Obnovení rodokmenu - pomoc

Rady a tipy k programu ke genealogickému systému MyHeritage a programu Family Tree Builder.
Žádosti o zprostředkování kontaktu MyHeritage.

Obnovení rodokmenu - pomoc

Příspěvekod AndreaM » čtv črc 04, 2019 18:57

Dobrý den, obracím se s prosbou o pomoc. V MyHeritage jsem měla, pro mě, jíž rozsáhlý rodokmen. Měla jsem to vše na starém NB, ten však uplně umřel, ani HD nešel rozchodit, takže vše co tam bylo je v ...
Proto se ptám, když si na nový NB nainstaluji MH, je někde "ve vesmíru" to co jsem do toho rodokmenu napsala nebo to vše budu muset dělat znovu :evil: ?
Když jsem hledala, tak jsem na netu našla úryvky z mého rodokmenu, ale jak je dostat do NB?
Předem děkuji za pomoc :)
Přílohy
z netu.PNG
AndreaM
 
Příspěvky: 84
Registrován: stř bře 27, 2013 20:08

Re: Obnovení rodokmenu - pomoc

Příspěvekod zburget » čtv črc 04, 2019 19:44

Jde o to, kolik jste v rodokmenu měla osob. Pokud to bylo do 250, pak by se po nainstalování MH FTB a přihlášení na váš účet měla data stáhnout k vám do nového PC. Ale jestli tam těch osob bylo víc a používala jste bezplatný účet, tak tam určitě nebude všechno.

Rada do budoucna - data, o která nechcete přijít, je potřeba zálohovat, zálohovat, zálohovat.

A ještě jedna věc - co na tom notebooku kleklo? Ještě jsem neviděl, že by se vysypalo úplně všechno, včetně HDD. Tedy - odejít mohl právě onen HDD - pak nebylo potřeba kupovat celý nový notebook, ale stačilo koupit jen nový HDD (pokud by to vzhledem ke stáří stroje mělo smysl).
Jestli na notebooku ale odešlo něco jiného, na HDD by data měla normálně být.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12579
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Obnovení rodokmenu - pomoc

Příspěvekod Zora » čtv črc 04, 2019 19:56

Já bych se zeptala, jak se Váš účet jmenoval., jaký měl název., není nic snazšího, než požádat někoho s placeným přístupem, aby se podíval, zda je stále v pořádku.

Pokud dobře rozumím, nejde o FTB, který jste asi měla uložený v PC, ale jde o rodokmen, který jste prezentovala na svých webových stránkách . Ty by neměly mít vůbec nic společného s tím, zda Vám zkolaboval počítač.

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29118
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Obnovení rodokmenu - pomoc

Příspěvekod zburget » čtv črc 04, 2019 20:20

Zora píše:Pokud dobře rozumím, nejde o FTB, který jste asi měla uložený v PC, ale jde o rodokmen, který jste prezentovala na svých webových stránkách . Ty by neměly mít vůbec nic společného s tím, zda Vám zkolaboval počítač.

Z
FTB víceméně automaticky synchronizuje databázi v PC s webem MH. Tedy pokud to člověk v konfiguraci nezakáže. A to u drtivé vtšiny uživatelů nepředpokládám. Rodokmen taky může být soukromý, pak tam nikdo jiný nic moc nemusí vidět. Takže - důležité je se na web přihlásit pod svým účtem a podívat se. A nebo, jak jsem psal, nainstalovat FTB a propojit s účtem na MH. Buď se to opraví "samo" a nebo tam bylo moc lidí a všichni nad 250 tam nebudou.

A úplně bez ohledu na rodokmen bych opravdu zkusil odbormíka (pozor, ne "odborníka"), aby se na ten HDD podíval. Určitě je tam spousta dalších dat, o které nechcete přijít. Jsou firmy, které dokážou i z netočících se disků data "vylámat". Jen je to finančně dost nákladná záležitost. Pak už záleží na každém, na kolik peněz si cení svoje data.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12579
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Obnovení rodokmenu - pomoc

Příspěvekod Zora » čtv črc 04, 2019 20:28

Tak přihlásit se přece může i ze zcela jiného počítače pod svým heslem....
(než nainstaluje na nový PC MH)

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29118
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Obnovení rodokmenu - pomoc

Příspěvekod zburget » pát črc 05, 2019 7:29

Zora píše:Tak přihlásit se přece může i ze zcela jiného počítače pod svým heslem....
(než nainstaluje na nový PC MH)

Z
Ano, jistě, však jsem psal, že se může přihlásit na MH a podívat se, co tam je (bez uvedení odkud přihlásit - tedy odkudkoli) a/nebo pak na nový PC naistalovat FTB a po spárování se svým účtem uvidí, co se stáhne zpět na PC
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12579
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Obnovení rodokmenu - pomoc

Příspěvekod Zora » pát črc 05, 2019 7:36

No, ta formulace "odkudkoliv přihlásit pod svým účtem" by asi dost pomohla. Naprosto jasně si dovedu představit zmatek v hlavě, který musel po kolapsu počítače nastat.
Řekla bych jednoduše - to, co bylo ve FTB -MH , tedy uloženo na disku neopravitelného počítače, je ztraceno.
To, co bylo na webových stránkách MH, zůstalo zachováno. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29118
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na MyHeritage Program a kontakty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků