díky předem za srozumitelnou radu.
lb.
Přílohy
PremiumZměna.jpg
Uživatelský avatar
Ladislav Bátora
 
Příspěvky: 1003
Registrován: pon lis 16, 2015 16:51
Bydliště: dolní Holešovice
Oblast pátrání: Čechy: přede vším Jaroměřsko, Plzeňsko a mladé i staré Boleslavsko
Morava: zatím jen Prostějov a okolí
Slovensko: Bánovce na Bebravou a okolí
Maďarsko: Kiskunlacháza a okolí

Re: Jak se vrátit k úrovni PREMIUM?

Příspěvekod zburget » čtv srp 08, 2019 18:29

A nebude tedy jednodušší to nechat vyexpirovat a teprve pak si zaplatit Premium?
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12585
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Jak se vrátit k úrovni PREMIUM?

Příspěvekod Ladislav Bátora » čtv srp 08, 2019 18:54

zburget píše:A nebude tedy jednodušší to nechat vyexpirovat a teprve pak si zaplatit Premium?


To mi ale připadá riskantní: mám totiž obavu, že když nezaplatím, tak MH mi „nadpočetné“ osoby v rodokmenu nezvratně vymaže.
Nebo se mýlím?
lb.
Uživatelský avatar
Ladislav Bátora
 
Příspěvky: 1003
Registrován: pon lis 16, 2015 16:51
Bydliště: dolní Holešovice
Oblast pátrání: Čechy: přede vším Jaroměřsko, Plzeňsko a mladé i staré Boleslavsko
Morava: zatím jen Prostějov a okolí
Slovensko: Bánovce na Bebravou a okolí
Maďarsko: Kiskunlacháza a okolí

Re: Jak se vrátit k úrovni PREMIUM?

Příspěvekod zburget » čtv srp 08, 2019 19:50

No, i kdyby je na MH vymazali, tak vám zůstanou v PC na FTB (předpokládám, že ho používáte). No a po zaplacení by se zase databáze z PC sesynchronizovala s webem.
Ale je možné, že vám ani nic nevymažou, že to jen bude chvíli nedostupné.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12585
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Jak se vrátit k úrovni PREMIUM?

Příspěvekod Ladislav Bátora » pát srp 09, 2019 1:34

zburget píše:No, i kdyby je na MH vymazali, tak vám zůstanou v PC na FTB (předpokládám, že ho používáte). No a po zaplacení by se zase databáze z PC sesynchronizovala s webem.
Ale je možné, že vám ani nic nevymažou, že to jen bude chvíli nedostupné.


Netuším, co je ta zkratka FTB, takže to asi nemám...
Nejhorší na tom všem je, že jsem do MH chtě-nechtě – ty dvě poslední platby v úrovni nejvyšší samosebou NECHTĚ – vrazil přes deset tisíc a průběžně jsem nijak nezpracovával ty Matches, jen jsem je odklikával a říaál jsme si, že jednou se na to na měsíc dva vrhnu. A jen kvůli tomu jsem vlastně MH nezrušil už předloni, když mě přehodili na tu nejdražší úroveň.
Takže ty peníze teď vyhodím už beznadějně.
lb.
Uživatelský avatar
Ladislav Bátora
 
Příspěvky: 1003
Registrován: pon lis 16, 2015 16:51
Bydliště: dolní Holešovice
Oblast pátrání: Čechy: přede vším Jaroměřsko, Plzeňsko a mladé i staré Boleslavsko
Morava: zatím jen Prostějov a okolí
Slovensko: Bánovce na Bebravou a okolí
Maďarsko: Kiskunlacháza a okolí

Re: Jak se vrátit k úrovni PREMIUM?

Příspěvekod zburget » pát srp 09, 2019 7:31

FTB = FamilyTreeBuiler
https://www.myheritage.cz/family-tree-builder

Nainstalovat, spárovat s vaším účtem na MH a mělo by vám to sesynchronizovat data mezi PC a MH. Všechna data tak budete mít u sebe v PC. Takže i kdyby vám potom na MH smazali úplně všechno, budete ta data pořád mít. A po zaplacení se zase data sesynchronizují zpět na web.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12585
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Jak se vrátit k úrovni PREMIUM?

Příspěvekod Ladislav Bátora » pát srp 09, 2019 10:01

zburget píše:FTB = FamilyTreeBuiler
https://www.myheritage.cz/family-tree-builder

Nainstalovat, spárovat s vaším účtem na MH a mělo by vám to sesynchronizovat data mezi PC a MH. Všechna data tak budete mít u sebe v PC. Takže i kdyby vám potom na MH smazali úplně všechno, budete ta data pořád mít. A po zaplacení se zase data sesynchronizují zpět na web.


Aha. Tak to už za ty čtyři zbejvající dní nezvládnu, resp. to ani nebudu zkoušet, když ten program FTB neznám a když navíc ani na stromě MH nemám ty Smart Matches za poslední dva roky doplněné.
No, nedá se nic dělat, přišel jsem v životě o víc než jen o pár přímých (a není jisté, že v těch matches nějací mně zatím neznámí PŘÍMÍ jsou) a o pár stovek nepřímých (které vlastně coby typický „vývodář“ stejně nijak soustavně „nesbírám“) předků...

Díky ale moc za všechny rady, tipy a náměty. Měl jsem se o to holt začít starat dřív, a né na poslední chvíli.
Kdybych věděl, jak se s MH spojit, tak bych rychlé řešení měl – požádat je, aby mi nabídli snížení na level Premium. Jenže jsem spojení nevypátral, tudíž nenavázal.
Takže příští tejden zabalím po 4 letech MH i formálně.
lb.
Uživatelský avatar
Ladislav Bátora
 
Příspěvky: 1003
Registrován: pon lis 16, 2015 16:51
Bydliště: dolní Holešovice
Oblast pátrání: Čechy: přede vším Jaroměřsko, Plzeňsko a mladé i staré Boleslavsko
Morava: zatím jen Prostějov a okolí
Slovensko: Bánovce na Bebravou a okolí
Maďarsko: Kiskunlacháza a okolí

Re: Jak se vrátit k úrovni PREMIUM?

Příspěvekod Zora » pát srp 09, 2019 10:11

Nějak nechápu logiku věci. FTB máte nainstalováno za pět minut i s kávou, pak už to za Vás udělají klikance.

Manuál pro práci s FTB je v češtině a je to stejné - vlastně jednoduší, než na webových stránkách.

Netuším, co vlastně potřebujete.
Prvotní je zálohovat, to jistě činíte, a pak se řídit radami, které Vám dal kolega. Tedy překopírovat pomocí FTB do vlastního PC, vše zůstane zachováno a po vypršení lhůty požádat o Premium.
Pokud potřebujete kontakt s někým, kdo má snad možná stejné předky, pak můžete přece požádat zde na fóru o navázání kontaktu.

Je zbytečné se na něco ptát, mít obavy a pak nic neudělat a zanaříkat.

Pokud něčemu nerozumíte, ptejte se na to, co je potřeba vysvětlit. Nikdo Vám nedoporučuje přece postup, kde byste mohl něco zkazit, zničit data nebo způsobit nějakou jinou katastrofu.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29133
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Jak se vrátit k úrovni PREMIUM?

Příspěvekod Ladislav Bátora » pát srp 09, 2019 10:26

Zora píše:Nějak nechápu logiku věci. FTB máte nainstalováno za pět minut i s kávou, pak už to za Vás udělají klikance.

Manuál pro práci s FTB je v češtině a je to stejné - vlastně jednoduší, než na webových stránkách.

Netuším, co vlastně potřebujete.
Prvotní je zálohovat, to jistě činíte, a pak se řídit radami, které Vám dal kolega. Tedy překopírovat pomocí FTB do vlastního PC, vše zůstane zachováno a po vypršení lhůty požádat o Premium.
Pokud potřebujete kontakt s někým, kdo má snad možná stejné předky, pak můžete přece požádat zde na fóru o navázání kontaktu.

Je zbytečné se na něco ptát, mít obavy a pak nic neudělat a zanaříkat.

Pokud něčemu nerozumíte, ptejte se na to, co je potřeba vysvětlit. Nikdo Vám nedoporučuje přece postup, kde byste mohl něco zkazit, zničit data nebo způsobit nějakou jinou katastrofu.
Z


To je mi jasný, že je to moje minus, že neumím FTB.
Ale já se tady přece PRAPŮVODNĚ včera zeptal, zda by mi někdo poradil, jak se spojit s MH, aby mi snížila v nabídce na další úhradu level na původní PREMIUM.
A na to mi nikdo neodpověděl, takže to balím, protože to všechno ostatní je na mě opravdu příliš složité a pranic se mi do toho nechce.
lb.
Uživatelský avatar
Ladislav Bátora
 
Příspěvky: 1003
Registrován: pon lis 16, 2015 16:51
Bydliště: dolní Holešovice
Oblast pátrání: Čechy: přede vším Jaroměřsko, Plzeňsko a mladé i staré Boleslavsko
Morava: zatím jen Prostějov a okolí
Slovensko: Bánovce na Bebravou a okolí
Maďarsko: Kiskunlacháza a okolí

Re: Jak se vrátit k úrovni PREMIUM?

Příspěvekod Zora » pát srp 09, 2019 10:28

Je to na Vás. Každý problém má své řešení, složité to rozhodně není. FTB zvládnout starší, třeba já.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29133
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Jak se vrátit k úrovni PREMIUM?

Příspěvekod zburget » pát srp 09, 2019 18:22

Opravdu to složité není. A když se vám to náhodou nepovede, o nic nepřijdete. A když se to povede, tak získáte. Je škoda házet flintu do žita.

Z odkazu, který jsem vám poslal stáhnete Family Tree Builder. Je v češtině.
Nainstalujete a po spuštění by se měl zeptat na login an MH (e-mail a heslo).
Pak se zeptá na to, jestli chcete nový projekt nebo nehrát GedCOM - řeknete nový projekt.
Pak se bude ptát na vaše jméno, jména rodičů, to prostě přeskáčete a pak bude v menu Soubor -> Obnovit projekt - a tím stáhnete data z MH k sobě na PC.

Možná budou nějaké popsané kroky přehozené (protože já už mám FTB nainstalovaný a spárovaný s MH), ale nebude to mít vliv na celkový smysl operace.

Pokud byste potřeboval vyloženě pomoct a máte na PC stažený TeamViewer (progámek pro dálkovou správu), tak vám to klidně udělám. A pokud TeamViewer nemáte, písněte, pošlu vám odkaz.
Když tak pošlete e-mail, ať to tady zbytečně nelepíme víceméně soukromou domluvou. Poslal bych vám na sebe tel. a domluvíme to. Protože teď opravdu hrozí reálné nebezpečí, že o nějaká data přijdete. A při tom je velice jednoduché zajistit, abyste nepřišel o nic.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12585
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Jak se vrátit k úrovni PREMIUM?

Příspěvekod Ladislav Bátora » pát srp 09, 2019 22:42

zburget píše:Opravdu to složité není. A když se vám to náhodou nepovede, o nic nepřijdete. A když se to povede, tak získáte. Je škoda házet flintu do žita.

Z odkazu, který jsem vám poslal stáhnete Family Tree Builder. Je v češtině.
Nainstalujete a po spuštění by se měl zeptat na login an MH (e-mail a heslo).
Pak se zeptá na to, jestli chcete nový projekt nebo nehrát GedCOM - řeknete nový projekt.
Pak se bude ptát na vaše jméno, jména rodičů, to prostě přeskáčete a pak bude v menu Soubor -> Obnovit projekt - a tím stáhnete data z MH k sobě na PC.

Možná budou nějaké popsané kroky přehozené (protože já už mám FTB nainstalovaný a spárovaný s MH), ale nebude to mít vliv na celkový smysl operace.

Pokud byste potřeboval vyloženě pomoct a máte na PC stažený TeamViewer (progámek pro dálkovou správu), tak vám to klidně udělám. A pokud TeamViewer nemáte, písněte, pošlu vám odkaz.
Když tak pošlete e-mail, ať to tady zbytečně nelepíme víceméně soukromou domluvou. Poslal bych vám na sebe tel. a domluvíme to. Protože teď opravdu hrozí reálné nebezpečí, že o nějaká data přijdete. A při tom je velice jednoduché zajistit, abyste nepřišel o nic.


Díky, jste moc hodný, pane Burgete.
Ale po tom cca už osmém zdejším – mně vždy po tom všem, co se mi v Čechách stalo, příšerně nepříjemném – vypeskování od zdejší paní Zory za poslední tři roky jsem ty vidle do toho nejen MH včera už hodil navždy.
A jsem v podstatě rád. A tipuju, že pí Zora taky, a o to přece už nejmíň dva roky šlo.
lb.
Uživatelský avatar
Ladislav Bátora
 
Příspěvky: 1003
Registrován: pon lis 16, 2015 16:51
Bydliště: dolní Holešovice
Oblast pátrání: Čechy: přede vším Jaroměřsko, Plzeňsko a mladé i staré Boleslavsko
Morava: zatím jen Prostějov a okolí
Slovensko: Bánovce na Bebravou a okolí
Maďarsko: Kiskunlacháza a okolí

Re: Jak se vrátit k úrovni PREMIUM?

Příspěvekod Zora » pát srp 09, 2019 22:49

Ladislav Bátora píše:
Díky, jste moc hodný, pane Burgete.
Ale po tom cca už osmém zdejším – mně vždy po tom všem, co se mi v Čechách stalo, příšerně nepříjemném – vypeskování od zdejší paní Zory za poslední tři roky jsem ty vidle do toho nejen MH včera už hodil navždy.
A jsem v podstatě rád. A tipuju, že pí Zora taky, a o to přece už nejmíň dva roky šlo.
lb.


Netuším, čím jsem Vás peskovala. Do teď vlastně nechápu, co jste chtěl, radila jsem Vám, jak nepřijít o data. K Premiu jsem se nevyjadřovala.
Podobně bych poradila třeba i svému synovi, není třeba vzdávat něco, co neumím, je třeba se to naučit.

Stejně tak netuším, jaké dva - tři roky máte na mysli, pokud jsme si nepadli do noty, Ok, ale z mé strany šlo vůči Vám o korektní jednání.
Jestli jste někdy překročil pravidla, pak jsem reagovala stejně, jako u ostatních.

Nemáte důvod cítit se ukřivděný, pokud to tedy není Váš způsob jednání.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29133
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Jak se vrátit k úrovni PREMIUM?

Příspěvekod Ladislav Bátora » sob srp 10, 2019 0:38

Zora píše:
Ladislav Bátora píše:
Díky, jste moc hodný, pane Burgete.
Ale po tom cca už osmém zdejším – mně vždy po tom všem, co se mi v Čechách stalo, příšerně nepříjemném – vypeskování od zdejší paní Zory za poslední tři roky jsem ty vidle do toho nejen MH včera už hodil navždy.
A jsem v podstatě rád. A tipuju, že pí Zora taky, a o to přece už nejmíň dva roky šlo.
lb.


Do teď vlastně nechápu, co jste chtěl.
Z


Vy jste, slečno Zoro, OPRAVDU doteď nepochopila, že můj předpředpředvčerejší – a podle mého mínění ve své podstatě nijak komplikovaný – dotaz zněl, jak kontaktovat MH ohledně změny úhrady na další období?
To se mi zatím furt nechce věřit. Proto jsem návodně zmínil to peskování.
lb.
Uživatelský avatar
Ladislav Bátora
 
Příspěvky: 1003
Registrován: pon lis 16, 2015 16:51
Bydliště: dolní Holešovice
Oblast pátrání: Čechy: přede vším Jaroměřsko, Plzeňsko a mladé i staré Boleslavsko
Morava: zatím jen Prostějov a okolí
Slovensko: Bánovce na Bebravou a okolí
Maďarsko: Kiskunlacháza a okolí

Re: Jak se vrátit k úrovni PREMIUM?

Příspěvekod Zora » sob srp 10, 2019 5:02

Příspěvek se rozvíjel, reagovala jsem na Váš následující dotaz a navazující radu kolegy vytvořit FTB.

To mi ale připadá riskantní (nechat předplatné vypršet): mám totiž obavu, že když nezaplatím, tak MH mi „nadpočetné“ osoby v rodokmenu nezvratně vymaže.
Nebo se mýlím?


Nemá smysl upozorňovat, že FTB je současně prvotní záloha rodokmenu.
Přeji, aby Vám data zůstala zachována v celém rozsahu.

Pokud máte další potřebu komunikace na téma mého peskování, pak prosím přes SZ.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29133
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Další

Zpět na MyHeritage Program a kontakty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků