Program MyHeritage - dotaz

Rady a tipy k programu ke genealogickému systému MyHeritage a programu Family Tree Builder.
Žádosti o zprostředkování kontaktu MyHeritage.

Program MyHeritage - dotaz

Příspěvekod Deli » pát srp 03, 2018 18:35

Dobrý den,

chci se zeptat, jakým způsobem funguje placená licence programu MyHeritage.

Placená verze se platí ročně. Pokud zaplatím na jeden rok, musím dále pokračovat v platbě v následujících letech?
V případě, zda-li mohu odstoupit a pokud nebudu v platbě pokračovat, co se stane s mým souborem rodokmenu.

Děkuji, Deli.
Naposledy upravil zedir dne pát srp 03, 2018 19:00, celkově upraveno 1
Důvod: Přesun do správné sekce.
Deli
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát srp 03, 2018 18:20

Re: Program MyHeritage - dotaz

Příspěvekod Slim » pát srp 03, 2018 19:50

Platba se obvykle platí kartou, lze si i vyžádat zaplacení přes PayPal. Zaplatit se dá jednorázově i na delší časové údobí než jeden rok, pak narůstá sleva. Pokračovat se po skončení zaplaceného období samozřejmě nemusí, ale je dobré dát si pozor, jestli někde není nastavené automatické obnovování platby. Po skončení placeného období rodokmen zůstane, ale nebude možné ho upravovat. Ale je možnost stáhnout si GED soubor s rodokmenem a přenést ho jinam.
Slim
 
Příspěvky: 2566
Registrován: čtv úno 14, 2013 14:01
Bydliště: Ostrava - Hrabová
Oblast pátrání: Kunčice nad Ostravicí (Velké Kunčice, Ostrava-Kunčice)
Hrabová (Velká Hrabová, Ostrava-Hrabová)

Re: Program MyHeritage - dotaz

Příspěvekod kingsware » čtv srp 23, 2018 18:15

Dobrý den,

mě to píše, že se obnovuje automaticky a nenašel jsem, kde to změnit.

Ale chtěl bych se zeptat: máte někdo nějaké zkušenosti s placenými verzemi a stačila by pouhá "Premium" na to, abych při "Shodě záznamů" (Record matches)
mohl shodnou větev doplnit do svého rodokmenu? Jinak používám spoustu let program Ancestry a jsem velice spokojený. Teď jsem chtěl vyzkoušet MyHeritage právě kvůli Records matches a trošku jsem jaksi narazil.

Poradí mi někdo?

Děkuji.
Zdeněk
Kynšperk n./O.
Uživatelský avatar
kingsware
 
Příspěvky: 124
Registrován: pon črc 31, 2006 9:20
Bydliště: U pivovaru 359, Kynšperk n./O.,35751
Oblast pátrání: Roudnice, Kleneč, Unhošť,Ledčice
Kladno-Rozdělov
Nuzice, Třebelice

Re: Program MyHeritage - dotaz

Příspěvekod Slim » čtv srp 23, 2018 19:35

Kliknete na své jméno vpravo nahoře. Z menu zvolíte „Moje nákupy“. Vlevo vyberete „Předplatná stránek“. Vedle veberete „Zobrazit podrobnosti“ a v zobrazené nabídce vyberete „Zastavit každoroční obnovu“ a pak již jen potvrdíte.
Slim
 
Příspěvky: 2566
Registrován: čtv úno 14, 2013 14:01
Bydliště: Ostrava - Hrabová
Oblast pátrání: Kunčice nad Ostravicí (Velké Kunčice, Ostrava-Kunčice)
Hrabová (Velká Hrabová, Ostrava-Hrabová)

Re: Program MyHeritage - dotaz

Příspěvekod kingsware » pát srp 24, 2018 14:09

Tak to je super, našel jsem. Děkuji.

A teď ještě jestli někdo poradí, jak s placenou verzí?
Zdeněk
Kynšperk n./O.
Uživatelský avatar
kingsware
 
Příspěvky: 124
Registrován: pon črc 31, 2006 9:20
Bydliště: U pivovaru 359, Kynšperk n./O.,35751
Oblast pátrání: Roudnice, Kleneč, Unhošť,Ledčice
Kladno-Rozdělov
Nuzice, Třebelice

Re: Program MyHeritage - dotaz

Příspěvekod Dagmar8 » pát srp 24, 2018 20:53

Pokud budete mít Premium, tak na Record matches nestačí, shody se vám sice ukáží, ale když na ně kliknete, chce to po vás datové předplatné.Shody se vám ukáží pouze ve Smart matches a ty si do rodokmenu odkliknout můžete.
ty Dáša
Uživatelský avatar
Dagmar8
 
Příspěvky: 1108
Registrován: pát pro 13, 2013 14:37
Bydliště: Hradec Králové
Oblast pátrání: Slavkov u Brna, Vyškov, Humpolec, Jiřice a okolí, Hradec Králové, Praha, Pardubice, Rokytno,

Re: Program MyHeritage - dotaz

Příspěvekod kingsware » pát srp 24, 2018 21:57

Děkuji za odpověď. Mohla byste mi ještě vysvětlit rozdíl mezi Smart a Record matches? Mockrát děkuji.
Zdeněk
Kynšperk n./O.
Uživatelský avatar
kingsware
 
Příspěvky: 124
Registrován: pon črc 31, 2006 9:20
Bydliště: U pivovaru 359, Kynšperk n./O.,35751
Oblast pátrání: Roudnice, Kleneč, Unhošť,Ledčice
Kladno-Rozdělov
Nuzice, Třebelice

Re: Program MyHeritage - dotaz

Příspěvekod Dagmar8 » sob srp 25, 2018 15:12

Smart vám nabízí shody z rodokmenu jiných uživatelů - je to jakoby porovnání určité osoby a její rodiny, včetně narození, v obou rodokmenech, potom se ukáže část rodokmenu s oním člověkem ve vaší verzi a verzi toho druhého a je zde možnost dostat se mimo těchto nabízených údajů i na rodokmen toho konkrétního člověka se kterým máte shodu.
Record vám nabízí různé veřejné záznamy viz třeba tohle - je to jen výřez - ještě asi 10 dalších - podle toho kde podobný záznam je a tam se s Premium nedostanete
Obrázek
ty Dáša
Uživatelský avatar
Dagmar8
 
Příspěvky: 1108
Registrován: pát pro 13, 2013 14:37
Bydliště: Hradec Králové
Oblast pátrání: Slavkov u Brna, Vyškov, Humpolec, Jiřice a okolí, Hradec Králové, Praha, Pardubice, Rokytno,

Re: Program MyHeritage - dotaz

Příspěvekod Viola » sob srp 25, 2018 17:29

Dagmar8 píše:a je zde možnost dostat se mimo těchto nabízených údajů i na rodokmen toho konkrétního člověka se kterým máte shodu.
Obrázek


Já se na rodokmen "toho konkrétního člověka se kterým mám shodu" dostanu i z Family Tree Builder. Teda pokud není ten rodokmen neveřejný. A do neveřejného se asi nedostane ani ten, kdo má předplaceno, že?
Viola
Uživatelský avatar
Viola
 
Příspěvky: 639
Registrován: úte srp 26, 2014 11:08
Bydliště: Olomouc
Oblast pátrání: Jižní Čechy > Marčovice, Milíkovice; Plzeň; Jižní Morava > Čechy pod Kosířem; Severní Čechy > Železný Brod

Re: Program MyHeritage - dotaz

Příspěvekod Slim » sob srp 25, 2018 19:30

Ono existuje cesta i jak se snadno dostat na výsledek na MyHeritage i bez předplatného, podíváte se po vyhledání na odkaz u záznamu, který Vás zajímá

kupříkladu hledám Tomáš Masaryk

Kód: Vybrat vše
https://www.myheritage.cz/FP/search-plans.php?s=999999999&colId=1&itemId=387489722-1-500168


poznačíte si číslo mezi „idemId=“ a první pomlčkou

a toto číslo nahradíte za X v adrese:
Kód: Vybrat vše
https://www.myheritage.cz/site-X/


takže konkrétně:

Kód: Vybrat vše
https://www.myheritage.cz/site-387489722/


a touto adresou se dostanete na rodokmen, který onen záznam obsahuje (nezapomenout na lomítko na konci). Pokud je ale cílový rodokmen dostupný pouze pro členy rodokmenu, tak bez požádání o členství se k němu nedostanete.
Slim
 
Příspěvky: 2566
Registrován: čtv úno 14, 2013 14:01
Bydliště: Ostrava - Hrabová
Oblast pátrání: Kunčice nad Ostravicí (Velké Kunčice, Ostrava-Kunčice)
Hrabová (Velká Hrabová, Ostrava-Hrabová)

Re: Program MyHeritage - dotaz

Příspěvekod Dagmar8 » sob srp 25, 2018 20:04

Slime důležité bude asi přes jaký vyhledávač na myheritage hledáte - mně se to tedy dle vašeho návodu nepovedlo- zřejmě je chyba mezi obrazovkou a židlí, nicméně můžete to ještě přiblížit?
ty Dáša
Uživatelský avatar
Dagmar8
 
Příspěvky: 1108
Registrován: pát pro 13, 2013 14:37
Bydliště: Hradec Králové
Oblast pátrání: Slavkov u Brna, Vyškov, Humpolec, Jiřice a okolí, Hradec Králové, Praha, Pardubice, Rokytno,

Re: Program MyHeritage - dotaz

Příspěvekod Slim » ned srp 26, 2018 10:45

Přiblížím tedy. V MyHeritage zvolím volbu „Výzkum“. Vyplním hledané údaje, pro příklad jméno: Tomáš, příjmení: Masaryk

Jedna z nalezených položek je i „Tomáš Masaryk“ v „Kosáková Web Site, správcem je Eva Kosáková“.

Obrázek

Když najedete na jméno v nalezeném záznamu, prohlížeč zobrazí odkaz (Firefox dole ve stavové liště), popřípadě lze kliknout pravým tlačítkem na myši na ten odkaz a dát „Kopírovat adresu odkazu“

Onen odkaz je:

Kód: Vybrat vše
https://www.myheritage.cz/FP/search-plans.php?s=999999999&colId=1&itemId=387489722-1-500168


(místo 999999999 vidíte číslo svého rodokmenu)

vezmete číslo mezi itemId a pomlčkou, konkrétně zde tedy: 387489722

a dosadíte do adresního řádku, tak, že číslo dáte do adresy v následující podobě (vloženo před posledním lomítkem)

https://www.myheritage.cz/site-387489722/


Výsledný odkaz tedy je https://www.myheritage.cz/site-387489722/ a dostanete se na nalezený rodokmen. Musí fungovat ve všech prohlížečích, pouze se může lišit pouze způsob získání odkazu.
Slim
 
Příspěvky: 2566
Registrován: čtv úno 14, 2013 14:01
Bydliště: Ostrava - Hrabová
Oblast pátrání: Kunčice nad Ostravicí (Velké Kunčice, Ostrava-Kunčice)
Hrabová (Velká Hrabová, Ostrava-Hrabová)

Re: Program MyHeritage - dotaz

Příspěvekod Dagmar8 » ned srp 26, 2018 17:39

V pořádku, velký dík, povedlo se :D
ty Dáša
Uživatelský avatar
Dagmar8
 
Příspěvky: 1108
Registrován: pát pro 13, 2013 14:37
Bydliště: Hradec Králové
Oblast pátrání: Slavkov u Brna, Vyškov, Humpolec, Jiřice a okolí, Hradec Králové, Praha, Pardubice, Rokytno,


Zpět na MyHeritage Program a kontakty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků